Проблема Тисячоліття вирішена?

  Інколи здається, що в науковому світі майже не залишилось невирішених питань стосовно теорії та опису певних явищ. Але це тільки ілюзія. Насправді ж існує достатньо багато проблем поставлених перед нашими науковцями. Це так звані - Проблеми Тисячоліття.

 

  Казахстанський математик знайшов часткове вирішення однієї з таких задач тисячоліття, що пов'язана з рівняннями Нав'є-Стокса. Стаття вченого з'явилася в казахському "Математичному журналі". Однак, за словами головного наукового співробітника Інституту математики Бакитбека Кошанова, рішення задачі, зроблене Мухтарбаєм Отелбаєвим ще "має отримати світове визнання". Вченим потрібно продивитись, перевірити, обговорити це рішення, - і лише потім уже визнати запропоноване рішеня.

 

  Рівняння Нав'є-Стокса - одна із семи математичних задач тисячоліття - описують рух в'язкої ньютонівської рідини і є основою гідродинаміки. Чисельні рішення даних рівнянь використовують у багатьох практичних додатках і наукових працях. Але в явному аналытичному вигляді рішення цих рівнянь знайдені лише у деяких окремих випадках, тому раніше було неможливо говорити про однозначні властивості рівнянь Нав'є-Стокса. Зокрема, рішення цього рівнянь часто включають у себе турбулентність (прим.: під терміном "турбулентність" розуміють утворення в течії газу або рідини вихрів при збільшенні швидкості), яка залишається однією з найважливіших невирішених проблем у фізиці, незважаючи на її величезну важливість для науки та техніки.

 

  Слід зауважити, що раніше сучасні фізики після певних досліджень вирішили, що Всесвіт є лише голограмою. Але нове рішення задачі Нав'є-Стокса змусить вчених по-іншому розглянути теорію про те, що тривимірний простір - це "всього-на-всього" ілюзія.

 

Читайте також: Топ-5 світових тенденцій в області освітніх технологій

Опубліковано:

2014-01-10

Розділ: Шкільна освіта