ЗНО-2016 - чого чекати?

    Попри всі негаразди і проблеми, ЗНО-2016 відбудеться. Чого чекати абітурієнтам на тестуванні? Як проходитиме ЗНО у 2016 році і чи буду воно кардинально відрізнятись від тестування минулого року?

 

     По суті, ЗНО-2016 дуже схоже на 2015 рік. Навіть програми відповідні. Деяким облегшенням стане відміна дворівневого ЗНО. Причиною послужило те, що у минулому році деякі виші, зокрема, КНУ імені Тараса Шевченка, недобрали бюджет, бо замовили поглиблений рівень математики від абітурієнтів.

 

     ЗНО з трьох предметів, а саме: української мови та літератури, математики та історії України - відбудеться з 5 по 13 травня, з решти дисциплін  - з 3 по 17 червня. Додаткова сесія пройде з ЗНО з української мови та літератури, математики та історії інтегроване з ДПА, тому й проходить раніше. Нагадаємо, що у 2016 році випускники мають ОБОВ’ЯЗКОВО скласти ЗНО з української мови і літератури та математики чи з української мови і літератури та історії України, адже ДПА з цих предметів проходитиме тільки у формі тестування (це не стосується деяких коледжів, де адміністрація самостійно визначає форму складання ДПА).

     Зауважимо, що не всі завдання тестів враховуються для визначення бала ДПА. У тестуванні з української мови та літератури це лише література, а з історії України – події 20-21 століття. До речі, тривалість тестування з математики подовжили на 50 хвилин, причому додали 3 завдання, а з української мови та літератури – на 30 хвилин без зміни загальної кількості завдань.

 

     Щодо складності самого тестування, важко судити об’єктивно. Але справедливо буде сказати, що ЗНО з мови трохи «деградує», тобто завдання з кожним роком стають усе легше. Можливо, цього року щось зміниться. Тестування з історії та географії привабливе тим, що при допуску навіть декількох помилок можна набрати бажані 200 балів. А от ЗНО з фізики та математики набирає обертів і кожного разу б’є у слабкі місця абітурієнтів, що мають певні прогалини. Також непоганий рівень тестування з біології і хімії, тому часто абітурієнти змушені звертатися за допомогою до репетиторів.

 

    Зі свого боку ми бажаємо успіхів та найкращих результатів усім абітурієнтам. За освітою наше майбутнє. І не забудьте зареєструватися на ЗНО, терміни реєстрації – з 1 лютого по 4 березня.

 

Читайте також: Як порахувати вступний бал у 2016 році

 

 

Опубліковано:

2016-02-23

Розділ: Новини ЗНО