Як вибрати фортепіано. Ключові поради

Рейтинг:
Подробнее»Все блоги пользователя

Як викладач фортепіано, я часто стикаюся з питаннями від батьків та учнів про те, який інструмент найкраще підійде для навчання. У сучасному світі існує велика кількість різних моделей, від синтезаторів до акустичних і електронних фортепіано. Однак, якщо ви серйозно ставитеся до навчання гри на фортепіано, я рекомендую обрати електронне фортепіано з молоточковим механізмом. Ось кілька ключових критеріїв, на які варто звернути увагу при виборі інструменту. Зазвичай люди надають перевагу електронним фортепіано, або як їх ще називають, цифровим фортепіано, ніж акустичним живим інструментам, і на це є ряд причин. Живий інструмент фортепіано (акустичний із струнами) громіздкий, займає більше місця, ніж електронне фортепіано. Також його потрібно з часом налаштовувати через падіння строю, після якого інструмент не звучить як раніше, а його звучання стає фальшивим та розстроєним. Через це потрібно дотримуватись відповідних умов зберігання. Транспортування такого інструменту також є суттєвим мінусом через його велику вагу та розміри. А от із цифровим фортепіано немає таких проблем: розмір його та вага набагато менші, що дає змогу легко транспортувати інструмент. Стрій інструменту ніколи не падає, і його не потрібно налаштовувати, як це відбувається з живим інструментом через наявність у ньому струн. У другому варіанті струни заміняють датчики та надчуттєві сенсори, які реагують на удар молоточка максимально наближено, як в живому інструменті реагує струна на удар молоточка при натисканні клавіш. Завдяки сучасним технологіям широковідомі фірми, які випускають цифрові фортепіано, можуть передавати звучання самого рояля та насичене звучання, що є просто неймовірним — отримувати з цифрового фортепіано якість звучання не гіршу за звичайний рояль.

Ось тому я надаю перевагу електронним фортепіано, і зараз розкажу вам на що потрібно звернути увагу при виборі такого інструменту.

  1. Молоточковий механізм

Основною перевагою електронного фортепіано з молоточковим механізмом є його здатність імітувати відчуття гри на акустичному фортепіано. Це означає, що клавіатура відтворює реалістичний опір і динаміку, що дуже важливо для правильного розвитку техніки гри.

  1. Кількість клавіш

Для серйозного навчання важливо мати повну клавіатуру з 88 клавішами. Це дозволить учням виконувати широкий репертуар творів і розвивати свої навички на повну.

  1. Чутливість до сили натискання (Touch Sensitivity)

Обов'язково обирайте інструмент, який має чутливість до сили натискання. Це дозволяє контролювати гучність та динаміку звуку залежно від сили, з якою ви натискаєте на клавіші, що є критично важливим для виразної гри.

  1. Якість звуку

Зверніть увагу на якість звуку інструменту. Деякі моделі можуть звучати дуже штучно. Добре електронне фортепіано має високоякісні семпли (записи) звуків акустичних фортепіано, що робить його звук більш природним і приємним.

  1. Поліфонія

Поліфонія визначає кількість звуків, які інструмент може відтворювати одночасно. Для початківців досить 64-нотної поліфонії, але для більш просунутих учнів краще вибирати інструмент із 128-нотною або вище.

  1. Додаткові функції

Деякі електронні фортепіано мають додаткові функції, такі як метроном, запис композицій, різні тембри звуків і навіть навчальні програми. Хоча ці функції можуть бути корисними, вони не повинні бути основним критерієм вибору.

  1. Якість збірки та дизайн

Важливо також звернути увагу на якість збірки інструменту. Він повинен бути міцним і надійним, щоб витримувати інтенсивне використання. Дизайн також грає роль, особливо якщо фортепіано буде стояти в вітальні або іншому видному місці.

Вибір правильного фортепіано для навчання є важливим кроком на шляху до музичної майстерності. Електронне фортепіано з молоточковим механізмом є відмінним вибором для тих, хто серйозно ставиться до вивчення гри на фортепіано. Звернувши увагу на ключові критерії, такі як молоточковий механізм, кількість клавіш, чутливість до сили натискання, якість звуку, поліфонія, додаткові функції, якість збірки та дизайн, а також бюджет, ви зможете зробити обґрунтований вибір.

Рейтинг:5 из 5

На основе отзывов 1 пользователей

Автор: Іван Б.

Редакция не несет ответственности за наполнение блогов, они есть персональным мнением автора

Нужен репетитор?

Выбирай лучших преподавателей на сервисе Буки!

Другие статьи преподавателя

Регистрируйся как репетитор на BUKI!

Бесплатная регистрация за 10 минут

Занятия персонально или по Skype

Оплата напрямую от ученика

Также читайте раздел «Блоги репетиторов»:

Деніел Ліберман: Історія людського тіла. Еволюція, здоров'я та хвороби

Данієл Ліберман (Daniel Lieberman) – відомий антрополог та професор Гарвардського університету, який досліджує еволюційну біологію людини, зокрема фізичну активність та її вплив на здоров'я.

Автор: Анастасія Ш.

Фітнес для мами: як знайти час на тренування з малюком?

Ця стаття пропонує поради та ідеї для того, щоб залишатися у формі, навіть маючи маленьку дитину на руках.

Автор: Анастасія Ш.

Групові заняття чи репетитор: що обрати для вивчення предмета?

Чи краще вчитися на групових заняттях разом з іншими, чи віч-на-віч з репетитором?

Автор: Вікторія П.

Стратегії для покращення оцінок з математики: поради для учнів та батьків

Стаття пропонує стратегії для покращення оцінок з математики, включаючи регулярну практику, використання різних ресурсів і підтримку від батьків.

Автор: Вадим П.

Подорож у часі: культура та мистецтво древнього Єгипту

Культура стародавнього Єгипту є однією з найбільш величних і впливових цивілізацій світу. Її спадщина охоплює різні аспекти життя, включаючи мистецтво, архітектуру, релігію та соціальну структуру.

Автор: Олександра К.

Класифікація хімічних реакцій

Вашим основним інструментом у вивченні та дослідженні хімії є саме реакції. Однак щоб розібратися у їхньому різноманітті необхідно розумітися на класифікації та уміти її правильно застосовувати.

Автор: Юлія Р.

Другие новости:

;