УЦОЯО і проблеми ЗНО 2015 року

    Цього літа генпрокур Віктор Шокін глибоко ШОКУВАВ нас звинуваченням керівництва УЦОЯО у зловживанні своїм становищем. Одне з двох: або черговий «дядя Вітя» починає творити фігню, або Ігор Лікарчук і компанія приєдналися до лав корупціонерів. Де істина?

 

    Коротко про найголовніше: Генпрокуратура разом з МВС та СБУ проводили операцію, націлену на затримання керівництва УЦОЯО і виявлення тяжких злочинів щодо підробки результатів ЗНО. Суть у тому, що керівний склад Українського центру якості освіти ніби «шаманив» над результатами ЗНО на користь своїх знайомих чи чорт його знає кого. Таким чином, ЗНО, створене з метою боротьби з корупцією, залучили до корупційних схем. Крім того, УЦОЯО звинувачують у незаконному нагородженні медалями та використанні бюджетних грошей для оплати навчання тим же третім особам.

УЦОЯО і проблеми ЗНО 2015 року

    Розслідування призвело до того, що у Лікарчука вилучили 2 ручки і чашку, а в його заступника Володимира Винника – 5 тис. грн, тоді ж як ГПУ стверджує, що в УЦОЯО та місцях проживання його співробітників знайшли 130 тис. доларів. Перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун зазначає, що такого й близько не було, і протоколи вилучення у Винника та Лікарчука на руках. На додачу обидва залишились без комп’ютерів і телефонів. Пізніше 4 керівники УЦОЯО пішли на допит. Генпрокуратура не називає жодних імен і посад, а заступники прокурора просто ігнорують дзвінки з МОН, натомість звинувачують УЦОЯО у підробці результатів майже 10 осіб.

УЦОЯО і проблеми ЗНО 2015 року

    Сергій Квіт наголосив на тому, щоб Ігоря Леонідовича від справи відсторонили задля чесності і прозорості справи. Разом з тим МОН і Сергій Квіт особисто знають Лікарчука як чесну і порядну людину і ставлять під сумнів заяви прокуратури. Підтримали його і представники регіональних центрів оцінювання якості освіти, і безліч людей у соціальних мережах – а що може бути достовірніше, ніж голос народу?

 

 

    Ось що пише Тарас Прокоп у своєму фейсбуці: "ЗНО - найбільш успішна реформа в галузі освіти України, а Igor Likarchuk був запорукою її функціонування та модернізації. Я мало вірю прокуратурі і майже переконаний, що ніхто з УЦОЯО не втручався в роботу системи ЗНО. Більш вірогідною є версія, що просто-напросто чиновники, чиї діти не змогли добре скласти тести, вирішили поквитатися з принциповим керівником центру, який не хотів їхнім діткам підтягувати результати (Про це говорив і сам Ігор Лікарчук напередодні обшуків). Його вже знімали з посади в 2011 році, коли міністром був Табачник, бо був незручним і зараз ситуація повторюється. Ймовірною є й версія щодо тиску на пана Ігоря через роботу сина, який зараз працює на керівній посаді в Державній фіскальній службі. Не розумію тільки, чому сам Ігор Лікарчук не дав жодних коментарів. Просто немає ніякої довіри до прокуратури в Україні і в чергове переконуюсь, що її потрібно докорінно реформувати і не просто змінювати очільників, а звільнити 90% працівників і набрати нових людей".

 

 

    Біда не приходить одна. ЗНО - 2016 вже під загрозою зриву. Причина тому навіть не псевдоарешти і псевдорозслідування з боку Генпрокуратури, а відсуність фінансування: замість необхідних 172 млн Держбюджет може дати 109 млн грн. Мабуть, верхівка влади не розуміє, що все обладнання з часом зношується, тим паче, якщо зважати на величезні об’єми робіт, із якими приходиться мати справу. І вилучення техніки та банку тестових завдань до добра не доведуть: для відновлення програмного забезпечення знадобиться близько року, а тести прийдеться укладати вручну. Сумно, дуже сумно, що діти не впевнені в тому, що буде завтра. Що робити: готуватись до ЗНО чи збирати гроші на «чесні і прозорі» вступні іспити?

 

    Просили люди і голова парламентського комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич просила, щоб до УЦОЯО повернули обладнання і людей, що керують процесами підготовки до ЗНО. Поки ситуація зависла в повітрі.

 

    Хм.. Чому проблема виникла саме під час вступної кампанії? Схоже на те, що комусь було ой як вигідно розводити шум навколо ЗНО та зіпсувати репутацію УЦОЯО та його головам. Ігор Лікарчук стверджує, що ці безпідставні заяви – помста за результати ЗНО. Напередодні обшуків він казав про те, що впливові посадовці просили його додати декілька балів їх дітям. Просто «золота молодь» не змогла вступити до бажаних вишів. Ось така вендета з боку Генпрокуратури України.

 

Читайте також: 8 лайфхаків, без яких не обійтись одинадцятикласнику

 

Опубліковано:

2015-09-04

Розділ: Новини ЗНО