З 2017 року школярі навчатимуться 12 років

Багато разів, багато років нас усіх: і батьків, і вчителів, і школярів вводили в оману і щороку казали, що з наступного навчального – буде запровадженно 12-річне навчання в школі. Але ніхто нічого чітко та конструктивно не казав. Та, ось, міністр освіти Сергій Квіт на засіданні Кабміну розповів, як проводитиме реформування освіти в Україні та повідомив, що діти вчитимуться з 2017 року 12 років.

Також тепер батьки офіційно зможуть обирати, у скільки років дітей віддаватимуть до школи — у 6, чи у 7. А якість освіти українських школярів тепер оцінюватиме Незалежне агентство.

"У нас виникає так звана профільна школа. Ця реформа потребує принципово нової підготовки вчителів", — каже міністр.На основі цього у Києві презентували нову концепцію розвитку освіти на найближчі десять років. Згідно з концепцією вчителі писатимуть тести. Від їхніх результатів залежатиме, чи продовжить педагог учителювати і яка буде в нього зарплата, грошей передбачено чимало.

"До 2020 року досягти пропорції, за якою середня зарплата вчителя буде не нижче ВВП на душу населення. Якщо пов'язати із стратегією Порошенка - це 18,5 тисяч доларів на рік", - наголосив один із розробників концепції Клепко. Проте у школах у обіцянки головних освітян не вірять і розповідають про те, що їм доводиться складати навчальні плани і вчити, коли немає підручників, а також позирати на стелю протягом уроку, чи не падає. Та й щодо 12-річного навчання висловлюються скептично.

"Ті, що не можуть вчитися, і це мордування - 10-11 клас - не потрібно. Ми ходимо за ними - за батьками, за дітьми, щоб вони просто вчилися", - зауважила сільська вчителька Тетяна Шевчук.

Заступник міністра освіти наголошує, що презентована концепція - ще не остаточний варіант. У відомстві готові всіх вислухати та внести правки.

Опубліковано:

2016-04-11

Розділ: Шкільна освіта