Інспектор Фреймут: сенсаційна перевірка шкіл

   Програма «Новий інспектор Фреймут» присвятила декілька сезонів перевіркам середніх загальноосвітніх закладів. Результати інспекцій перевершили всі сподівання: виявляється, за скромними стінами зразкових шкіл ховається жах і страх, якого ще не бачили. Подивимось, що саме налякало пані Ольгу, знімальну групу,  а потім і всю Україну.

 

    По-перше, варто звернути увагу на перевірку приватної школи «Леді» у м. Боярка Київської області. Рік навчання в «елітній» школі коштує 100 000 грн – не така вже й мала сума для пересічного українця. Трохи бентежить слова Ольги про те, що тут навчаються «особливі діти». Слідуючи логіці телеведучої, дитина, яка не платить 1/10 мільйона в рік за навчання, особливою бути не може. Взагалі не зрозуміло, чому вартість освіти може певним чином визначати статус і здібності дитини.

 

    Добре, повернемось до школи «Леді». Санітарні умови в столовій просто жахливі. Інспектор Фреймут знайшла зіпсоване дещо, котре мало певні ознаки чорносливу у минулому житті. Баняки з продуктами стоять прямо на підлозі, по кухні пішки ходять вивідки тарганів. Недарма команда працівників і керівництво школи не пускало батьків на територію кухню: приховувати є що. На додачу, п’ють і їдять «особливі діти» з надщербленого посуду на запльованих скатертинах у столовій.

    Школа «Леді», де умови приготування їжі нагадують воєнні, має проблеми не тільки з чистотою. Дітей молодших класів навчають інформатики без комп’ютерів. Мамо рідно: за 100 000 грн за рік можна забезпечити школу продукцією Apple. Натомість маємо 1 персональний комп’ютер вчителя інформатики.

 

    Душові кабіни теж вимагають ремонту. Тут навіть немає перегородок, аби кожна дівчинка відчувала себе комфортно, а пощерблена плитка взагалі може бути причиною травми. Вчителі кажуть, що зарплата в приватній школі така ж сама, як і в державних навчальних закладах. Тобто, сумнозвісні 100 тисяч гривень йдуть не на зарплатню викладачам. Як показала інспекці, ці ж самі гроші точно не витрачаються на харчування: діти не їдять червону ікру та ананаси за обідом. Самому Богу відомо, за що і навіщо батьки витрачають гроші з надією, що в закритій школі їх доньки стануть справжніми леді.

 

    Приватна школа «Леді» у м. Боярка більше нагадує школу виживання ніж навчальний заклад для дівчаток. Звичайно, якщо бажаєте виховати справжніх «спартанок», то школа «Леді» вам допоможе. А якщо серйозно, то завдяки старанням програми «Новий інспектор Фреймут» заклад планують позбавити ліцензії. І правильно зроблять. Подумайте двічі, перш ніж відправляти своїх доньок чи синів у «школи для еліти». Плата, і не тільки у фінансовому плані, може бути дуже й дуже високою. 

 

Опубліковано:

2015-12-05

Розділ: Шкільна освіта