У російських школах хочуть ввести перегляди шедеврів кіномистецтва

 

Міністр культури РФ Володимир Мединський погодився з пропозицією режисера Микити Міхалкова ввести в російських школах предмет «Сто кращих фільмів». Перегляди кінофільмів у школах можуть розпочатися вже в наступному навчальному році.

Ідея була озвучена в ході круглого столу, присвяченого розвитку російського кінематографа, в якому взяли участь державні чиновники, прокатники, продюсери і відомі режисери. Учасники дискусії, серед іншого, обговорювали питання залучення більшого кола глядачів до кінотеатрів і реформування кіноосвіти.

Зокрема ідея ввести кіноосвіту для підлітків за прикладом Франції, в якій картини-переможці фестивалів потрапляють до шкільної програми, звучала в ході круглого столу неодноразово.

Режисер Микита Міхалков запропонував назвати предмет «Сто кращих фільмів» і показувати стрічки підліткам з шостого-сьомого класів. «Інакше вони цього ніде не побачать», — уточнив режисер, запропонувавши зробити уроки навіть обов'язковими.

У свою чергу міністр культури РФ Володимир Мединський попросив департамент кінематографії виробити методику відбору кращих фільмів для показу школярам. «Можливо, це можна буде запровадити вже з наступного навчального року факультативно» — сказав Мединський, підбиваючи підсумки заходу, додавши при цьому, що в такій сотні повинна бути «квота на вітчизняне кіно». 

 

Читайте також:Музична школа: за і проти

 

Опубліковано:

2012-07-21

Розділ: Шкільна освіта