Уряд ставить у пріорітет підтримати професійно-технічну освіту

Нещодавно, під час відкриття всеукраїнського конкурсу професійної майстерності - Worldskills Ukraine, прем’єр міністр України Володимир Гройсман заявив про важливість підтримки урядом професійно-технічної освіти. Осучаснення програм навчання та технічне переоснащення навчальних закладів дозволить реформувати систему цієї галузі освіти в Україні. Адже це не тільки підвищить якість підготовки фахівців, а й сприятиме пришвидшенню економічного зростання країни! Більше того, Гройсман переконаний, що для того щоб забезпечити високу конкурентоздатність випускників Українських ВНЗ на ринку праці - потрібно йти у ногу з часом.

"Ми маємо реформувати систему професійно-технічної освіти для того, щоб кожен, хто навчається у цій системі, був професійним і якісним. Для цього нам потрібно змінити програми навчання, осучаснити їх, надати можливість технічного переозброєння закладів професійно-технічної освіти. Стандарти освіти треба привести до того рівня, коли кожна молода людина, яка закінчує професійно-технічний заклад, може знайти себе у реальному секторі економіки” - наголосив прем’єр міністр.За його словами, у 2015-2016 навчальному році завершили навчання 153,2 тис. кваліфікованих робітників. За професією працевлаштуватись - 137,6 тис. осіб, близько 90% від загальної кількості випускників.

Проте, на ринку праці побутує тенденція дефіциту певних спеціальностей, таких як трактористів, сантехніків, зварювальників та швачок. І саме ця проблема впливає на повільне економічне зростання, яке можна пришвидшити тільки, якщо буде створено якісний національний продукт.

Голова уряду під час промови не раз наголошував на надважливому значенні професійно-технічної освіти для стрімкого зростання економіки України. А також реформу саме цієї галузі освіти вважає пріорітетним для Міністерства освіти та науки України і Кабінету Міністрів.

"Україна має стати країною, де створюється додана вартість, де створюється кінцевий продукт, який може конкурувати на ринках інших країн. У тому числі ми маємо наситити власною продукцією внутрішній ринок. Це означає, що українці будуть мати нормальну роботу, Україна буде мати нормальну продукцію і ми будемо мати розвиток національної економіки" - зазначив Гройсман.

Опубліковано:

2016-11-03

Розділ: Шкільна освіта