Київський політехнічний інститут - найбільший в Україні вищий навчальний заклад

  «Vivat, crescat, floreat! Живи, міцній, цвіти!» Саме під таким кредо НТУУ "Київський політехнічний інститут" ( надалі - КПІ ) працює і розвивається вже понад 115 років. КПІ є найбільшим українським університетом. У його склад входить 25 факультетів, 4 навчально-наукових інститутів (у тому числі два військові ), філія в м. Славутичі (Київська область), 12 науково -дослідних інститутів і 14 наукових центрів.

 

 Основна інформація

 

  З 1992 року ректором вузу є Михайло Захарович Згуровський, в минулому - міністр освіти і науки України. Під його початком працюють і навчають 375 професорів і 3075 викладачів.

  Національний технічний університет України є одним з ініціаторів і безпосереднім учасником реформування вищої освіти, а також впровадження і розвитку Болонського процесу. На базі КПІ створено Український інститут інформаційних технологій в освіті, Центрально-східно-європейський віртуальний університет, який розширив можливості громадян багатьох країн отримати високоякісне вищу освіту, не залишаючи свого місця проживання.

  

  На сьогодні Національний технічний університет "КПІ" готує висококваліфікованих фахівців за такими пріоритетними напрямками:

 

• сучасні технології в галузі інформатики, машинобудування, хімії, матеріалознавства ;

• інформаційні мережі та інформаційні телекомунікаційні технології ;

• проблеми енергозбереження і розвиток енергозберігаючих технологій;

• моніторинг та охорона навколишнього середовища;

• ліквідація наслідків ядерних і техногенних катастроф ;

• космічні та авіаційні технології ;

• дослідження і використання людських ресурсів;

• медична інженерія;

• системний аналіз і прийняття рішень та ін.

 

  Незважаючи на традиційну технічну підготовку вузу, поряд з діючими факультетами, були створені нові економічні та гуманітарні факультети: менеджменту та маркетингу, соціології та права, лінгвістики. Це дає можливість молодим людям, крім технічної спеціальності, одержати другу вищу освіту в гуманітарній або економічній галузі, стати кваліфікованим перекладачем або менеджером.

 

 Міжнародні зв'язки Національного технічного університету

 

  Піклуючись про входження України в єдиний європейський освітній простір, КПІ став центром Державної інформаційної мережі вищих навчальних закладів та інститутів Національної академії наук URAN, яка є основою для приєднання до Європейської освітньої мережі GEANT.

 Національний технічний університет України "КПІ " є одним з творців в Україні Центру суперкомп'ютерних обчислень і даних, який передбачає всебічний розвиток інфраструктури освіти і науки, розробки елементів штучного інтелекту та інтерактивних технологій.

 

 Сучасний НТУУ «КПІ»

 

  У 1989 році на базі Київського вечірнього факультету Українського поліграфічного інституту ім. І. Федорова в структуру КПІ увійшов поліграфічний факультет, який з 6 вересня 2004 був перейменований у Видавничо -поліграфічний інститут. Сьогодні Київський політехнічний інститут - найбільший вищий навчальний заклад України. У вересні 2003 року НТУУ « КПІ» одним із перших університетів України приєднався до співдружності університетів, які підписали "Велику Хартію Університетів" Європи ( «Magna Charta Universitatum»).

  У квітні 2007 р. на Колегії МОН України було прийнято рішення про надання КПІ статусу дослідницького університету. У 2010 НТУУ «КПІ» надано статус самоврядного (автономного) дослідницького університету. На даний момент реалізується проект зі Середньо-східним університетом ( Туреччина ) щодо створення студентського мікросупутника і безпілотного літального апарату. Фірми Siemens, Motorola, Festo відкрили в КПІ свої лабораторії, де ведеться цілеспрямована підготовка фахівців.

 

  На замітку абітурієнтам

 

- Які предмети необхідно здати на зовнішньому тестуванні?

  

   Для вступу в НТУУ "КПІ" на приладобудівний факультет (ПБФ) необхідні сертифікати ЗНО з математики, фізики та української мови. Мінімальний бал, для того, щоб документи були прийняті: з української мови - 124 бали, для профільних предметів - математики і фізики - 140 балів, за умови що інший профільний предмет не менш, ніж 150 балів.

  Детальніше правила прийому в НТУУ "КПІ" на 2014 рік - http://kpi.ua/rule

 

- Який прохідний бал для вступу до НТУУ "КПІ" на бюджетну форму навчання необхідний?

 

  Прохідний бал формується за фактом поданих заяв, з урахуванням обсягів гос.замовлення, а тому щороку різний. Можемо лише проінформувати, що мінімальний прохідний бал за 2013 році в середньому становив 647.3 бали. 

 

  Кількість заяв на одне місце державного замовлення: 6.38

  Середній бал ЗНО абітурієнтів: 174.07

  Середній бал атестата абітурієнтів: 178.42

  

- Коли треба подавати документи?

 

   Вступна кампанія проходитиме з 1 по 30 липня 2014 року. Детальніше про роботу приймальної комісії тут - http://kpi.ua/work

 

 Також університет проводить підготовку абітурієнтів з профільних предметів для обраного вами факультету. На курси приймаються учні 10-11 класів. http://kpi.ua/under

 

Читайте також: Київський національний університет імені Тараса Шевченка - лідер у сфері вищої освіти України

 

Побєдіна Валентина

Опубліковано:

2014-02-16

Розділ: Шкільна освіта