Найпростіші інструменти для виділення об’єктів у Photoshop


Для найпростіших об’єктів можна використати інструменти групи геометричного виділення - Rectangular Marguee Tool, Eliptical Marguee Tool.

Перший – для виділення прямокутних та квадратних областей, другий – для кругів та овалів. Гаряча клавіша для групи – M.

Також в групі цих інструментів є Single Row Marguee Tool i Single Column Marguee Tool (для виділення одного пікселя по горизонталі або ж вертикалі), але застосовуються вони дуже рідко, майже ніколи.

Як же користуватися цими інструментами? Потрібно затиснути ліву кнопку миші і, не відпускаючи, почати тягнути курсор до того місця, де має закінчитись виділення.

Якщо хочемо, щоб виділення створювалось не зліва-направо, а з центру назовні – потрібно перед процесом виділення затиснути кнопку Alt (Option для Mac) і тримати натиснутою до кінця процесу виділення, причому його центр буде там, звідки ви почнете виділяти.

Для створення квадратного або круглого виділення (а при звичайному використанні інструментів ви зможете створити лише овальне або прямокутне) – потрібно перед створенням затиснути клавішу Shift. Одночасне утримання клавіш Shift і Alt дозволить створити квадратне або кругле виділення, намалювавши його з центру. Це до речі, досить зручна функція.

 

Наступна група інструментів - Lasso (клавіша L). У групі 3 інструменти: Lasso Tool, Polygonal Lasso tool, Magnetic Lasso Tool. Перший інструмент дозволяє виділити області будь-якої форми, не тільки певної стандартної, як у попередній групі. Потрібно затиснути і утримувати ліву кнопку миші, обвести потрібну область і повернутись в початкову точку для того, щоб замкнути виділену область.

Polygonal Lasso дозволяє виділити частину зображення за допомогою прямих ліній. Вручну встановлюються точки, які будуть початками та кінцями цих ліній.

Останній інструмент «примагнічується» до об’єктів самостійно, і автоматично ставить точки, по яких буде створено виділення. Насправді програма не знає, що зображено на картинках, з яких ви виділяєте якусь частину, інструмент просто визначає контраст між кольорами і на межі між ними ставить опорні точки. Можна також самостійно ставити точки, просто клікнувши лівою кнопкою миші у потрібному місці.

Якщо працюючи з Polygonal Lasso та Magnetic Lasso остання поставлена точка виявилася неправильною, то можна видалити її клавішою Backspace (Delete для Mac). Щоб повністю вийти з режиму створення виділення, достатньо натиснути Esс.

 

Ще одною групою для швидкого виділення є група інструментів Quick Selection Tool і Magic Want Tool.

Інструмент Quick Selection – не має особливих налаштувань і максимально автоматизований. Процес роботи з ним полягає у вказанні областей, які потрібно виділити з допомогою «пензлика» виділення – при цьому інструмент сам виділяє області схожих відтінків, достатньо точно відслідковуючи границі об'єктів на зображенні.

У інструмента є 2 режими – додавання, коли вибрана вами область «додається» до вже існуючого виділення і віднімання – область «віднімається» від виділення.

Другий інструмент дозволяє створити виділення по кольору. Процес роботи з інструментом досить простий: достатньо клікнути ним в будь-якому місці зображення і він виділить область, яка включає в себе схожі кольори та відтінки навколо цієї точки. Тому, зрозуміло, що одним із найважливіших параметрів виділення є місце, в якому був зроблений клік мишкою – тому що ця точка, точніше її колір, приймається інструментом за «зразок» і потім виділяється область, схожа зі зразком по кольору.

Такий метод не дуже точний, тому що навіть невелике зміщення курсору призведе до того, що опорним кольором буде вибраний не той, який був вам потрібен. В останніх версіях програми до налаштувань програми додався список, що розкривається Sample Size (розмір зразка), який дозволяє вибрати зразком колір не одного пікселя, в який випадково «потрапив» інструмент, а деяке середнє значення деякої області навколо цього пікселя.

Рейтинг:5 из 5

На основе отзывов 1 пользователей

Автор: Лілія Д.

Редакция не несет ответственности за наполнение блогов, они есть персональным мнением автора

Нужен репетитор?

Выбирай лучших преподавателей на сервисе Буки!

Другие статьи преподавателя

Регистрируйся как репетитор на BUKI!

Бесплатная регистрация за 10 минут

Занятия персонально или по Skype

Оплата напрямую от ученика

Также читайте раздел «Блоги репетиторов»:

Секретные методы изучения иностранного языка

В этой статье мы рассмотрим три секретных метода, которые могут помочь вам усвоить новый язык быстрее и эффективнее. Статья содержит ссылки на платформы и вебсайты, которые вам помогут в этом.

Автор: Христина Я.

Як досягти тонкої талії?

Тонка талія: міфи та реальність

Автор: Анастасія Ш.

Цукрозамінники

Переваги та недоліки

Автор: Анастасія Ш.

Відпочинок від тренувань

Правильно організований відпочинок допомагає зберегти і покращити результати тренувань

Автор: Анастасія Ш.

Verben mit Präpositionen у німецькій мові у німецькій мові. Дружній путівник для початківців

Сьогодні ми поговоримо про один із важливих аспектів німецької мови - Verben mit Präpositionen (дієслова з прийменниками).

Автор: Ярослав Т.

Зв'язок між гормонами та тренуваннями

Важливість фізичної активності для підтримки гормонального балансу та загального здоров'я.

Автор: Анастасія Ш.

Другие новости:

;