Кайдани - як новий метод для ефективного навчання.

Чи потрібно себе "заковувати в кайдани", щоб привчити до терплячості?

 

  Будь-яке навчання або роботу, які не затягуються надовго, можна прийняти за розвагу, творчість свого роду, яке приносить нам радість. Але варто зайнятися такою "творчістю" на тижні і місяци, як воно тут же перетворюється на справжню каторгу.

 

  Більшість людей на світі не раз і не два замислювалися, як привчити себе до терплячості, акуратності та уважності при виконанні певних завдань завдань та доручень, які потребують величезну кількість терпіння. Особливо цим досить серйозно спантеличені студенти та старшокласники. Так от для них вельми цікаве та неординарне рішення запропонував Emilio Alarc   -   дизайнер з Іспанії. Study Ball (повчальний м'яч)   -   ножні кайдани з гирею і циферблатом, на якому встановлюється час їх відключення. Браслет закріплюється на нозі, встановлюється час, який приблизно відводиться на вивчення даної теми або дисципліни, натискається кнопка пуску і все...

 

  По закінченню терміну встановленого на циферблаті замок на кайданах просто відкривається і звільняє ногу. У закритому стані циферблат показує загальне встановлений час та час до закінчення дії кайданів. Звичайно, для дотримання умов безпеки пристрій забезпечений ключем, який розблокує кайдани при необхідності ( тому слід кому-небудь з друзів віддавати ключ під час занять, щоб не виникало спокуси вивільнитися з пут ). Браслет, ланцюг і гиря виготовлені із міцної сталі, так що звільнитися від нього просто неможливо. Та і з такою вагою далеко не втечеш. Достатньо природній для такого «чудо-вчителя» і колір підібрали  -  чорний. Але, правда, з гирею в бібліотеки не сходиш.

 

  Вченими підраховано, що за час занять учні, які відчувають проблеми з концентрацією уваги втрачають щодня 2 - 3 години на балаканину по телефону з однолітками, перегляд телевізійних програм, їжу, домашніх тварин, ну і, звичайно, - Інтернет - Всесвітню павутину. На думку самого винахідника, Study Ball привчає до відповідальності і концентрації уваги. Одним і єдиним застереженням є не «заковуватися» більше, ніж на 4 години і контролювати процес, при виникненні аварійної ситуації: скористатися прикладеним ключем.

 

  Цей винахід вже з'явився у продажу в американських магазинах і користується чималим успіхом, хоча ціна такої навчальної «іграшки» становить $ 115. Але вимотані батьки готові заплатити і більшу ціну, за порятунок своєї нервової системи. Багато хто купують таку «страшилку» для своїх дітей, щоб лише пригрозити, не використовуючи її за прямим призначенням.

 

  Вже надійшли пропозиції використовувати прилад не тільки для навчання дітей, а й для фрілансерів, що затягують роботу і зривають терміни виконання замовлення. У першу чергу, звичайно, до такої "гирьки" інтерес проявили студенти, як допомогу в підготовці до здачі заліків та іспитів. Одним словом, привчати себе та інших до сумлінного виконання роботи   -   ось основне завдання Study Ball. 

 

Валентина Побєдіна

Опубліковано:

2013-12-13

Розділ: Шкільна освіта