Як не загубитися в університеті? Поради першокурсникам

Коридори ВНЗ схожі на лабіринт, усюди непривітні погляди, а розклад нагадує зашифроване послання з іншої планети? Все це переживає майже кожний першокурсник, адже вступ до університету – важлива зміна в житті. Із оточення раптово зникають вже знайомі однокласники, турботливі батьки та лояльні вчителі. Розповідаємо про те, що треба робити, щоб почуватися максимально комфортно.
Порада 1.
Більшість – в рівних умовах. 70% вашої групи теж губляться в розкладі, аудиторіях та намагаються заспокоїти нерви перед дверима кафедри. Тож, не треба боятися здатися нерозумним! Кооперуйтеся в намаганнях знайти спортзалу, зрозуміти, який зараз тиждень та спитати поради.
Порада 2.
Зрозумій логістику. Особливо це стосується тих, хто переїжджає на навчання в інше місто. Метро, маршрутки, тролейбуси – обери найшвидший та найдешевший варіант. Зазвичай гуртожитки знаходяться або неподалеку від універу, або є прямий маршрут.
Порада 3.
Не бійся ставити питання. Розгубилися біля розкладу? Ви точно стоїте там не одні, поставте питання старшому. Це хороший привід познайомитися, запитати де їдальня чи спортзал та дізнатися щось цікаве про викладачів.
Порада 4.
Знайомся. З викладачами, одногрупниками, старшими курсами. Кожний універ має свої особливості – від розкладу до традицій. Лише постійне спілкування допоможе вам триматися в руслі подій.
Порада 5.
Відразу розберися з тим, що таке семінари, колоквіуми, реферати, доповіді та курсові. Так, тут все не так, як в школі. Так, недостатньо прочитати з листочка. Почніть відразу. Простіше це буде зробити тим, хто мешкає в гуртожитку, адже старші майже завжди готові допомогти.
Порада 6.
Скоріше за все, тижні розкладу будуть верхніми та нижніми. Це звучить незрозуміло? Розберися. Згадай пораду №2.
Порада 7.
Дізнайся, що може дати тобі ВНЗ. Факультативи, різноманітні курси, програми обміну, стажування та практики. Університет – це не лише місце, де ти відсижуєш пари, це ще й безліч можливостей.
Порада 8.
Думай. Звісно, дуже легко після фрази старшокурсника «ой, та вона мені так поставила, я не ходив» забити на одну-дві пари. Але настрій та характер викладачів змінюється, тому ідея «вчитися» спрацює стовідсотково, а ось з «пощастить» можуть виникнути проблеми.
Порада 9.
Розстав пріоритети. Звичайно, життя з вечірками, безліччю зустрічей та повною свободою може швидко «засмоктати». Треба проявити відповідальність та розум, аби не втратити бюджетне місце та не стати «синьою панчохою», що вічно сидить в кімнаті.

Опубліковано:

2017-09-11

Розділ: Вища освіта