Міносвіти пропонує впровадити новий шкільний урок “Сімейні цінності”

21 жовтня 2016 року Міністерство освіти та науки України запропонувало впровадити в навчальних закладах програми формування сімейних цінностей. Базуватиметься програма на основі національно-культурної спадщини українського суспільства.

Науково-методична комісія з проблем виховання дітей та учнівської молоді Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України схвалила для використання у загальноосвітніх навчальних закладах програму курсу «Сімейні цінності».

Картинки по запросу свадьба

Заявляють, що впровадження цього освітнього курсу буде сприяти якості виховної роботи, якою займаються класні керівники, психологи та педагоги, а також збільшить продуктивність учнів.

Міністр освіти та науки України Лілія Гриневич зазначила, що наразі в Україні побутує прикра тенденція розлучень та розпадання сімей. Тому за рішенням парламентських слухань про збереження сімейних цінностей в країні було сформовано цей курс.

Ще в 2012 році були розроблені навчальні посібники для курсу, які тепер будуть додані в навчальний процес. Курс буде факультативним, а рішення щодо його впровадження будуть приймати батьки та педагогічний колектив навчального закладу.

Освітянські кола бурхливо обговорюють впровадження такого “предмету”, критикуючи його та матеріали, які мають викладати учням.  Існує думка, що курс не відповідає принципам науковості та недискримінації.

Гриневич наголошує, що щаслива сім’я зовсім не означає нерівність її членів. «Сімейні цінності не заперечують гендерній рівності чоловіків та жінок», – прокоментувала ситуацію Гриневич.

Матеріали щодо викладання та запровадження курсу «Сімейні цінності» у загальноосвітніх навчальних закладах розміщені на офіційних сайтах Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» та Міністерства освіти і науки України.

Опубліковано:

2016-11-02

Розділ: Шкільна освіта