Чим корисні заняття з шахів?

В шахи грають три основні категорії людей. По-перше, це ті, що хочуть розвинути свої мисленнєві та аналітичні здібності за допомогою цієї гри. Це найчисельніша категорія людей. Для них шахи, - перш за все інструмент саморозвитку.

По-друге, це люди, яким подобаються конкретно шахи і їм хочеться глибше у них зануритись. Такому типу людей подобається сам процес гри.

І третя категорія, - люди що мають спортивний інтерес у шахах. Цілі можуть бути різними: від бажання обіграти друга до прагнення виконати спортивні нормативи. Таких людей найменше, але й їхні цілі під силу кваліфікованому репетитору. 

Між цими трьома категоріями немає чіткої межі. У деяких людей може бути одразу декілька цілей, що привели їх до шахів. Когось привели батьки, хтось сам вирішив їх опанувати. Але в будь-якому випадку шахи будуть корисні. Розберемо чому. 

 

  • Аналітичні здібності.

В процесі гри шахісту треба вміти зробити декілька речей. Оцінити позицію стратегічно (які фігури стоять добре, які погано, недоліки своєї позиції і позиції суперника). Потім, виходячи з оцінки вибрати план. Маючи план вибрати хід. Часто доводиться вибирати між двома рівносильними варіантами. Виникає дилема.

Також при оцінці і виборі ходу, треба розуміти, який план у суперника. Для багатьох юних шахістів це сюрпризом, треба ж враховувати думку суперника. Як ви розумієте без аналітичних здібностей, все це порахувати неможливо. Тому вміння добре грати у шахи означає, що в житті людина може оцінити ситуацію, вибрати вигідний варіант та прорахувати підводні камені. Це не означає, що людина стає "мегамозком", але таку людину важче кинути, або надурити.

 

  • Розвиток характеру.

Вище я писав про дилему вибору ходу. В шахових турнірах грають з годинником. Відмінити хід не можна. Походив і натиснув кнопку годинника. Партія буває тривалістю 3 години. Не хочеться програти партію через одну помилку. Тому й виникає дилема перед кожним ходом, виникає страх помилитися.

Граючи в шахи, людина вчиться сумніватись, але й переступати через надмірні сумніви і йти вперед. Шахи дуже корисні для дітей, оскільки збивають дитячий егоцентризм. Дитина вчиться враховувати думку і бачення суперника. В шахах постійно треба мати на увазі можливі відповіді суперника. Дитина вчиться бути чесною із собою, і вибирати найсильніші відповіді за суперника.

Багато людей схильні займатись самообманом. В шахах таке не пробачається. Стиль гри є відзеркаленням характеру. Хтось грає обережно, хтось йде напролом, хтось намагається виграти хитрістю, а дехто покладається сухий розрахунок, на противагу тим, хто грає інтуїтивні. Через шахи можна опанувати різні життєві стратегії, і варіювати їх в залежності від ситуації. Людина стає універсалом, хоч домінанти в характері можуть зберігатися. 

 

  • Саморозвиток.

Шахи цікаві самі по собі. Досвідчений репетитор зможе розкрити усі барви цієї премудрої гри. Казати, що шахи, це просто пересування фігур, теж саме, що й казати, що футбол, - просто буцання м'яча, а живопис, - просто рухи пензлем. В шахах досягли світових вершин абсолютно різні люди, від Михайла Ботвінніка, що використовував науковий метод, до Михайла Таля, що покладався на інтуїтивні жертви у поєднанні з розрахунком варіантів.

 

  • Спорт.

За допомогою шахів можна випробувати свої мозкові здібності, та свою витривалість. Так, саме витривалість. Спробуйте сісти, й зіграти 3-годинну партію проти рівного за силою суперника, постійно рахуючи варіанти. Певен, це вас виснажить. Заняття шахами, - можливість кинути виклик собі, та вирвати в баталіях 4-ий 3-ій 2-ий або 1-ий розряд.

Отже, шахи служать широкому колу цілей, в них кожен може знайти щось для себе.

Рейтинг:5 из 5

На основе отзывов 1 пользователей

Автор: Данило М.

Редакция не несет ответственности за наполнение блогов, они есть персональным мнением автора

Нужен репетитор?

Выбирай лучших преподавателей на сервисе Буки!

Другие статьи преподавателя

Регистрируйся как репетитор на BUKI!

Бесплатная регистрация за 10 минут

Занятия персонально или по Skype

Оплата напрямую от ученика

Также читайте раздел «Блоги репетиторов»:

Секретные методы изучения иностранного языка

В этой статье мы рассмотрим три секретных метода, которые могут помочь вам усвоить новый язык быстрее и эффективнее. Статья содержит ссылки на платформы и вебсайты, которые вам помогут в этом.

Автор: Христина Я.

Як досягти тонкої талії?

Тонка талія: міфи та реальність

Автор: Анастасія Ш.

Цукрозамінники

Переваги та недоліки

Автор: Анастасія Ш.

Відпочинок від тренувань

Правильно організований відпочинок допомагає зберегти і покращити результати тренувань

Автор: Анастасія Ш.

Verben mit Präpositionen у німецькій мові у німецькій мові. Дружній путівник для початківців

Сьогодні ми поговоримо про один із важливих аспектів німецької мови - Verben mit Präpositionen (дієслова з прийменниками).

Автор: Ярослав Т.

Зв'язок між гормонами та тренуваннями

Важливість фізичної активності для підтримки гормонального балансу та загального здоров'я.

Автор: Анастасія Ш.

Другие новости:

;