Курси ораторського мистецтва та школи риторики в Києві

   Ви впевнені, що ваші підлеглі, колеги і друзі вас слухають? А може, вони навіть не чують те, що ви їм говорите? А раптом ви взагалі не вмієте говорити?

 

    Скажете: «Абсурд! Я вмію розмовляти з дитинства, спілкуюсь із людьми навколо, ніхто не скаржиться». Можливо. А чи можна зробити так, щоб вас розуміло більше людей? Спілкування – справа рутинна, ніхто свідомо майже не звертає увагу на тембр і силу голосу, впевненість людини… Але, кожен з нас бажає мати цікавих співрозмовників, яких хочеться чути довше і частіше. Вам же сотні разів доводилось слухати монотонні розповіді презентацій своїми однокласниками та одногрупниками, нудні, доооовгі, нестерпні лекції, а ще істеричний голос начальника, коли він намагається на рівні ультразвуку пояснити, що і як ви зробили неправильно. Було таке?

    Ми не були б жертвами поганих ораторів, якби люди більш серйозно ставились до науки риторики. Вона має повноцінне право бути однією з головних дисциплін для вивчення. У школі в нас пхають трохи біології, математики, літератури, історії і т.д. Половина знань, отриманих на шкільних та університетських лавах, забудеться і не буде використовуватися в повсякденному житті. Можна заперечити: хіба ми вчимось, щоб задовольняти потреби сірих буднів? Ні, ми вчимось, щоб бути корисними для суспільства, вміти жити і взаємодіяти в ньому. Чому в школі не пояснюють, що таке кохання? Кожен стикається із цією «проблемою», а потім у країнах підвищується рівень самогубств серед підлітків. Здавалося б, дрібниця, юність, перша любов. А все-таки. Чому не пояснюють, як керувати часом та своїми грошами? Це непотрібна навичка? Чому не пояснюють основи та правила працевлаштування? І, нарешті, чому вміння говорити сприймається як даність, якій не потрібно вчитись?

 

    Ораторське мистецтво цінувалось ще за античних часів. Якими б розумними і добрими ви не були, люди не будуть слухати вас і ваші поради, якщо ви не вмієте правильно подати себе і свою промову. Зустрічаються такі спікери, яких хочеться слухати вічно. Правда. Ти сидиш, роззявивши рота, і не можеш ні на мить відволіктись від того, що відбувається на сцені.

 

    Бажаєте бути талановитим речником? Тоді вам варто відвідати курси ораторського мистецтва. Настане час, коли навички риторики будуть прирівнюватись до досвіду роботи.

    Судіть самі: іноді доводиться переконувати колег у тому, що вони неправі, звернути їх на свою сторону або знівелювати конфлікт. Іноді треба попросити підвищення зарплатні у начальника, причому, зробити це із найменшими негативними для себе наслідками. Коли ви виступаєте публічно, то хочеться бути прикладом для аудиторії, надихати її, залишити якийсь слід у пам’яті слухачів, а не бути марудою, що зіпсував людям вечір.

 

    Якщо ваші ораторські уміння не найвищому рівні, це не вроджена вада. Усьому можна навчитись. Курси ораторського мистецтва і створені для того, щоб вдосконалити вашу вимову, дихання, поставити голос, навчити переконливої мови жестів, і нарешті, виховати впевненість у собі.

 

    У Києві є курси ораторського мистецтва у клубі риторики «Сила слова», навчальному центрі «Успіх», Школі Ораторського Мистецтва Олега Болсунова; також можна відвідати тренінг «Ефекторика», тренінг «Альфа-комунікація» в AlphaClub. Вибір великий. Ціна коливається в межах 2 -3 тис. грн. за курс (6-8 занять протягом 1-1,5 місяців). Здається, не так вже й мало просять за те, щоб навчити вас говорити. А подумайте, наскільки більше ви заробите, якщо навчитесь брати від людей те, чого бажаєте. 

 

Читайте також: Яка різниця між літературною та розмовною мовою?

Опубліковано:

2015-04-21

Розділ: Шкільна освіта