А Ви задоволені якістю вищої освіти?

Більше 30 % українців , згідно за результатами опитування , проведеного в жовтні 2013 року, вважають якість вищої освіти низькою або дуже низькою.
 
45% за даними опитування, - якість вищої освіти вважають середньою ; скоріше високою і дуже високою - 15%. З твердженням, що вища освіта допомагає реалізуватися самим здатним і талановитим, згодні 35% респондентів, не згодні - 40%. У те, що вища освіта допомагає знайти гарну роботу, вірять 18%, не згодні з цим 60%.
 
Як відомо, існує дві форми навчання у вузі - безкоштовно (за держзамовленням) і платно (за контрактом, за власні кошти). Теоретично, всі громадяни мають рівні можливості для безкоштовного навчання. Однак з тим, що така можливість реальна, згодні лише 16% опитаних, а не згодні - 64%!
 
Також варто відзначити пару тривожних тенденцій , виявлених за останні 20 років: зростання структурного безробіття і збільшення молодіжної міграції. У пошуку кращого майбутнього кожен другий українець у віці до 29 років готовий виїхати з України. Даний відтік громадян України відбувається в основному за рахунок студентів.
 
Всі учасники навчального процесу - учні, студенти, вчителі, викладачі вузів - вважають коренем всіх бід у сфері освіти - державу. Частіше і частіше порушується право на безкоштовну освіту: 84 % батьків вказали, що мали досвід поширення платних послуг та вимог благодійних внесків, 40% розповіли, що від них незаконно вимагали оплату за навчання у державних навчальних закладах. Для студентів же порушенням прав здебільшого є перевантаженість навчальних курсів (44 %) , перевищення нормативів співвідношення студентів і викладачів (40%), підвищення плати за навчання протягом терміну навчання (39%).
 
Багато експертів відзначають , що на початок другої декади 2000-х Україна вже не може конкурувати у сфері вищої освіти. Головною причиною проблеми став той факт, наша вища освіта вже наближається за вартістю до оксфордcької, а за якістю все ще сильно відстає .
 
 
 
 

Опубліковано:

2013-11-03

Розділ: Шкільна освіта