ЗНО 2016: що потрібно знати

Уже у перші години реєстрації на участь в Зовнішньому Незалежному Оцінюванню 2016 кількість абітурієнтів перевищила 3,5 тисячі. Та це тільки початок, заповнити реєстраційні картки на сайті центру оцінювання якості освіти можна до 4 березня.

Про що варто пам'ятати при реєстрації на ЗНО:
- Окрім заповнення реєстраціної картки, потрібно надіслати пакет документів до регіональних центрів, аби остаточно зареєструватись для участі в оцінюванні:

› випускники шкіл повинні передати ці документи через директорів.
›випускники минулих років надсилають документи в електронному варіанті.
›діти з окупованих територій теж можуть надсилати документи в електронному вигляді

- Кожен абітурієнт складає обов'язковий тест з:
›Української Мови та, на вибір: Математику або Історію України.

І, хоч в кінці року школярі святкують випускний, часу на вечірку обмаль, адже сесія ЗНО відбуватиметься з 5 травня до 17 червня.
Нагадаємо, що схема реєстрації на ЗНО змогла виправдати себе за 9 років та залишилась незмінною. Та без "нововведень" з 2007 року таки не обійшлось: раніше результати ЗНО (які включають у себе середній бал атестату) можна було "використовувати" протягом 3-ох років при вступі до Вищих Навчальних Закладів, а з минулого року дійсними вважають тільки "свіжі" результати акумуляційного тесту. Крім того, варто пам'ятати, що усі бали за тести ЗНО будуть оприлюднені онлайн. Тому перед тим, як йти гуляти, замість того, щоб готуватись, подумайте двічі і уявіть, якими будуть злі насмішки ваших друзів і знайомих та розчаровані обличчя родичів, якщо бал буде низьким, адже тут вже нікого не обманиш.

Вищі Навчальні Заклади розпочнуть прийом документів, як особисто, так і онлайн від абітурієнтів з 11 до 27 липня. Проте, завершення прийому заяв та документів від абітурієнтів, які проходять співбесіди, екзамени, творчі конкурси, відбудеться раніше – 20 липня, їхнє проведення – 21-27 липня.
Перша хвиля оголошення рекомендацій на місця державного замовлення відбудеться 1 серпня.

P.S. Цього року ВНЗ востаннє проводитимуть набори на освітньо-кваліфікаційні рівні молодшого спеціаліста та спеціаліста – це передбачено реформою вищої освіти в Україні. Крім того, набір студентів до ВНЗ на всі ступені та освітньо-кваліфікаційні рівні у 2016 році буде здійснюватись за новим єдиним переліком галузей та спеціальностей, який затвердив Кабмін навесні 2015-го.

Опубліковано:

2016-02-05

Розділ: Новини ЗНО