Учитель отримає вищу зарплатню тільки тоді, коли просунеться по тарифній сітці

Питання підвищення рівня зарплати для вчителів було піднято Міністром освіти і науки України – Лілією Гриневич. Очільник МОН вважає, що вчителі мусять мати зарплату не нижчу, аніж три мінімальні зарабітні плати в Україні. Наразі ця сума становить - 1600 гривень. Тобто вчитель має отримувати не менше 4800 гривень в місяць. Хоч, швидше всього, зростання платні за працю буде підвищуватись поступово.

«Це трохи більше, ніж середня зарплата вчителя зараз. Сума, на яку збільшать зарплати, від нинішньої разюче не відрізняється, проте все ж є більш адекватною», — говорить Міністр освіти. 

 

Також, в одному з інтерв‘ю Лілія Гриневич заявила, що нам гостро необхідна широка дискусія щодо якості підготовки вчителя. Тому що підвищення оплати праці буде здійснюватись згідно з тарифною сіткою, де вчитель нині перебуває на 9 тарифному розряді. Наразі вчитель в середньому отримує 3467 гривень на місяць. Учитель вищої категорії може мати середню заробітню платню по країні – 4438 гривень і 12-ий тарифний розряд. 

 

Вчитель отримає вищу зарплатню тільки тоді, коли просунеться тарифною сіткою

Тарифна сітка – це сукупність тарифних розрядів і тарифних коефіцієнтів. 

Тарифний розряд – це рівень складності виконуваних робіт та рівень кваліфікації працівника. Цей розряд позначається Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників.

Лілія Гриневич впевнена, що для того, аби підвищення зарплат для вчителів було якомога швидше це потрібно робити через просування тарифною сіткою: вища кваліфікація = вища заробітня платня!

«Нам дуже важливо прийняти новий закон «Про освіту». Він лежить в парламенті, доопрацьований до першого читання - але так і не був винесений на голосування. Закон визначив механізми зростання соціального статусу вчителя і заохочення найкращих вчителів, а в заключних положеннях є план просування по тарифній сітці вчителя», - відмітила Гриневич.


Нагадаємо, що в проекті закону описана можливість мотивувати найкращих вчителів за проходження ними добровільної зовнішньої сертифікації, за що вчителі, відповідно до закону, повинні отримувати 20% доплати.

 

Також, міністр освіти зазначила, що підвищення на один розряд оплати праці вчителів обійдеться бюджету в 1,56 мільярда гривень на рік.

 

«Зараз йде формування бюджету. Ми поки не можемо обговорювати якісь конкретні цифри, тому що зараз проходить загальне обговорення. Вся освітня субвенція зараз на освіту з держбюджету - 44 млрд гривень. Але вона покриває не тільки зарплати вчителям, а й інші витрати - ремонт і утримання шкіл », - підкреслила Гриневич.

Опубліковано:

Розділ: Шкільна освіта

Автор: Компанія Букі