ЗНО з біології 2020: особливості тестування і поради для підготовки

ЗНО з біології 2020: особливості тестування і поради для підготовки
Новини ЗНО

ЗНО з біології 2020: особливості тестування і поради для підготовки

Шкільне навчання добігає кінця. Швидко пролетіли ці 11 років? Так! У 11-му класі учні можуть зробити висновки, що вони докладали зусиль не в тих предметах, котрі дійсно були потрібні, часто закривали очі на щось важливе. До кінця шкільного навчання підліток зазвичай уже має визначитис куди вступати, та які предмети потрібно скласти на ЗНО.

Майбутній медик, реабілітолог, фармацевт або педагог стикаються з тим, що для вступу в бажаний університет потрібно скласти ЗНО з біології. А як до нього готуватися? Чи вистачить часу? А які будуть завдання? Цим та іншим питанням стосовно тестування з біології присвячена наша стаття.

Зміст статті

 1. Тестування з біології: структура та особливості
 2. Форми завдань на ЗНО з біології 2020
 3. Програма ЗНО з біології: на що звернути увагу при підготовці до тестів
 4. Як готуватися до складання ЗНО з біології у 2020 році?
 5. Самостійна підготовка
 6. Підготовчі курси / шкільний факультатив / безкоштовні онлайн-школи для підготовки до ЗНО / заняття в бібліотеках
 7. Індивідуальна підготовка до ЗНО з біології з репетитором
 8. Скільки часу потрібно на підготовку до ЗНО з біології?

Тестування з біології: структура та особливості

Для участі в ЗНО з біології у 2020 році необхідно заздалегідь зареєструватися, підготуватися, вивчити програму і завдання тесту. 

Тест ЗНО з біології 2020 року буде включати 50 завдань, на виконання яких вам буде надано 150 хвилин. Цього часу достатньо, для того щоб відповісти на всі питання і трохи поміркувати над ними - на одне завдання відведено 3 хвилини.

Під час складання ЗНО правила для всіх предметів залишаються однаковими:

   • не можна користуватися допоміжними матеріалами;
   • не можна брати з собою телефони, калькулятори і будь-яку іншу техніку;
   • не можна обертатися, щось запитувати у сусіда або відповідати на якісь питання, адресовані вам від учасників тестування.

Розглянемо докладніше, які вас чекають завдання на ЗНО з біології 2020.

Форми завдань на ЗНО з біології 2020

У тестах ЗНО із біології немає завдань відкритого типу, не потрібно писати есе, немає потреби виписувати всю чернетку, для того щоб отримати правильну відповідь у завданні. Достатньо гарно володіти темами, повторити всі розділи з біології, логічно зіставляти деякі факти. Пропонуємо вам ознайомитися з формами завдань, з якими ви зустрінетеся на ЗНО з біології в 2020-му році:

 • Завдання «Вибери 1 відповідь».

З 1 до 36-го питання - це завдання закритого типу. Структура цих запитань така: питання і 4 варіанти відповіді. Вам необхідно вибрати 1 правильний варіант і відзначити його в бланку. Важливо! Якщо ви даєте 2 відповіді на 1 питання або взагалі не відповідаєте на питання, то завдання не зараховується. За правильну відповідь ви отримаєте 1 бал.

 • Завдання «Визнач відповідність».

З 39 до 46-го питання вам необхідно буде встановити відповідність в завданнях. Виглядає це наступним чином: розміщено 2 колонки, одна колонка має твердження і цифру, а інша колонка має продовження твердження і букви. Вам потрібно з'єднати цифри з буквами. Відповівши правильно на ці питання, встановивши відповідність, ви можете отримати від 1 до 4 балів. Де 1 - це 1 правильна відповідь, а 4, відповідно, 4 правильних відповіді.

 • Завдання «Вибери 3 правильні відповіді з 3-х груп запропонованих варіантів».

