Prometheus: пілотний проект змішаного навчання у провідних українських ВНЗ

Найуспішніша и найпопулярніша українська платформа онлайн-курсів Prometheus робить величезний вклад в неформальну сферу освіти. Їх масові безкоштовні курси, які включають в себе відеолекції, форуми та інтерактивні тести допомогли чималій кількості тим, хто прагне навчатись у найкращих викладачів України та світу! Більше того, платформа  запускає пілотний проект змішаного навчання на базі провідних вітчизняних Вищих навчальних закладів.

“Blending Learning”, або змішане навчання – це освітня концепція в рамках якої відбувається фьюжин освіти: студент здобуває знання і самостійно (в режимі онлайн), і віч-на-віч, з викладачем. 


Перш за все проект буде реалізовуватись у таких ВНЗ:
- Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”
- Національний університет “Львівська політехніка”
- Львівський національний університет імені Івана Франка

Prometheus: пілотний проект змішаного навчання у провідних українських ВНЗ

Основна ідея:

Студенти замість звичних лекццій та контролю будуть навчатись за допомогою відеолекцій. А також будуть виконувати завдання масових безкоштовних онлайн-курсів від найкращих викладачів України та світу, розміщені на платформі Prometheus. В університетах викладачі приділятимуть більше часу індивідуальній роботі зі студентами, а також матимуть можливість забезпечити надійний фінальний контроль знань.

Формат змішаного навчання передбачає запровадження онлайн-курсів провідних викладачів країни та світу в традиційний навчальний процес. Цю інноваційну форму навчання, що дозволяє поєднати найкраще від онлайн та офлайн освіти, вважають однією з найбільш важливих освітніх технологій сучасності.


Онлайн-курси, які будуть використовувати в рамках проекту:
- Гарвардській курс основ програмування СS50
- курс Стенфордського університету «Як створити стартап»
- курс «Алгоритми та структури даних»
- курс “Філософия для непрофільних факультетів”
- курс “Підприємництво”
- курс “Основи Web UI розробки”

Після завершення пілотного проекту в 2017 році, Prometheus планує ініціювати реформу української вищої освіти на базі змішаного навчання. Запровадження масових безкоштовних онлайн-курсів від провідних викладачів країни та світу в навчальний процес університетів дозволить зробити освіту доступною кожному студенту без жодних додаткових витрат з державного бюджету. 

Опубліковано:

2016-10-06

Розділ: Вища освіта