Ошибки и абсурдные задачи в учебниках первоклашек

 

В украинских учебниках по математике, предназначенных для школьников первых классов, издателями было насчитано 160 пунктуационных и стилистических ошибок. Рекордное количество найденных ошибок докторам и кандидатам наук  Института педагогики Академии наук Украины ловко удалось уместить лишь на ста сорока страницах одной книги, то бишь, их можно найти буквально на каждой странице книги, получившей гриф Министерства образования.    

«Загалом тут враховані пунктуаційні, стилістичні та фактичні помилки. Концепція підручника залишилась такою ж. Те, що стосується якихось математичних понять – залишилось. Ось вам взірець, хлопчик Крок (між іншим, імена героїв книги заслуговують окремої уваги, якщо вам цікаво полистайте її, це принесе вам не аби якого задоволення): «Один Крок це мірка довжини», ми в свою чергу пишемо зауваження, що немає в математиці терміну «мірка», а є «міра». Міністерство освіти,  в свою чергу, виправляючи просто беруть помилкове слово в лапки. Для чого це робиться? Це окреме питання. А на зауваження, що не можна мірою називати щось змінне реакції немає, бо це вже математика, яку треба розуміти».

Публично раскритиковал новую версию учебника Ярослав Гринчишин, заведующий кафедрой физики и методики ее преподавания Тернопольского национального педагогического университета им. Владимира Гнатюка во время брифинга с журналистами.

 

«Ще одне зауваження, урок приблизно десятий для першого класу. Дитині вводять поняття «точка», «пряма», «вертикальна пряма», «горизонтальна пряма», «похила пряма», «крива лінія», «ламана лінія», «замкнена лінія» та «незамкнена лінія». Ми робимо зауваження, що не можна таку кількість математичних термінів давати дитині першого класу на один урок, адже діти тільки прийшли до школи. Зрозуміло що на наші зауваження, щодо не існуючого поняття «кривої лінії», як тут написано, а існуючого математичного терміну «крива», ніякої реакції».

 

«Крім того, задачі вражають своєю абсурдністю, - продовжує пан Гринчишин. - Для прикладу: «Сестричок звали Маша, Ніна і Дарина. Одна з них найменша, а інша найстарша. Назви імена дівчаток від найстаршої до найменшої». Або: «Бджілка зібрала за літо 27 кілограмів липового меду і 24 кілограми квіткового. Скільки кілограмів меду зібрала бджілка за літо?» Ви собі уявляєте ту бджілку, яка зібрала пів центнера меду?  Для чого в дітей формувати неправильне уявлення про навколишнє середовище?»

 

По данным Вестника государственных закупок, не так давно Минобразования заключило ряд соглашений на издание учебников и учебной литературы на 8,91 миллиона гривен. Тираж книг с ошибками составляют 250 тысяч бесплатных пособий, а исправленных лишь 5 тысяч, но коммерческих. То есть если родители ребенка хотят, чтобы их чадо училось по исправленной версии книги, то им придется таковую купить. 

 

 

Читайте также: Как подготовиться к экзамену и улучшить память

 

 

 

Опубліковано:

2013-10-05

Розділ: Шкільна освіта