Кабмін затвердив 12-річну школу

14 грудня на засідані Кабінету Міністрів України схвалив Концепцію реалізації реформування шкільної освіти “Нова українська школа”.

Міністр освіти та науки Лілія Гриневич повідомила важливу статистику для прийняття такого рішення.

Станом нинішньої школи задоволені лише:
- 15% вчителів
- 10% батьків
- 8% директорів

Картинки по запросу школа класс

Більше того, міністр наголосила, що стан працевлаштування теж незадовільний. Працездатні тільки 16 мільйонів осіб від усього населення. Рівень зайнятості - 56%. Це пов’язано з тим, що школа надає неякісну освіту. Зауваживши, що змін у початковому навчанні хочуть 76% українців. Навіть на запитання про найкритичнішу ситуацію в країні називають середню освіту.

Згідно з концепцію “Нової української школи” школи перейдуть на 12-річне навчання. Старт впровадження реформ планується на 2018-2019 навчальний рік. Також концепція передбачає перехід від школи знань до школи компетентностей.

«Це не означає, що в школі пропадуть знання. Знання зараз накопичуються з драматичною швидкістю – діти вже не йдуть в школу за знаннями, для цього є Інтернет, дуже багато різних ресурсів. Їх треба навчити, як ці знання використовувати, класифікувати, як відрізнити добро від зла і як знайти ті знання, які тобі потрібні для вирішення індивідуальної життєвої ситуації чи професійного виклику», – додала Гриневич.

Вам може бути цікаво:
Реформа освіти: концепція “Нової української школи”
Лілія Гриневич: зарплата вчителя виросте на 50%

Опубліковано:

2016-12-28

Розділ: Шкільна освіта