Англійська мова для релігійних цілей

Рейтинг:
Подробнее»Все блоги пользователя

Зосередимо увагу на релігії як лінгвістичній науці, а також на тому, що мова є основним інструментом для розуміння релігії: центральні твердження християнської/ісламської системи вірувань записані в каноні писань, а читання, декламування, вивчення та коментування на цих авторитетних текстах є невід’ємною частиною релігійної поведінки. Інші види діяльності в християнському/ісламському житті та поклонінні, такі як молитва, спів гімнів, медитація, проповідування, хвала, благословення, прощення, відлучення, визнання своєї віри, теологізація та багато інших релігійних практик є, перш за все, формами мовної поведінки, яку можна описати як різні види мовленнєвих актів. Щороку англійською публікується більше біблійних і теологічних матеріалів, ніж будь-якою іншою мовою. Незалежно від того, з якої країни походять наші студенти чи якою мовою вони говорять, більшості носіїв англійської мови є помірно важко читати богословські публікації, написані для носіїв англійської мови.

Релігійна мова — це «поле», яке можна розбити на кілька «провінцій» і «модальностей»: релігійна мова Святого Письма не функціонує, а тому не демонструє тих самих рис, як релігійна англійська мова молитов, гімнів, тощо. Мова проповідей, наприклад, у своєму власному відношенні становить реєстр, оскільки вона чітко кваліфікується як релігійна мова, але також має власну риторичну структуру та містить багато маркерів (зокрема на просодичному рівні) публічного говорячи. Науковці підкреслюють той факт, що «як джерело лінгвістичного ефекту релігійна мова є дуже очевидною в літературі, де її термінологія та фразеологія може використовуватися навмисно, спогадами; або в гуморі, де можна легко розсмішити, обговорюючи нерелігійну тему, таку як матч у крикет, тоном голосу, граматикою та лексикою, пов’язаною з використанням релігійної мови». Через посилання на трансцендентні, надприродні категорії християнська релігійна мова, як кажуть, розташована на «краях» мови, і саме це робить її цікавою — і чітко позначеною — як реєстр. Але з іншого боку, можна сказати, що в англійській мові в цілому релігійна англійська займає місце, яке є далеко не периферійним, і навпаки, що мовне вираження відіграє центральну роль у релігійному вираженні та практиці. 

Описати релігію як форму мовної поведінки означає зосередитися на її центральній рисі і, отже, представити її справедливо. Немає потреби заперечувати, що релігія залежить більше від того, як люди живуть, ніж від того, як вони говорять. Проте людська форма життя є саме мовною; саме той факт, що мова вплетена в усі інші види нашої діяльності, робить цю діяльність виразно людською, а також надає нашій мові її особливого характеру. 

Взаємозв’язок між ісламом та арабською мовою підводить нас до дуже важливого питання, а саме до співвідношення між англійською та ісламом. Питання англійських термінів в арабській мові було піднято в середині 1980-х років. Дотримуючись старого космополітизму арабської мови, можна було б сприяти новому космополітизму англійської мови. Ісламська англійська – це англійська мова, модифікована таким чином, щоб вона могла передавати ісламські власні іменники та значення без спотворень і, таким чином, задовольняти мовні потреби мусульман, які користуються англійською мовою. Мусульмани, які користуються англійською мовою, — це громадяни-мусульмани та постійні мешканці англомовних країн і тих країн світу, де англійська є офіційною мовою, наприклад Пакистан, Індія, Малайзія, Філіппіни, Нігерія, Гана, Уганда, Кенія, Ефіопія, Танзанія та інші країни по всьому світу. Окрім вищесказаного, ця категорія рівною мірою включає всіх тих мусульман, які оволоділи або ознайомилися з англійською мовою і використовують її як мову для читання та дослідження, для письма та спілкування. Нарешті, до цієї великої кількості слід додати мільйони мусульман, які використовують неісламські мови – наприклад, мови Європи, Азії та Африки. Ісламська англійська – це давня реальність і явище, яке існує, ймовірно, з тих пір, як перші мусульмани говорили і писали англійською. Щоб запропонувати чіткий опис, лінгвістичні особливості ісламської мови потребують уточнення.

Таким чином, основна мета вивчення англійської мови для релігійних цілей полягає в тому, щоб допомогти учням стати більш вправними в читанні богословських публікацій, написаних англійською мовою, надаючи інструкції для подолання розриву між їхнім поточним володінням англійською мовою та дуже специфічними мовними вимогами, які висуваються до цих учнів, якщо вони прагнуть зрозуміти теологічні статті та книги, написані англійською мовою.

Рейтинг:5 из 5

На основе отзывов 1 пользователей

Автор: Аліна С.

Редакция не несет ответственности за наполнение блогов, они есть персональным мнением автора

Нужен репетитор?

Выбирай лучших преподавателей на сервисе Буки!

Другие статьи преподавателя

Регистрируйся как репетитор на BUKI!

Бесплатная регистрация за 10 минут

Занятия персонально или по Skype

Оплата напрямую от ученика

Также читайте раздел «Блоги репетиторов»:

Характеристика учнів підліткового віку

У статті йдеться про характеристику учнів підліткового віку та порівняльні характеристики учня-підлітка.

Автор: Маркіян Т.

Гейміфікація у вивченні математики: як зробити уроки цікавими для учнів

У статті розглядається, як гейміфікація перетворює вивчення математики на цікавий процес, підвищуючи мотивацію учнів та сприяючи кращому засвоєнню знань.

Автор: Вадим П.

Швидкий старт у TikTok: поради для новачків

Хочеш стати зіркою TikTok без особливих талантів? Цей гайд допоможе тобі швидко розкрутити свій профіль. Дізнайся, як знайти свою аудиторію, створювати вірусний контент та взаємодіяти з підписниками.

Автор: Вікторія П.

Як використання Python може допомогти вивченню математики в школі

У статті обговорюються переваги використання Python у вивченні математики: візуалізація понять, автоматизація обчислень та розвиток мислення.

Автор: Вадим П.

Навіщо вчити алгоритми: де вони використовуються в реальному житті

У статті пояснюється, чому важливо вивчати алгоритми, розглядаються приклади їхнього використання в повсякденному житті та їхня роль у майбутньому.

Автор: Вадим П.

Інжир помічник у тренуваннях

Як інжир може сприяти підвищенню ефективності тренувань та загальному здоров'ю.

Автор: Наталія Д.

Другие новости:

;