З 47 по 50-е завдання вас чекають питання такої структури: є три стовпчики відповідей, які пронумеровані. У кожному стовпчику правильна лише 1 відповідь. Ваше завдання обрати з кожного стовпчика три цифри (відповіді) і записати їх в бланк. Максимальна кількість балів, які можна заробити - 3.

При виконанні завдань можна користуватися чернеткою, вносити туди якісь думки, припущення або варіанти відповідей, для того щоб потім перенести в чистий бланк. Але найголовніше - не забувайте переносити всі відповіді своєчасно, оскільки ваші записи в чернетках ніхто не читає та бали за них не зараховує. Не забувайте про це!

 

Програма ЗНО з біології: на що звернути увагу при підготовці до тестів

Помилково починати підготовку до ЗНО, взявши на озброєння один лише підручник або збірник тестів. Важливо вивчити програму з біології. Її можна знайти тут: http://testportal.gov.ua/progbio/

Теми, які будуть включені в програму ЗНО 2020 року:

 • розділ 1: «Хімічний склад, структура і функціонування клітин. Реалізація спадкової інформації »;
 • розділ 2: «Закономірності спадковості та мінливості»;
 • розділ 3: «Біорізноманіття»;
 • розділ 4: «Організм людини як біологічна система»;
 • розділ 5: «Основи екології та еволюційного вчення».

Більш детально про підрозділи, ви зможете дізнатися в програмі ЗНО з біології 2020 на сайті «Тестпортал».

Відмінністю тестування з біології є те, що потрібно запам'ятати величезну кількість теорії за кілька років навчання в школі. Якщо ви готувалися до уроків через раз, приділяли увагу читанню параграфів рідко, ніколи не вчили специфічних термінів і назв, то здійснювати підготовку до тестування доведеться ґрунтовно. І бажано почати її не за 3 місяці, і не за півроку, а десь за рік.

Ще більше результатів ви отримаєте в тому випадку, якщо з вами буде працювати репетитор. Ви зможете інтенсивно опрацювати весь шкільний курс з біології, розібратися в складних темах, закласти надійний фундамент знань, який стане у нагоді на 1-му курсі медичного університету.

Як готуватися до складання ЗНО з біології у 2020 році?

Минулого року учасники ЗНО з біології максимально могли набрати на ЗНО 80 балів. Якщо учень відповів на 23 питання правильно, то це зараховувалося як 100 балів. Відповідно, 50 правильних відповідей - це 150 балів, і 80 правильних - це 200 балів.

Поки невідомо, скільки учасників буде складати біологію в 2020-му році. Але в 2017-му предмет складали 89 281 учасник, в 2018-му - 82 320, а в 2019 - 81 276. Як ми бачимо, тенденція йде до зменшення. Але, попри це, учасників багато. Чи всі здають біологію? Далеко не всі, але більший відсоток. Ми розглянемо всілякі варіанти підготовки до ЗНО з біології з усіма плюсами і мінусами.

Читайте поради про підготовку до ЗНО з біології в блогах репетиторів:

Підготовку до ЗНО з біології 2020 ми рекомендуємо почати з наступного алгоритму:

 • Самостійне тестування своїх знань.

Знаєте, як буває? Ви впевнені в своїх знаннях, а у табелі жодного разу не бачили оцінки, котра нижче 10 балів. Безумовно, в такому випадку, є всі шанси на успіх. Але часто виявляється, що під час колективної діяльності в класі учень активно себе проявляє, заробляючи оцінки, може підглянути в зошит під час контрольної роботи та швидко викрутитися, заглянувши в підручник під час відповіді вчителю. І виходить, що 10 балів в табелі за семестр - не зовсім об'єктивна оцінка.

Якщо ви турбуєтеся про те, чи зможете здати ЗНО, то ми рекомендуємо пройти пробний тест. Як варіант, ви можете знайти в інтернеті торішній тест з біології, ознайомитися з ним, пройти тестування без підглядання і без Гугла, а потім перевірити кількість правильних відповідей. Враховуючи отриманий результат, ви зможете визначитися, що робити далі.

