Do you speak English?

    МОН рекомендує створити умови для досягнення студентами рівня B2 з англійської мови. Що ж, непогана рекомендація. Які перспективи вона пропонує?

 

    Не мені вам казати про важливість англійської мови. Вона необхідна для спілкування за кордоном, при вивченні природничих і точних наук – загальновідомо, що іноземні матеріали містять більш сучасну та актуальну інформацію.

 

    З одного боку, ми повинні знати англійську мову краще. Знання більшості українців обмежуються стандартом: «Do you speak English?» і «No, I don’t». Не будемо зачіпати тему асоціації у ЄС, – нащо про наболіле? – але хочете більше, то з вас спитають більше. Будучи в ізоляції від навколишнього світу, нам не вижити. То слід робити крок уперед  -  світові байдуже на простягнуті жебрацькі руки. Наша освіченість – фактор подальшого розвитку. Звернувшись до жіночки (чоловіка) середніх років в Україні із питанням «Як ви ставитесь до вивчення англійської мови?», ви почуєте у відповідь, що, мовляв, «жили добре без вашої англійської, і далі будемо жити». Так, добра у нас повно – пожинаємо його плоди.

 

    Держава – сукупність окремих одиниць, і проблема виникає тоді, коли ці одиниці не діють злагоджено, не змінюють щось у своїй поведінці та звичках. По суті, країна – це живий організм. Одна ракова клітина призводить до дисфункції усіх органів. Так і тут. Нам потрібна «навчальна» терапія, лікування книжками і наукою, правильною освітою.

 

    Розглянемо інший бік нового законопроекту. Із сучасним підходом до навчання досягти рівня B2 з англійської можна тільки при самостійному розвитку. Інакше вчитель буде «впарювати» вам граматичні правила, змушуватиме складати діалоги, перекладати та переказувати тексти. Цим і обмежаться ваші знання. Поїдете у США, Австралію чи Велику Британію, можливо, на якусь міжнародну конференцію, і розкажете людям завчені фрази і фрагменти із текстів…

 

    Що ж таке рівень B2 (Upper Intermediate)? Він передбачає тверде знання та вдале застосування граматики, розуміння фільмів та передач в оригіналі, читання англійських класиків, розмову з носіями мови і володіння різними стилями англійської письмової мови. Неабиякі запити, скажу я вам. Наприкінці курсу студенти можуть пройти підготовку та скласти міжнародні Кембриджські іспити IELTS (International English Language Testing System), FCE (First Certificate in English) і американський іспит TOEFL (Test of English as a Foreign Language). Зробити це не так уже й просто, підготовка має бути ґрунтовною, тому можуть знадобитися послуги репетитора з англійської мови. Є дуже хороший канал на Youtube - Engvid.com.10 вчителів із великим досвідом викладання безкоштовно дають корисні поради щодо підготовки до IELTS і TOEFL.

 

     Вивчення англійської мови потребує щоденної практики: розмови із носіями мови (Scype в допомогу), своїми земляками. Не скажу, що граматика зовсім не потрібна: при неправильному використанні граматичних структур іноземці вас не зрозуміють. Але основа – зробити англійську мову частиною свого життя, і пам’ятайте, що вивчаєте ви її не для рівнів, не для «галочок» і посвідчень, а для власної самореалізації.

 

Читайте також: Як вивчити іноземну мову

 

Опубліковано:

2015-03-27

Розділ: Шкільна освіта