Шкільні атестати майже не вплинуть на вступ до вишів

  Новопризначений міністр освіти і науки України Сергій Квіт на своїй прес-конференції розповів про певні зміни, що чекають на освітню галузь в цьому році. Особливо він звернув увагу на середній бал шкільного атестата при вступі до ВНЗ.

 

  - Вага балу атестата середньої школи буде зменшена, - зазначив міністр освіти і науки України Сергій Квіт. - Той бал, що існував до цього, спонукав до корупції і викликав проблеми.

 

  Окрім того, Інна Совсун - перший заступник Міністра - розповіла про зміни, які будуть внесені до Умов прийому до вищих навчальних  закладів: «Середній бал атестату в сумі 200 балів було запроваджено у 2010 році. Ми порадилися, що з цим робити. Безперечно, важливо мотивувати учнів вчити усі предмети. З іншого боку, всі прекрасно розуміють, що в умовах, коли у школах немає єдиного підходу до оцінювання результатів навчання, говорити про  те, що середній бал атестату є об’єктивним показником дуже складно. Тому ми прийняли рішення, що у цьому році будуть прийматися відповідні зміни до Умов прийому до ВНЗ. Середній бал атестату буде враховуватися, але не в сумі 200 балів, а в сумі 12 балів. Проект цього рішення буде підготовлений найближчим часом».

 

  За словами Міністра, основна увага має бути зосереджена саме на зовнішньому незалежному оцінюванні (ЗНО). Тому учні випускних класів можуть починати готуватися до такої системи вступу вже сьогодні.

 

  Він також повідомив, що спрощуватимуться й уточнюватимуться Умови прийому до вищих навчальних закладів.

 

  Окрім того, Сергій Квіт вважає, що Міністерству освіти і науки треба вже відмовитися від складання університетських рейтингів: оскільки це те ж саме, коли б держава оцінювала сама себе - ніякої об'єктивної оцінки. Рейтингами повинні займатися незалежні організації. І в Україні є достатньо незалежних рейтингів, які проводяться щороку за своїми методиками. Недержавні рейтинги цілком професійні, на їхній підставі можна з’ясувати, зокрема, нашим абітурієнтам, які навчальні заклади кращі, а які гірші.

 

  Під час зустрічі новопризначений Міністр освіти і науки України Сергій Квіт заявив, що у Міністерства зараз може бути лише одна основна задача - це впровадження досконалої та якісної системи сучасної освіти. 

 

Читайте також: Як визначатимуть результати ЗНО

 

Побєдіна Валентина

 

Опубліковано:

2014-03-06

Розділ: Шкільна освіта