Соціальне репетиторство - досвід курсів ''Галілео''

Серед професійних репетиторів ідея створення безкоштовних курсів ''Галілео'' виникла у 2015 році. Восени громадська організація ''Асоціація репетиторів України'' зібрала однодумців в Києві та запустила курси підготовки до ЗНО, які стали відкритими для всіх бажаючих. Напрямок ЗНО був обраний як самий необхідний для школярів, адже тести ЗНО щороку здає близько 250 тисяч абітурієнтів. Проект отримав назву ''Галілео'' на честь видатного вченого Галілео Галілея, що став творцем сучасного наукової думки.

 

Поширивши інформацію через партнерів, вдалося залучити викладачів математики, історії України, української мови, біології та хімії. Кожен з них мав достатній досвід підготовки до ЗНО як репетитор або викладач школи, власні заготовлені програми підготовки та найголовніше - бажання ділитися своїми знаннями! При цьому кожен викладач вів одне заняття в тиждень тривалістю 1,5 години. Це дало змогу не відриватися нікому від основної діяльності та поєднувати з нею соціальну роботу.

 

Серед учні також поступово сформувалася аудиторію, що постійно відвідували ті чи інші заняття. Заняття проходили у вечірній час, що найкраще підходить і учням, і викладачам.

Місцем проведення занять спочатку був фізичний факультет КНУ імені Тараса Шевченка, а потім курси ''Галілео'' переїхали до молодіжної бібліотеки ''Молода гвардія''. В кожному випадку приміщення використовувалося безкоштовно, університет та бібліотека з радістю прийняли учнів у себе.

 

Також зв’язок з учнями, викладачами та партнерами підтримував один куратор, який також працював на волонтерських засадах.

Результат такий, що при відсутності витрат, за участі активних та професійних викладачів вдалося провести повний курс підготовки до ЗНО з декількох предметів! Відгуки учнів були позитивними, викладачі постійно ділилися враженнями від роботи з активною та цікавою аудиторією. В цілому перший рік був достатньо вдалим!

 

І вже з наступного навчального року (осінь 2016) почалася підготовка нового сезону для ''Галілео''. Планується продовження курсів в Києві, та розширення проекту на інші міста! Всі бажаючі викладачі можуть долучитися до проекту! Треба тільки заповнити форму реєстрації нижче:

https://goo.gl/forms/1n8r8zmY0H7Lu5Cm1 і пройти співбесіду з представником ГО ''Асоціація репетиторів України''.

 

Ми будемо раді бачити нових викладачів, партнерів і, найважливіше, учнів, що долучаться до навчання!

 

Вкотре наголошувати на необхідності отримання якісної освіти для всіх людей, на доступності освіти в розвиненому суспільстві, яким ми себе в цілому вважаємо, не хочеться. Про це вже достатньо сказано і відомо. Хочеться тільки процитувати Нельсона Манделу: ''Освіта — це найпотужніша зброя, що може змінити світ''.

 

Опубліковано:

Розділ: Новини ЗНО

Автор: Компанія Букі