Освіта і наука України: перспективи на Горизонті 2020

   Загалом, освіта і наука України постійно потерпають від недоцільних законопроектів. Нарешті, з’явилась можливість змінити їх становище.

 

    20 березня 2015 року Міністр освіти і науки України Сергій Квіт та Комісар з досліджень, науки та інновацій Європейського Союзу Карлос Моедас підписали Угоду між Україною і ЄС про участь України в Рамковій програмі з наукових досліджень та інновацій «Горизонт 2020».

 

     Ця програма загальним бюджетом 70 млрд. євро створена з метою технологічного розвитку Європи та створення робочих місць у відповідних областях науки. «Горизонт 2020» заснований на «трьох китах»: індустріальне лідерство, соціальні виклики, передова наука. Ці пріоритетні напрямки сприятимуть і розвиткові освіти.

 

    Нарешті українські науковці зможуть реалізувати свій потенціал. Насправді, ми розумна нація, і винаходів нам не позичати, але вічна проблема видання патентів та відсутності грошей спонукала або творити на голому ентузіазмі, або їхати до тих країн, де наукові винаходи цінуються.

 

    Що характерно, «Горизонт 2020» забезпечує найбільші таланти стипендіями та грантами (їх фінансування складає 6 млрд. євро) фонду Марії Склодовської-Кюрі. Перавагою програми також є те, що вона стосується практично кожної сфери людського життя: ви маєте право брати участь у проектах на тему охорони здоров’я, космічних технологій, ефективної енергетики, нано- та біотехнологій, якості питної води…

 

    Бонуси будуть для українських підприємців і дослідницьких університетів, адже «Горизонт 2020» включає інструмент для фінансування малих та середніх підприємств, а також міжнародні обміни. Детальніше із програмою можна ознайомитись на сайті

 

    Карлос Моедас повідомив про можливість надання країнам-учасницям широкосмугового Інтернету, що має розширену базу наукових публікацій. Будемо інтегруватись у міжнародний віртуальний простір, куди діватись. Гляди, Інтернет швидшим стане, бо поки у студентських гуртожитках він займає лідируючі позиції по повільності.

 

    «Під час прес-конференції Голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський наголосив на перспективах розвитку країни. Він зазначив, що підписання угоди - це знак впевненості ЄС у майбутньому  України». Не розумію, як ЄС може бути впевненим у майбутньому України, якщо ми самі у ньому не впевнені. Це не крик допомоги, не скарга на теперішній стан речей, але так воно є. Ми, громадяни України, намагаємось і будемо робити все залежне від нас. Якби все залежало тільки від нас…

 

    "Завдяки програмі «Горизонт 2020» Україна увійшла до 11 провідних наукових країн світу, які визначені ключовими стратегічними партнерами Європейського Союзу", - наголосила перший заступник Міністра освіти і науки України Інна Совсун. Взагалі, конференція була довгою, передбачала сотні дві підписів, стоси важливих паперів і не дуже, десятки усміхнених людей і не дуже…Визнаю, що все вищесказане - лише слова, але дай Бог, щоб усе було так, як обіцяв Карлос Моедас.

 

Читайте також: Топ-5 світових тенденцій в області освітніх технологій

Опубліковано:

2015-03-29

Розділ: Шкільна освіта