Духовна етимологія музичної творчості та її діалектичні зв'язки із фоносферою і ноосферою Частина 3.

ми пропонуємо запровадити етимологічно об'єднуючі шляхи осягнення «духовного поля» музичного твору, які містяться у змісті наступних термінів: «ключова нота організму» , "форманта", "константа" всесвітньої гармонії", "монада", "хвильова кристалограма", "орбіталя" (термін Ст. Іванова). У цьому пошуку спираємося на:

1) вектор дослідження В. Медушевського: «Звук» – голограма Усього, отже, повнота світопочуття. У звуковій інтуїції – енергійній! - приховані вектори любові, віри, надії, таємниці та зв'язку з глибинами буття. Таємні енергії звуку;

2) гіпотезу І. Кеплера про гармонійні співвідношення у влаштуванні всесвіту:

«п'ять правильних геометричних фігур - від тетраедра до ікосаедра» («тіла Кеплера-Пуансо, також відомі як зірки») вписаних у них і навколо них сфер у зростаючих розмірах.

«Кожне з тіл Платона несе особливе значення навантаження «..». Людське серце перебуває в октаедрі, який є виразом любові та співчуття. Сила молитви зосереджена в ікосаедрі.

3) версію В. Іванова про геометричні та сферичні константи звуків діатонічної гами, засновану на системних зв'язках від Піфагора, Платона, Кеплера.

Розглядаємо об'єднавчі мотиви із гіпотези Лейбніца, який розробив символіку універсальної мови науки. У цьому ряді знаходиться теорія духовного життя музичного звуку В. Іванова, етимологія якої виявлена в поняттях: «Сакральна звукова зона» музичної «геосфери» з її «власною едро-геометрією як морфогенною структурою з відповідним геценом», народженими від вібрацій «звукового атома, або обертона, доцільною є пропозиція про введення нового терміна орбіталь як «звуковий захід» <...> у межах лише власної інтонаційної зони».

Одкровення з найціліснішої, на думку багатьох святих, 15-му розділі Євангелія від улюбленого учня Ісуса Христа - апостола Іоанна - допомагає усвідомити небесну методику Літургічної Євхаристії і відродити найдавнішу «методику прямого знання»: «Якщо ви будете в Мені, і слова Мо] будуть, що не захочете, просіть, і буде вам». (Ін, 15:7).

У практику аналізу у цьому випадку запроваджується Благодатний синергетичний синтез науково-логічного з інтуїтивно-софійним, який впевнено прийнятий у сучасний науково-аналітичний апарат аналізу філософською думкою, у тому числі українською, що веде початок у цьому акценті від Григорія Сковороди. На тимчасовій відстані поєднуючи світові та українські пріоритети, що глибоко йдуть від духовних категорій мислителів давнини, Платона, Конфуція, можна ідентифікувати стан раптового осяяння в кардіосистемі Духовного резонансу. У Г. Сковороди провідною основою цього стану була радість серцевої праці, запалена Божественною любов'ю, коли Істина відкривається миттєво, інтуїтивно. У православній християнській традиції це досягається давньою духовною практикою «розумної молитви» серця.

Пам'ятаючи дослівну етимологію латинського поняття «символ» - intueri (уважно, уважно дивитися, духовно вдивлятися), пропонуємо спиратися на музично-поетичні асоціації, що регенеруються через творчість О. Месіана в «пеклі» європейського ХХ століття:

«Двадцять поглядів на Немовля Ісуса» (1944). На цьому рівні ми розглядаємо священне явище «Немовля Ісус» тією сакральною частиною серця композитора-творця, якою він з'єднується на духовних планах із Богом-Творцем. "І ми буквально чуємо голос Вічності, відчуваємо, як свідомість художника облаштовує Всесвіт", - проникливо стверджує акт музичної співтворчості Л. Шаповалова. Привертає увагу теза М. Бахтіна: «Душа, що переживається зсередини, є дух, який пояснює сутність художньої свідомості через процес усвідомлення себе, через включеність душі в самостановлення».

Є. В'язкова, досліджуючи природу творчої наснаги та інтертекстуальних взаємодій, звертає увагу на вектор наукового пошуку Ш. Карагулла: «Чи знаємо ми насправді можливості людського розуму? Чи судилося нам знайти в самій людині міру речей, величезних та мініатюрних? Чи не є він мостом між мікрокосмом і макрокосмом, зі здібностями, які досі не виявлені?».

П. Тейяр де Шарден питанням «Що таке еволюція - теорія, система, гіпотеза?.» відповідав: «Ні, щось набагато більше, ніж усе це: вона - основна умова, якій повинні відтепер підкорятися і задовольняти всі теорії, гіпотези, системи, якщо вони хочуть бути розумними та істинними. Світло, що освітлює всі факти, крива, в якій мають зімкнутися всі лінії - ось що таке еволюція».

Відповіді слід шукати у духовному полі Культури, у витонченому духовному змісті музичного твору як синергетичної творчості людини, яка є головною мікроосновою всього сущого. Ми ґрунтуємося на переконанні, що музика – основа Світобудови та еволюції, що осмислена та духовно відтворена етимологія музичного звуку є її двигуном.

Рейтинг:5 из 5

На основе отзывов 1 пользователей

Автор: Олександр Б.

Редакция не несет ответственности за наполнение блогов, они есть персональным мнением автора

Нужен репетитор?

Выбирай лучших преподавателей на сервисе Буки!

Другие статьи преподавателя

Регистрируйся как репетитор на BUKI!

Бесплатная регистрация за 10 минут

Занятия персонально или по Skype

Оплата напрямую от ученика

Также читайте раздел «Блоги репетиторов»:

Ведення логопедичного YouTube каналу з завданнями українською мовою

Ведення YouTube каналу з розвиваючими завданнями українською мовою може принести значні переваги для логопеда, особливо у взаємодії з батьками. Запрошую до перегляду розвивальних відео.

Автор: Марина К.

Онлайн заняття з використанням інтерактивних завдань, ігор та без них

Інтерактивні презентації та завдання відіграють ключову роль у сучасних методиках логопедії, особливо під час онлайн занять.

Автор: Марина К.

Коли очікувати перших результатів від логопедичних занять?

Ця стаття описує, коли можна очікувати перших результатів від логопедичних занять, наголошуючи на унікальності кожної дитини та впливі різних факторів на швидкість прогресу.

Автор: Марина К.

Показникові рівняння

Де можна зустріти, практичне застосування

Автор: Сергій Б.

Множина, її елементи

Різноманітні приклади

Автор: Сергій Б.

Куля та сфера

В чому різниця, приклади, застосування в житті

Автор: Сергій Б.

Другие новости:

;