"Грусть-тоска меня съедает..." Як побороти лінь та відчуття постійної нудьги?

  Після довгих канікул, відпусток виникає такий настрій, коли просто неможливо змусити себе працювати, а думки про розпочате навчання, буденну роботу, соціальні мережі, пабліки ще більше пригнічують наші почуття. Тоді яким чином можна струсити з себе обійми "депресивної" ліні, і нарешті почати хоч щось робити?

 

  Насправді ж, лінь - це є не що інше, як наслідок нашої нудьги: свята, веселощі, беззупинні вечірки з друзями вже давно позаду. І тут нам здається, що вже нічого дійсно цікавого та щось схожого на той "зимовий треш" - не відбудеться. Ми починаємо нудьгувати. Саме цей настрій змушує нас сидіти в брудній квартирі, втупившись в монітор, а замість здорової вечері - приготувати собі пельмені.

 

  Раніше світ науки тривалий час закривав очі на нудьгу, мабуть через її мовчазний характер. Але згодом вчені все ж таки прийшли до методу "реабілітації" занудьгувавших пацієнтів.Тут представлені деякі етапи боротьби з антипродуктивним днем. Існує шість способів змусити себе що-небудь зробити прямо зараз, а не в далекому «завтра».Отже...

 

1. Прибирання - передусім

  Може, на вашому столі і панує ідеальний порядок, але все одно протягом дня на ньому не зрозуміло звідки з'являється всякий непотріб: папери, документи, блокноти, стаканчики з кавою. Перше, що треба зробити, коли ви відчуваєте, що зависли в роботі - розібратися на столі. Сам процес прибирання допомагає прояснити думки. Вдома - те ж саме, якщо ви не можете змусити себе щось робити, почніть з прибирання: помийте посуд, застелите постіль, винесіть сміття. Повірте, найголовніше розпочати справу: зазвичай однієї дії вистачає, щоб запустити процес, і ви вже більше не сядете на диван, поки не зробите все, що треба.

 

2. Почніть з дрібних справ

  Хоч і кажуть, що краще навпаки - починати з найбільш важких і складних проектів, щоб вони каменем не висіли над душею, але ж ми пам'ятаємо, що у нас "депресивний" стан, - і складні справи тільки змусять ще сильніше занурутися у безпросвітну нудьгу.А ось, коли ви бачите, що вже хоч щось виконано, настрій поліпшується, і можна братися за складніші справи. Легкі завдання послужать для вас розминкою, тільки не захоплюйтеся, 2 - 3 завдань буде достатньо, а то весь день будете займатися дурницями.

 

3. Вибирайте одне завдання

  Отже, ви розім'ялися, тепер головне - зберегти результат. По - перше, "вирубіть" всі соціальні мережі, розважальні сайти і те, що взагалі не стосується роботи. Виділіть для себе одну задачу, яку треба зробити саме зараз, напишіть її на листочку і приклейте на ноут.

 

4. Змініть місце

  Авжеж, не мається на увазі змінити взагалі робоче місце. Просто коли ви зовсім не можете сконцетруватися - і не має різниці де: на роботі чи вдома - вийдіть прогулятися хоча б в сусідній магазин, обдумуючи в цей час, що і як ви будете робити надалі; а додому поверніться вже з готовим планом дій.

 

5. Поставте собі таймер

  Ви вирішили, чим будете займатися, а тепер поставте собі таймер на 15 хвилин, і в цей час повністю пориньте лише у дану справу. Всього лише чверть години, а потім можете знову відволікатися. Ви дуже здивуєтеся, скільки можна зробити за 15 хвилин концентрації! Навіть якщо ваша справа, насправді, займає 3 години або три робочих дні. Коли ви це побачите, прокинеться натхнення.

 

6. Стакан завжди наполовину повний

  Як би мало ви не зробили в цей день або в попередній, намагайтесь залишити позитивний настрій. Подивіться, що ви зробили, і пообіцяйте собі, що завтра зробите ще більше, або краще складіть план.

 

  Авжеж, багато хто скаже, що поради давати легше всього. Але ж хто буде сперечатися, - кінцевий результат залежить тільки від нашого бажання, а поради - це лише рекомендації на шляху до перемоги над раптовою лінню та нудьгою. У будь - якому разі, тримайтесь! - Скоро прийде весна, а з нею прокинеться не тільки природа, але й жага до життя, до дій, до постійного руху! 

 

Побєдіна Валентина

Опубліковано:

2014-02-15

Розділ: Шкільна освіта