Вступ без сертифікатів?

У вступній кампанії 2014 року право брати участь за результатами вступних екзаменів у вищому навчальному закладі, або за результатами зовнішнього незалежного оцінювання, за їх вибором, мають особи, які здобули повну загальну середню освіту у 2007 році або раніше. Це відноситься до осіб які вступають, як на заочні так і на стаціонарні відділення вищих навчальних закладів.

Також, право брати участь у конкурсі за результатами вступних екзаменів з конкурсних предметів у вищому навчальному закладі, або за результатами ЗНО, за їх вибором, мають особи з обмеженими фізичними можливостями (інваліди І та ІІ груп, діти-інваліди).

Умови вступу  надають право не складати зовнішнього оцінювання з української мови та літератури особам, які не атестовані з даних предметів. Для таких осіб приймальна комісія вузу може встановлювати вступний екзамен з мови, оцінки з якої виставлені в документі про освітній рівень (атестаті). 

Також, брати участь у конкурсі за результатами вступних іспитів мають право громадяни України, які в рік вступу здобули повну загальну середню освіту за кордоном.

Не беруть участь у конкурсі за результатами вступних екзаменів з конкурсних предметів особи, які через об’єктивні причини не можуть взяти участь у зовнішньому незалежному оцінюванні. Зокрема, це стотсується:

  • військовослужбовців Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які проходять військову строкову службу, – при вступі на денну форму навчання до вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів;
  • громадян України, звільнених зі строкової військової служби в рік вступу до вищого навчального закладу;
  • військовослужбовців рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, – при вступі на заочну форму навчання;
  • осіб, що мають захворювання, визначені в переліку захворювань, що можуть бути перешкодою для проходження громадянами зовнішнього незалежного оцінювання.

Не подавати до вузу сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання та не складати вступні екзамени мають право також особи, яким надано таке право окремими законами. Зокрема, за результатами співбесіди зараховуються до вищого навчального закладу вступники, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Також, у окремих випадках, без сертифікатів зовнішнього оцінювання до вищих навчальних закладів України мають право вступати громадяни інших країн, що визначено розділом ХХ умов прийому до вищих навчальних закладів.

 

Опубліковано:

2013-11-24

Розділ: Новини ЗНО