Україна - 45-а у світі за якістю середньої освіти

Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник заявив про це під час парламентських слухань на тему "Доступність і якість загальної середньої освіти: стан та шляхи поліпшення".

"Приємно доповісти , що робота педагогів має певні досягнення. За оцінками іноземних експертів Всесвітнього економічного форуму в 2013 році за якістю українська середня освіта зайняла 45 місце . Всього оцінювалися 122 країни", - зазначив Дмитро Володимирович. Також хотілося б підкреслити, що буквально три роки тому Україна займала в цьому рейтингу 56 місце .

За рахунок чогож наша батьківщина так спритно подолала 11 місць у списку всього за два-три роки?

Найбільший прогрес, за словами міністра, спостерігається за критеріями якості шкільної природничо-математичної освіти . За три роки Україна піднялася з 42 на 24 сходинку рейтингу глобальної конкурентоспроможності . Що ж щодо початкової освіти , то тут справи йдуть не настільки жваво: з 49 місця рейтингу Україна потрапила на 31 позицію.

У своїй доповіді Табачник позитивно оцінив затвердження Президентом Віктором Януковичем Указу про національну стратегію розвитку освіти в Україні до 2021 року. Основна суть даного указу полягає в наступному:

" ... Розроблення Національної стратегії зумовлено необхідністю кардинальних змін , спрямованостей на Підвищення якості и конкурентоспроможності освіти в новіх Економічних и соціокультурних умов ...

... перебудова навчально- виховного процесу на засідках розвівальної педагогікі , спрямованої на раннє Виявлення та найбільш повне Розкриття потенціалу ( здібностей ) у дітей , з урахуванням їх вікових та псіхологічніх особливая ;

забезпечення розвітку та Функціонування української мови як ДЕРЖАВНОЇ , удовольствие мовно - освітніх потреб національніх меншин , создания умів для Вивчення іноземних мов ; ...

... удосконалення системи виплати та Розмірів стіпендій з урахуванням СОЦІАЛЬНОГО статусу та особливая досягнені у навчанні учня ( студента); ...

... організацію освітніх и наукових обмінів , стажування та навчання за кордоном учнів , студентов , педагогічних и науково -педагогічних працівніків ;

Розширення участі Навчальних Закладів , педагогів , науковців , учнів та студентів у різніх проекту І програмах міжнародніх організацій та співтоваріств ( програми Темпус , Еразмус Мундус , Жан Моне тощо); ... " ( УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 344 /2013 )

Крім того , міністр нагадав , що протягом останніх років зарплата педагогів збільшувалася 18 разів. Табачник не приховує , що звичайно , зростання зарплат не була захмарною, але загалом, за останні три роки за статистикою середня зарплата вчителя збільшилася по Україні на тисячу гривень.

У той же час , за переконанням урядовця , не тільки заробітна плата повинна бути винагородою за роботу вчителя . На його думку , має бути належне оздоровлення вчителів , виділення їм земельних паїв і т.п.

Рейтинг конкурентоспроможності Global Competitiveness Report побудований на основі Індексу глобальної конкурентоспроможності ( Global Competitiveness Index - GCI ), розробленого для Всесвітнього економічного форуму.

Для аналізу використовуються загальнодоступна інформація і результати опитування керівників компаній у країнах , які беруть участь у даному дослідженні. Аналіз проводиться по 12 факторам , а саме:

• державні інститути

• інфраструктура

• макроекономічні умови

• охорона здоров'я та початкова освіта

• вища освіта і професійна підготовка

• ефективність товарних ринків

• ефективність ринку праці

• розвиток фінансових ринків

• технологічна готовність

• обсяг ринку

• рівень розвитку бізнесу

• інновації

Якщо уряд нашої держави дійсно буде діяти чітко за планом , наміченим в Указі пана Януковича, то хто знає , - може, не за горами ті часи , коли нам світить далеко не 45-е місце.

 

Читайте також: Як підготуватися до іспиту та покращити пам'ять

Опубліковано:

2013-10-30

Розділ: Шкільна освіта