Від вчителя до письменника: 5 історій успіху

Зима близько!
Зимові канікули і свята теж! Це період не тільки казки, а й навчання та самовдосконалення за межами шкільних та університетьских стін.
Хтось катається на санках, хтось тікає до теплих країв, а хтось дописує роман… Не дивуйтесь останньому! Тому що сьогодні ми розповімо вам про 5 учителів, які стали письменниками! Більше того - видатними!

Стівен Кінг
Король жахів не завжди був улюбленцем видавництв. Раніше тільки невеличкі розповіді він заледве публікував у журналах. Більше того, влаштуватись викладачем він теж ніяк не міг. Тому мусив підробляти у пральнях.
У 1971 він одружився з Табітою. Вона, до речі, була його однокурсницею. Згодом він почав викладати в хемпдензькій академії.
Перші три романи Кінга ніхто не хотів публікувати. Четвертий він влсноруч відправив до смітника. Але його кохана дістала зім’яті сторінки і змусила Стівена дописати його!Проте, це не романтича історія “віри дружини у чоловіка”. Роман дуже довго припадав пилом.Звичайний день викладача, звичайна рутина педагога. Кінг перевіряв домашні завдання, але його відволік дзвінок. Він вперше почув омріяні слова. Роман “Керрі” опублікують!

«Я ніколи не забуду день, коли він зайшов з кульбабою в кишені піджака, і повідомив, що "Керрі" видадуть і екранізують - він був щасливий, а ми раділи за нього», - згадував один зі студентів.

Філіп Пулман
В 50-ті роки минулого століття батьки Філіпа Пулмана багато подорожували. Доки сім’я не зупинилась на півночі Уельса. Філіп навчався в Англії, Австролії та Зімбабве. Уже в юні роки він жадібно читав усе, що потрапляло йому до рук. Завдяки цьому і народився унікальний стиль письменника.
Вищу освіту здобував в коледжі Ексетер в Оксфорді.
Одружившись, Пулман влаштувався в оксфордську школу, де викладав дітям від 9 до 13 років. Написав декілька шкільних п’єс. До речі, деякі з них пізніше переросли у відомі романи. У 1972 році вийшла його перша книга “Примарний шторм”. Сам автор не любить згадувати про неї. Тим не менше, вона принесла йому першу літературну нагороду.
У 80-х Пулман почав викладати у коледжі Вестмінстер. Читав лекції майбутнім бакалаврам і продовжував писати.


У 1995 вийшов його роман «Північне сяйво». Пулман знайшов шлях до серця читачів. У нього з’явилось безліч шанувальників і ненависників. Книга дозволила йому залишити роботу і присвятити себе літературі. Однак інтересу до школи Пулман не втратив, він продовжує читати лекції і писати статті про британську освіту.


Лайфхак від Пулмана в освіті:
він закликає робити наголос не на тестування і оцінки, а на розвиток уяви, яке допоможе учням по-справжньому зрозуміти і полюбити літературу.

Дмитро Биков
Один з найяскравіших авторів Росії. Легше перерахувати чим Дмитро не займається. Він пише романи, біографії, дитячі книги, вірші, колонки у ЗМІ, дає інтерв’ю, читає лекції, веде передачі.
Мати письменника була шкільною учителькою російської мови та літератури. Син продовжив сімейну справу. У 90-ті багато працював у школі, де викладала його мама. Зараз він досі викладає у московських школах та університетах.Курт Воннегут
Саркастичний американський геній - Курт Воннегут. За своє життя перепробував безліч робіт. Найчастіше згадують, як він торгував шведськими автомобілями “Сааб”. Пізніше автор навіть жартував, що нобелівську премію шведи йому не дали, через низькі продажі. Але працював він і викладачем англійської мови.
Курт переконував, що навчити людину добре писати - не можливо. Проте, коли став відомим викладав курси письменницької майстерності.

“Школа дає людині фантастичний заряд мужності, який потрібен, щоб внести в культуру щось нове. Вона дає йому бойовий дух, почуття солідарності, ресурси багатьох мізків і - можливо, найголовніше - впевнену упередженість. Що стосується упередженості: я переконаний, що в мистецтві ні чорта не доб'єшся, якщо будеш проявляти м'якість і розсудливість, поважати всі точки зору, прощати всі гріхи.” - казав Курт Воннегут.Дж. К. Роулінг
Найпопулярніша підліткова книга розповідає про магічну школу, в якій навчались головні герої протягом 7 років. Багатьох своїх героїв Роулінг описала зі своїх шкільних викладачів. Більше того, вона на собі відчула усі радощі і труднощі викладання.

У школі Роулінг була старостою-відміннецою. Вивчила німецьку і французьку. Подавала великі надії. Проте до Оксфорду вступити не зуміла. Тому подалась до Екстерського університету вивчати французьку мову та класичну літературу. (Там навчався і Том Йорк). Викладачі запам’ятали її скромняжкою, яка вміло прикидалась старанною студенткою. Хоча замість виконання домашніх завдання вона читала Толкіна і слухала The Smith. Останній рік навчання вона перебувала у Парижі. Викладала англійську мову.Випустившись, Роулінг попрацювала деякий час секретарем в «Емнесті Інтернешнл», але незабаром зрозуміла, що ця робота їй нецікава. Декілька років тому, вже працюючи над першою книгою про Гаррі Поттера, Роулінг натрапила на оголошення в газеті і знову вирушила викладати англійську - на цей раз в португальське місто Порту. Кілька років по тому вже з дочкою вона повернулася до Единбурга, де викладала французьку, а вечорами дописувала в кафе свій перший роман.

 Вам може бути цікаво:
ТОП-10 книг про освіту
Інтерв'ю з репетитором: мотивую своїх учнів досягати поставлених цілей, незважаючи ні на що

 

Опубліковано:

2016-12-19

Розділ: Шкільна освіта