Типові помилки на ЗНО та як їх уникнути

Звичайно, право на помилку має кожен. Але ЗНО – дуже важливий для подальшої долі тест, тож треба використати всі можливості для того, щоб максимальної кількості цих помилок уникнути. Розповідаємо про основні помилки минулих років та про те, як їх уникнути.

Помилка №1 – нерозуміння завдання. Дуже часто непомічена частка «не» призводить до того, що завдання виконане неправильно. Як уникнути:Будьте уважними до того, правильне чи НЕправильне твердження треба обрати. До того ж, усі посібники та завдання пробного ЗНО містять завдання, ідентичні до тих, які потрібно буде виконати під час тесту. Радимо уважно попрацювати з ними, щоб чітко зрозуміти, що від вас вимагається.

Помилка №2 – неправильний баланс часу. Буває так, що прекрасно підготований випускник провалює декілька завдань через те, що неправильно розподіляє час для виконання завдань. Як уникнути: радимо ставити відмітки в зошиті та повертатися до завдань, що викликають труднощі, трохи пізніше. Також необхідно слідкувати за часом та попрацювати з тестами минулих років, або навчитися чітко розподіляти сили та час на виконання кожного блоку.

Помилка №3 – неправильний переніс відповіді до бланку. Багато випускників, що спочатку перевіряють тести самостійно, бувають неприємно здивовані результатами, які отримують від Центру оцінювання освіти. Справа в тому, що при переносі відповідей з зошиту до бланку можуть статися прикрі помилки, і навіть правильно виконане завдання не приносить балів. Як уникнути: по-перше, треба обов’язково потренуватися хоча б на пробному ЗНО. По-друге, в жодному разі не можна переносити всі відповіді до бланку в останні хвилини, адже поспішати в цій справі не можна. Постарайтеся не нервувати, перенести всі відповіді завчасно та перевірити вже у бланці відповідей.

Помилка №4 – документи. Як би банально це не було, дуже часто абітурієнти чи то від нервів чи то від втоми забувають важливу частину списку документів, який мають мати при собі. Як уникнути: дуже важко не перенервувати та правильно зібрати все самостійно. Попросіть близьку людину власноруч написати або роздрукувати список, та зі свіжою головою перевірити ваші документи.

Опубліковано:

2017-10-30

Розділ: Новини ЗНО