Львівський національний університет імені Івана Франка

   Львівський університет ім. Івана Франка – найстаріший в Україні безперервно діючий навчальний заклад. Його стіни зустрічали студентів і в горі і в радості ще з 1661 року. Університет славиться не тільки своєю освітою, а й чудовим ботанічним садом, що його заснував Бурхардт Зацберт Шіверек – перший професор хімії і ботаніки в ЛНУ. У 19-поч. 20 ст. Львівський університет мав усі клейноди сучасного навчального закладу: стипендії, гуртожитки, 4 повноцінних факультети, однак платна основа навчання була більш поширеною. Платити доводилось за «посвячення» у лави студентів, іспити і колоквіуми, користування бібліотекою. 

    Письменник і мислитель, чиє ім’я зараз носить університет, навчався в ЛНУ на філософському факультеті. Університет перетворився в ЛНУ ім. Івана Франка в 1940 році. Як свідчать корінні жителі Львова, гарним в ЛНУ є лише головний корпус, який збудували у 1923 році. На його фронтоні красується гасло: «Patriae decori civibus educandis» («Освічені громадяни – окраса Батьківщини»). У 1990 р. виш очолив фізик, політик і громадський діяч Іван Вакарчук. До речі, батько соліста однієї з найпопулярніших груп в Україні «Океан Ельзи»…

 

Правила прийому та прохідний бал

Абітурієнти повинні мати із собою:

  1. документ державного зразка про повну загальну середню освіту  і додаток до нього, на особистий вибір оригінали або копії;
  2. сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання (для вступників на основі повної загальної середньої освіти), на особистий вибір – оригінали або копії;
  3. копію документа, що посвідчує особу та громадянство;
  4. 6 кольорових фотокарток (3×4 см).

 

    Обов’язковим конкурсним предметом є українська мова та література. Ваговий коефіцієнт бала документа про повну загальну середню освіту становить 10 %. Прийом документів розпочинається 10 липня, а завершується 24 липня для тих, хто складає вступні іспити чи проходить творчий конкурс, і 1 серпня для осіб, що вступають на основі сертифіката. Прийомна комісія працює з понеділка по п’ятницю, з 9:00 до 18:00 (обідня перерва – з 13:00 до 14:00).

 

    Прохідні бали в останні роки змінювались таким чином:

2011 р. – 550,9 – 740

2012 р. – 471,2 – 750,1

2013 р. – 531 – 759,2

 

    Львівський університет навчає студентів на таких факультетах: юридичний, фізичний, хімічний, філологічний, культури і мистецтв, журналістики, філософський, географічний, міжнародних відносин, механіко-математичний, історичний, прикладної математики та інформатики, електроніки, іноземних мов, геологічний та економічний. Є з чого обирати. До речі, кожен факультет має власний неповторний герб. 

    Що стосується відгуків і вражень про університет, то вони неоднозначні. Хоча більшість хвалить університет за міцні знання, які він дає, і бурхливе студентське життя. Умови проживання в гуртожитку поганенькі, і на деяких факультетах час від часу відбуваються «спалахи» корупції. Але на фізичному чи механіко-математичному факультетах вас скоріше виженуть з університету, ніж візьмуть хабара. Що стосується історичного та юридичного факультетів, то тут не все так просто. Студенти в один голос нарікають на процвітання корупції, на те, що прийдеться перетерпіти приниження, ночі без сну і пройти через всі пекла «оновленої» української освіти: зазубрювання тестів, переписування Кодексів і т.д.

 

Студентське життя

    В університеті розвинуте спортивне дозвілля, є чимало співочих і танцювальних колективів. Щороку проходить фестиваль «Таланти Франкового університету», де всі бажаючі можуть себе показати та на здібності інших подивитись.

 

    Чого чого, а вражень від навчання у Львівському університеті ви отримаєте безліч. Це не місто, це диво, зліплене божими руками. Його архітектура, настрій і традиції зачарують вас. Відвідайте Львівський Національний Академічний театр ім. Соломії Крушельницької, Латинський і Домініканський собори, Будинок вчених та ін. Мабуть, лише у Львові на стінах пишуть поезію Ліни Костенко та Іздрика… 

    ЛНУ ім. Івана Франка виховав Яна Лукасевича – математика, винахідника префіксної форми запису математичних виразів; Рудольфа Вайґля – біолога, винахідника першої вакцини  від тифу; Ярослава Грицака – українського історика; Георгія Ґонґадзе (1969–2000) — грузинського й українського журналіста; Святослава Вакарчука – співака та громадського діяча; Марка Каца — математика, піонера сучасної теорії ймовірностей та багатьох інших, не менш харизматичних та видатних постатей.

   

    Вихованці географічного, історичного факультетів та факультету міжнародних відносин проходять навчальні практики в Австрії, Німеччині, Угорщині, Чехії, Словаччині та Польщі. Багато хто залишив стіни рідного вишу і продовжив або продовжує навчання у Франції, Великій Британії, Австрії, США тощо. Що можна сказати? У студентів Львівського національного університету ім. Івана Франка є майбутнє. 

 

Читайте також: Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова

Опубліковано:

2015-05-16

Розділ: Шкільна освіта