Зміни у ЗНО 2015

   ЗНО 2015 не є стандартним аналогом попередніх років. Особливо це стосується організаційних моментів. Завершилась реєстрація на тестування, усі студенти визначились із предметами, які складатимуть. Які переваги отримають 11-класники від нововведень у 2015 році? Чи це лише пуста витрата часу? Давайте дізнаємось подробиці.

 

    Нововведення № 1: Відміна порогового балу, сума якого становить 124. Викладачі визначатимуть мінімально можливий бал для найменш підготовленого абітурієнта у день проведення тестування, про який можна дізнатися на офіційному сайті УЦОЯО. Така система має гнучкіший підхід для об’єктивного оцінювання, адже «фізики» і «лірики» по-різному сприймають і розуміють точні та гуманітарні дисципліни.

 

    Нововедення № 2: Відмова від сертифікатів минулих років. Досить справедлива зміна. Завдання різних років все ж таки відрізняються за складністю, змінюється програма. Абітурієнти мають змагатися на рівних умовах.

 

    Нововведення № 3: Запровадили дворівневі тести з української мови та літератури і з математики. Існуватиме базовий тест і тест підвищеної складності. На сайті УЦОЯО можна більше дізнатися про технічні особливості їх проведення. Написання тесту поглибленого чи звичайного рівня має базуватись на тому, який університет і яку спеціальність (гуманітарну чи технічну)Ви обираєте. Не всі ВНЗ вимагатимуть результати поглибленого рівня. Зі свого боку, за цим критерієм Ви можете оцінювати престижність університету. У майбутньому така доля очікує на інші предмети ЗНО. Нижче можна дізнатися деталі про структуру оновлених тестів із математики та української мови і літератури.

 

    Нововведення № 4: Вилучення всесвітньої історії та світової літератури із списку предметів ЗНО. Такі зміни вже нікого не дивують, адже коливання кількості предметів стало регулярним. Не знаємо, що спонукає Міністерство освіти та робітників УЦОЯО відправляти у гетто ті чи інші дисципліни. Дискримінація якась, чесне слово. Офіційним поясненням є те, що університети рідко зазначають ці предмети як необхідні для вступу. Для чого ж тоді постійно додавати і вилучати їх із списку?

 

    Нововведення № 5: Поєднання у 2015 році ЗНО та ДПА із української мови та літератури (остання стосується лише мови).

 

    Абітурієнт, який обрав базовий рівень тесту з математики, отримує зошит з 30 завдань 3 форм: завдання яке має одну правильну відповідь з п'яти можливих (№ 1 - 20), завдання на встановлення відповідності (№ 21 - 24), та завдання з короткою відповіддю (№ 25 – 30).Термін виконання складає 130 хвилин, а складність відповідає програмі 5-9 класів та програмі з математики для 10 - 11 класів з академічним рівнем.    Учасник тестування, який обрав тест з поглибленим рівнем, отримує зошит з 36 завдань чотирьох форм. Сертифікаційна робота поглибленого рівня містить 30 завдань сертифікаційної роботи базового рівня і відрізняється від неї лише останніми шістьма завданнями. Важкість цих завдань відповідає програмі з математики профільного рівня для 10 - 11-х класів.    У бланку Б учасник записує відповіді до завдань № 31 - 34 з короткою відповіддю та розв'язання завдань № 35, 36 і відповіді до них. Кожен етап розв'язання завдань з розгорнутою відповіддю має бути обґрунтованим із необхідністю зазначенням аксіом, теорем. Така форма проведення ЗНО із математики існувала на його «зародковому рівні», і є раціональним «фільтром» для визначення найздібніших абітурієнтів.
Час виконання роботи поглибленого рівня - 210 хвилин.    Для тесту з української мови і літератури аналогічно є  2 рівні складності: базовий та поглиблений. Базовий рівень включає 58 завдань і передбачає їх виконання за 150 хвилин, підвищеної складності – відповідно 74 завдання і 210 хвилин. Новинкою є також те, що завдання № 67-74 з української мови передбачають відкриту коротку відповідь у вигляді 1 - 2 речень.

 

    Кожен з нас пам’ятає, коли тремтячими руками набирали код для входу в особистий кабінет на сайті УЦОЯО. Хвилюючим буде очікування результатів, а попереду – ще більш виснажлива вступна кампанія. Слухайте перевірені поради та слідкуйте за останніми новинами у сфері освіти. Успіхів Вам, шановні абітурієнти!

 

Читайте також: Підготовка до ЗНО: поради і секрети

Опубліковано:

2015-03-18

Розділ: Новини ЗНО