Абітурієнтам! Варто знати

Як отримати заповітний студентський квиток , уникнувши зайвих хвилювань , істотних грошових і часових втрат . Кілька порад для майбутніх студентів.
 
1 . Пробуй вступати відразу в кілька вузів
Абітурієнт має право вступати одночасно в кілька вузів. Всі університети , інститути та академії беруть завірені копії документів про середню освіту. Запевнити їх можна у будь-якого нотаріуса. Головне при багатоваріантному вступі заздалегідь розрахувати свої сили і час так , щоб встигнути на всі іспити і творчі конкурси (якщо такі є в обраному тобою вузі. ) .
 
2 . Остерігайся шахраїв
Стався скептично до пропозицій незнайомих людей заплатити круглу суму «своїй» людині в приймальнії комісії , щоб забезпечити стовідсотковий вступ. Занадто велика ймовірність того , що вас надурять. Шахраї ,загалом, прикриваються якими-небудь наявними зв'язками в керівництві ВНЗ , однак знайте: такі люди свої послуги на вулиці не пропонують! Набагато дешевше і надійніше (при наявності коштів, авжеж) вступати відразу на платне відділення ВНЗ . І гроші не пропадуть , і державний диплом буде забезпечений офіційним договором.
 
3 . Апелюй , але в міру
Якщо при вступі ти проходиш творчий конкурс, і викладачі поставили несправедливо низьку оцінку або взагалі "завалили" - подавай на апеляцію. Це робиться відразу ж або в день оголошення результатів. Необхідно написати заяву на ім'я відповідального секретаря приймальної комісії й аргументовано довести, що екзаменатори були не праві. Заява в той же день розгляне спеціальна апеляційна комісія . Її рішення оголосять у вашій присутності. Але не факт, що оцінку після цього підвищать . Комісія, як показує досвід, дуже неохоче йде на перегляд результатів. І це цілком зрозуміло: викладачі відстоюють честь "свого мундира". Але при наполегливості і аргументованості вимог можна домогтися свого.
Пам'ятай! На апеляції викладачі не мають право ставити додаткові питання .
 
4 . Визнач усі необхідні довідки, які потрібні для вступу
Перелік необхідних довідок можна знайти в описі кожного з вузів. Але завжди уточнюй у прийомної комісії, які ще документи будуть необхідні для вступу до конкретного ВНЗ .
Якщо у ВНЗ є творчий конкурс, а ти не зміг на нього з'явитися через хворобу , нещасного випадку, а також якщо раптом відчув себе погано під час його проведення - вимагай перескладання в інший час. Тобі зобов'язані піти назустріч і призначити дату переекзаменування . Не забудь тільки представити в приймальну комісію відповідну довідку , завірену печаткою відповідної установи.
 
5 . Не забувай про пільги
Пільговики вступають до вузів поза конкурсом : їм досить одержати позитивні оцінки. Особливі права мають переможці олімпіад. Переможці - «міжнародники» вступають взагалі без будь-якого конкурсу , всі інші переможці - на розсуд ВНЗ . Школярам - медалістам, а також випускникам профучилищ, коледжів і технікумів, що мають диплом з відзнакою, для зарахування на перший курс досить отримати високий бал лише за один профільний предмет (у кожному ВНЗ він свій) .
Пільги також поширюються на дітей- сиріт, інвалідів з дитинства та інвалідів I і II груп, «чорнобильців », а також деяких інших категорій абітурієнтів.
 
6 . Не женися за престижністю
Конкурси у вузи ростуть з кожним роком. В деякі ВНЗ на одне студентське місце претендує 12-15 осіб! Реально оцінюй свої шанси і подумай: може, варто піти на ту ж спеціальність , тільки в менш престижний навчальний заклад? Краще бути студентом «середнього» вузу , ніж кілька років підряд битися чолом об стінку «крутого» університету , втративши при цьому час і гроші. І знову - таки , - не забувай про пораду № 1 - подавай документи відразу в кілька вузів.
 
І найголовніше - просто вчися. Заздалегідь. Як би це не було банально, але це, дійсно, єдиний ефективний спосіб вступити до вищого навчального закладу. Бажаємо успіху!
 
 
 
 

Опубліковано:

2013-11-20

Розділ: Новини ЗНО