Ось, наприклад, тест з біології за 2019 й рік: http://testportal.gov.ua//wp-content/uploads/2019/06/Biologiya-ZNO_2019-Zoshyt_1.pdf.

 • Отже, пройшли тест самостійно. 

Чи важко вам було? Які питання були для вас найскладнішими? Чи є питання, на які ви зовсім не змогли дати відповіді? Запишіть усі тонкощі, з якими виникли питання, і дізнайтеся правильні варіанти відповіді.

Відповіді на тест за 2019-й рік ви зможете побачити тут: chttp://testportal.gov.ua//wp-content/uploads/2019/06/Biologiya-ZNO_2019-Zoshyt_1.pdf

 • Якщо ви відповіли правильно на 50 і більше питань - це непоганий результат. Так, доведеться, підготуватися, але ви володієте необхідною базою. Якщо у вас 70 і більше питань - це гарний результат! Але повторити інформацію, все ж, варто. Ну а якщо ви набрали від 23 до 50 балів, а то і зовсім відповіли лише на 10 питань правильно, то необхідно замислитися над потужною підготовкою.

У якому форматі краще готуватися? Ми розглянемо декілька варіантів, а також опишемо, кому вони підійдуть.

Самостійна підготовка до ЗНО з біології

Такий варіант є найбільш бюджетним, оскільки все залежить тільки від абітурієнта. Потрібні лише тестові збірники для підготовки, підручники, вільний доступ до інтернету, щоб регулярно проходити різні варіанти тестів з біології. Кому підійде такий спосіб підготовки:

 • відмінникам;
 • школярам, які навчалися в природничо-наукових класах;
 • учням, які успішно брали участь в олімпіадах з біології.

Тобто всім, хто мав високі оцінки і потенціал у вивченні науки. Плюси такого формату підготовки:

 • бюджетно;
 • самостійно обираєш час і не залежиш ні від кого.

Мінуси:

 • не у всіх дітей є дисципліна регулярно готуватися;
 • не всі батьки перевіряють, чи готується взагалі до ЗНО дитина;
 • немає можливості уточнити у вчителя питання з конкретної теми, в якій виникла проблема.

Підготовчі курси / шкільний факультатив / безкоштовні онлайн-школи для підготовки до ЗНО / заняття в бібліотеках

Нерідко в школах існують позаурочні заняття, які присвячені підготовці до ЗНО. Питання про те чи мають школи готувати до ЗНО окремо ми коротко згадували в нашій статті для батьків. 

Також є підготовчі курси при університетах. Варто також завітати до бібліотек свого міста та дізнатися, чи не проходять там заняття з підготовки до ЗНО. Кожен із цих варіантів - чудова можливість підготуватися до тесту, повторити майже весь курс з біології, уточнити у вчителя цікаву для вас інформацію.

Кому підійде така підготовка:

 • учням, які непогано орієнтуються в біології, але не впевнені на 100% в своїх знаннях;
 • абітурієнтам, у яких середній рівень знань.

У чому плюси такої підготовки:

 • дисциплінований підхід. Хочеш / не хочеш, а регулярно заняття відвідувати доведеться, домашні завдання виконувати доведеться, а, отже, підготовка буде відбуватися;
 • доступна ціна. Найчастіше подібний варіант підготовки коштує дешевше, ніж заняття у репетитора;
 • можливість знайти нові знайомства. У групі можна познайомитися з однолітками, котрі теж планують вступати на ту ж спеціальність, що і ви. А, значить, у незнайомій компанії в університеті буде вже не так лякотно.

До мінусів варто віднести такі фактори:

 • заняття проходять у формі колективної роботи. Тобто, ніхто не буде прискіпливо питати вас, перевіряти, як ви підготувалися та вивчили складну тему. Вам дається вся необхідна база, але 70% успіху лягає на ваші плечі;
 • виникатиме бажання пропустити урок 1 раз, а потім 2 рази, а потім і зовсім відкласти підготовку. Чому? Так вже влаштована людина. Те, що вона отримує дешево або безкоштовно, зазвичай не має великої цінності. А ось до того, за що заплатив гроші, ставишся з більшою відповідальністю.

