Як зробити навчання звичкою?

    Сила волі, вихована звичкою, може стати основою ефективного навчання. Той, хто відчуває дискомфорт для досягнення мети, стає на щабель вище. В університеті вам напевно доводилося викручуватися з ситуацій типу «300 білетів за день», «20 питань за годину». Але чи було це навчанням?

 

    Ми говоримо про процес отримання знань, а не про ситуацію типу «вивчив - склав - забув». Сила волі передбачає страждання на благо. Важливо не перестаратися із старжданням, щоб не було великої спокуси зриву. Як навчитися керувати силою волі, щоб почати вчитися? Виховуйте звичку.

 

    Виконуйте щодня те, що потрібно робити для досягнення мети. Будь то вивчення іноземної мови, катання на лижах або навчання швидкісного читання. Виділяйте 20-30 хвилин в день для формування звички. Звичка схильна розвиватися в потребу, і незабаром вам навіть не доведеться зачіпати ті самі струни сили волі. Ви просто не зможете без регулярного виконання свого кроку до мети.

    Це стане вашою рутиною, точно такою ж, як ранкове умивання і ситний обід. Але саме в рутині криється секрет досягнення мети в будь-якій сфері, включаючи освіту. Виявляється, що звичка формується протягом 66 днів, а не 21, як було прийнято вважати раніше.


    Важливо вірити в себе і свою силу волі, а особливо - в її невичерпність. Доведено, що люди, які вірять в необмеженість сили волі, здаються набагато пізніше, ніж ті, які переконані в її обмеженості. Керол Двек, психолог зі Стенфордського університету, провела серію експериментів, які показали ефективність віри в силу волі: студенти, впевнені в непорушності сили волі, справлялися із завданнями краще і повільніше втомлювалися.

 

    Висновок полягає в тому, що для ефективного навчання не потрібно здійснювати подвигів. Важливі ваші будні, а не одноденні геройства. Від того, як ви організуєте свої будні, залежить ваше досягнення або недосягнення мети. Ми підібрали ТОП-3 ресурсів, які допоможуть вам зробити рутину максимально продуктивною:

 

Читайте також: Практична психологія розвитку особистості 

 

 

Опубліковано:

2016-04-05

Розділ: Шкільна освіта