8 лайфхаків, без яких не обійтись одинадцятикласнику

Ти майбутній випускник? Вітання! Попереду на тебе чекає останній шкільний рік, який, як це підтверджують студенти, буде одним з найяскравіших, найемоційніших у житті. Проводь якомога більше часу зі своїми друзями, однокласниками, а також – готуйся до вступу з початку навчального року, тоді точно встигнеш розкласти всю інформацію в голові по поличках.

Яку саме? Ось тобі у поміч 8 лайфхаків від абітурієнтів 2015 року, які неодмінно допоможуть не розгубитись і рухатись крок за кроком, зекономити час та зусилля.

 1. Визначся з майбутньою професією та спеціальністю відразу.

Для цього треба добряче покопирсатись у своїх шкільних роках, своїх захопленнях та успіхах, зрештою, поспілкуватись з батьками, однокласниками, друзями. Час ще є. Але повір, нечіткий або неправильний вибір вкраде значно більше того ж таки часу, сил та коштів, ніж ти думаєш.

 1. Визначся з предметами ЗНО.

Для цього потрібно виконати пункт 1, щоб на сайті вузів знайти перелік потрібних предметів, а також знати, які з них обов’язкові для всіх у 2016 році. (Підказка: українська мова та література, іноземна мова (одна з чотирьох), історія України або математика).

 1. Вибери найоптимальніший для себе формат підготовки.

Їх чимало: самостійно, разом з друзями, з вчителем або на курсах, онлайн. Вибір щороку стає багатшим, відповідно, підготовка легшою. На це відведи перші місяці, щоб потім не «кіпішувати», а продовжувати готуватись.

 1. Вчасно зареєструйся на ЗНО та ПЗНО.

У вказані дати, орієнтовно в січні-лютому, правильно зареєструйся на тестування, а також на пробне ЗНО, яке не обов’язкове, хоча таке потрібне. Воно справді допомагає гарно налаштуватись на реальне тестування та показати прогалини, які можна ліквідувати.

 1. Живи в ногу з новинами ЗНО та вступу.

Є певні джерела інформації, про які повинен знати кожен випускник:

 • testportal.gov.ua – тут все твоє ЗНО, від реєстрації, до роздрукування Сертифіката, від новин до оголошення правильних відповідей.
 • osvita.ua – новини, тести, поради. Все є.
 • ez.osvitavsim.org.ua – «зав’язавши» із ЗНО, тут реєструєшся та подаєш аж до 15 заяв на вступ у 5 різних вузах, а далі слідкуєш за зміною статусів в особистому кабінеті.
 • vstup.info – останні кроки до студентства відслідковуються тут: рейтингові списки, бюджетні місця, особливості зарахування.
 1. Але спершу тести, тести, тести… і закінчення школи.

В процесі підготовки зроби декілька десятків тестів вдома, розбирай свої помилки, «набий руку», тоді реальні тести будуть добре знайомими і не страшними. Спокійно та впевнено складай ЗНО, відгуляй останній дзвінок та випускний, а тоді готуйся до нового життя!

 1. І не забувай про відпочинок!

Під час навчання. Після уроків у школі. Перед днем тестування. Адже правильний розподіл часу – одна зі складових, яка визначить, як пройде рік, та якими будуть успіхи на іспитах.

 1. Будь активним випускником.

Спілкуйся з друзями, вчителями, експертами, відвідуй різноманітні події, одна з яких зовсім скоро:«Перші кроки до ЗНО-2016». Там найчастіше знаходяться відповіді на всі запитання, що турбують випускників, особливо на старті.

Адже стартувати, зазвичай, непросто, бо не знаєш, з чого і як. Допомога завжди поруч. Знаходь її та роби свої перші кроки до вступу впевнено і без вагань.

 

 

Нехай щастить!

 

 

Читайте також: Відкрилася нова школа онлайн підготовки до ЗНО - "Знання Онлайн"

 

Опубліковано:

2015-08-14

Розділ: Новини ЗНО