Зарплата вчителя збільшиться на 20-30%

З початку 2017 року заробітна плата вчителя вищої категорї становитиме 5708 гривень. Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні уряду.

На 2017 рік уряд закладає у бюджет України фінанси для збільшення заробітних плат освітянам та лікарям на 20-30%, що цілком співпадає з можливостями національної економіки.

Як повідомлялось раніше, збільшення зарплати шкільним педагогам можливе в тому випадку, якщо вчитель просунеться по тарифній сітці.

Картинки по запросу гриневич


Ще перед початком навчального року Міністр освіти і науки Лілія Гриневич заявила, що нашій країні гостро необхідна широка дискусія щодо якості підготовки вчителя. Тому що підвищення оплати праці буде здійснюватись згідно з тарифною сіткою, де вчитель нині перебуває на 9 тарифному розряді. Наразі шкільний педагог в середньому отримує 3467 гривень на місяць. Учитель вищої категорії може мати середню заробітню платню по країні – 4438 гривень і 12-ий тарифний розряд.

Картинки по запросу гройсман


А вже на засіданні уряду на початку вересня, Володимир Гройсман заявив, що оплата праці вчителів:
з 1 грудня 2016 року становитиме - 4813 гривень
з 1 січня 2017 року - 5708 гривень
з 1 грудня 2017 року - 6400 гривень

"Ми маємо достатньо суттєве зростання близько 900 грн. Але враховуючи те, що зараз по факту зарплати є менші, то це зростання буде більше ніж 1000 грн від сьогоднішньої зарплати", - зауважив він.

Прем'єр-міністр висловив сподівання, що соціальна ініціатива Кабінету Міністрів отримає підтримку парламенту.

"Можуть бути будь-які бажання піднімати заробітну плату на словах, але те, що ми зараз пропонуємо - це абсолютно реальне зростання заробітної плати, яке співпадає з можливостями нашої економіки, і ми можемо це забезпечити у проекті бюджету на наступний рік", - підкреслив Володимир Гройсман.

В свою чергу Президент України - Петро Порошенко  під час засідання Ради національної безпеки і оборони України заявив, що потрібно підвищити соціальні стандарти.

Картинки по запросу порошенко

«Є тверда позиція про те, що незважаючи на скрутне становище, ми маємо забезпечити у 2017 році збереження і підвищення відповідного рівня соціальних стандартів», - заявив голова держави.

З 1 грудня соціальні стандарти збільшаться на 10%.

Порошенко вважає найпріорітетнішим завданням на наступний рік - підняття зарплат представникам освітньої та медичної галузям.

Опубліковано:

Розділ: Шкільна освіта

Автор: Компанія Букі