Індивідуальна підготовка до ЗНО з біології з репетитором

Це, мабуть, найкращий варіант підготовки, який дає реальні результати. Сенс у тому, що приватний вчитель об'єктивно визначить рівень знать прорахує необхідна кількість уроків для підготовки. Репетитор скаже вам, скільки потрібно готуватися. Можливо, ви все встигнете зробити за 2 місяці, а, може, необхідно буде працювати місяців 7.

Плюси підготовки з репетитором:

 • фахівець комплексно працює з усіма учнями. І з тими, хто добре розбирається в біології, і з тими, хто погано знає предмет. І однаково всім учням досвідчений репетитор дає певні гарантії результату;
 • робота індивідуальна, вчитель контролює виконання завдань і самостійне опрацювання тем;
 • репетитор стежить за вашим прогресом в підготовці.

До мінусів варто віднести лише вартість індивідуальних занять. Однак, якщо ви скористаєтеся пошуком репетитора через ресурс BUKI, то у вас буде можливість підібрати ідеального фахівця у співвідношенні «висока якість послуг і помірна ціна».

Скільки часу потрібно на підготовку до ЗНО з біології? 

Репетитори завжди говорять, що починати підготовку потрібно хоча б за рік до дати складання іспиту. Але ніколи не пізно почати. Усе залежить від вашої наполегливості. Займаючись по декілька разів на тиждень за 3 місяці до передбачуваного складання іспиту, ви зможете розраховувати на непоганий результат. А, безглуздо читаючи по одному параграфу в день цілий рік, швидше за все, успішно скласти біологію в 2020-му року не вийде.

Найчастіша проблема виникає у тому випадку, коли учень занадто впевнений у своїх силах. Міркує: «Біологія - це не математика. Сяду, прочитаю, повторю і складу іспит!». Але насправді, коли починається ґрунтовна підготовка, учень розуміє, що не такі вже й сильні його знання. А для розуміння теми не завжди виходить прочитати 1 параграф.

Ще проблема виникає тоді, коли абітурієнт вважає, що занять з репетитором достатньо. Так, фахівець допоможе вам, складе інтенсивну програму підготовки, пояснить всі теми, але чимало відповідальності ляже і на вас. Потрібно буде регулярно перечитувати інформацію, вчити правила, відповідально виконувати домашні завдання. Тільки тоді й буде результат.

Якщо ви додасте до раціонального підходу репетитора свою відповідальність, а потім помножите її на дисципліну, то отримаєте відмінний результат у вигляді успішно складеного ЗНО з біології у 2020 році!

 

 

 

 

Автор:

Оцініть новину

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Порівняння приголосних звуків китайської на української мов

Продовжуємо порівняння звуків китайської та української мов

Автор: Олександра В.

Визуализация дерева знаний

Для повышения успешности освоения чего-либо нового существует ряд универсальных приемов. В данной статье освещается один из них - визуализация взаимосвязанных целей - новых и ранее поставленных. Приводится пример соответствующего программного инструмента.

Автор: Юрій Т.

Індивідуальне навчання чи школа: всі «за» і «проти» при виборі для дитини з інклюзією

Ви сумніваєтесь, чи давати дитину з інклюзією в школу? Прочитайте цю статтю.

Автор: Андріан Г.

Особливості підходу у підготовці до школи та навчання дитини з інклюзивністю

Ви маєте дитину з інклюзією і не знаєте як розпочати та провадити з нею навчання? Прочитайте ці поради!

Автор: Андріан Г.

Мотиваційна стаття, призначена для тих хто вивчає, або збирається вивчати іноземну мову

Стратегія вивчення іноземної мови

Автор: Олексій П.