Обкладаємо плиткою стіну кухні

Рейтинг:
Подробнее»Все блоги пользователя

Сьогодні продовжуємо давати відповідь на запитання: Навіщо мені та математика? Поговоримо про ремонт у квартирі. Мене попросила допомогти з розрахунками знайома. Цікаво, що з цим завданням може впоратись переважна кількість школярів.

Потрібно обкласти кахлем стіну кухні, довжина якої 7 м, а висота 3 м. Чи вистачить нам 6 ящиків кахлю, які стоять в підвалі. При цьому одна плитка має форму квадрата зі стороною 15 см, а в один ящик вміщається 150 плиток.

Площа однієї плитки: 15*15=225 см2 = 0, 0225 м2 ;

Оскільки 1 м=100 см;

1 м2 =10000 см2 ;

Площа одного ящика: 150*0,0225=3,375 м2 ;

Площа стіни: 7*3=21 м2. Ми обкладаємо 1 стіну.

21/3,375=6,(2). Тобто для однієї стіни нам не вистачить 6 ящиків, а потрібно 7. З семи ящиків, ще й залишиться кахель. Тому потрібно докупити 1 ящик.

Розглянемо іншу задачу:

Зазвичай  Сергій може покласти кахель за 2 години, працюючи сам, а його син Іван – за 4 год. Вихідний день, тому тато та син зібрались працювати разом. За скільки годин покладуть кахель чоловіки?

Цікаво, що на ЗНО багато абітурієнтів не розв’язують подібні задачі. Поширена помилка – 6 годин. Нумо розбиратися, якщо люди працюють разом, то час навпаки буде меншим.

Потрібно розуміти, що подібні вправи це задачі на роботу. Уявімо, що Сергій працює годину, то ясно, що він зробить 1/2 частину роботи, аналогічно Іван – 1/4. Отже, за годину виконається 1/2+1/4 =3/4 частини роботи. А нам потрібно дізнатись за який час виконається вся робота, тобто 4/4.

1 год -3/4 частини;

? год – 1(або 4/4).

Тому всю роботу виконають 1: 3/4= 4/3 години, тобто за годину і третину або за одну годину і двадцять хвилин. Звідси можна зробити висновок, що потрібно допомагати один одному. Адже, разом ми можемо зробити все набагато швидше.

Розглянемо третю задачу:

Для ремонту кухні родині потрібно 20 000 грн. Голова сім'ї згадав, що клав в банк депозит 19 000 грн на 1 рік під 7 % річних. Чи вистачить грошей зробити ремонт на кухні?

Порахуймо скільки через рік банк має видати грошей:

19000:100*7= 1330 грн. Як відомо, ми маємо ще заплатити податки. Податок на прибуток з депозиту становить 19,5 відсотків, з яких 18% складає ПДФО (податок на доходи фізичних осіб), а 1,5% - військовий збір.Тому віднімемо 19,5% від прибутку.

1330-1330:100*19,5=1330-259,35=1070,65 грн. 

Тобто всього грошей родина отримає 19 000+ 1070,65=2070,65 грн.

Робимо висновок, що на ремонт кухні грошей вистачить, ще й залишиться 70, 65 грн. 

Розглянемо четверту задачу:

Чи знаєте ви, що сума чисел на ігровій рулетці дорівнює 666? 

В цьому нескладно переконатись, додавши всі числа на полотні. Номера розміщені від 1 до 36. Можна за допомогою калькулятора просумувати 1+2+3+…+35+36 або використавши формулу суми членів арифметичної прогресії з різницею та першим членом 1 і останнім елементом 36. Ні для кого не секрет, що сума n членів арифметичної прогресії це півсума першого елемента та останнього, помножена на кількість членів.

(1+36)*36/2=666.

З приводу суми членів арифметичної прогресії згадується цікавий приклад: 

Відомий зі шкільного курсу нам математик Абрахам де Муавр. Коли він був у поважному віці, то англієць помітив, що йому для сну потрібно все більше часу. Кожного дня Абрахам спав на 15 хвилин довше. Чоловік це помітив і склав прогресію, коли його сон досягне 24 годин. Це було 27 листопада 1754 року. Цікаво те, що саме в цей день і помер математик.

В черговий раз переконуємось в широке застосування шкільного курсу математики.В статті розглянуто лише чотири задачі прикладного спрямування. 

А таких задач багато, причому на різні тематики. А саме: комбінаторика, відсотки, сплави та розчини, задачі на рух, економічні задачі та інші. Але це теми вже інших статей. 

Рейтинг:5 из 5

На основе отзывов 1 пользователей

Автор: Євген Т.

Редакция не несет ответственности за наполнение блогов, они есть персональным мнением автора

Нужен репетитор?

Выбирай лучших преподавателей на сервисе Буки!

Другие статьи преподавателя

Регистрируйся как репетитор на BUKI!

Бесплатная регистрация за 10 минут

Занятия персонально или по Skype

Оплата напрямую от ученика

Также читайте раздел «Блоги репетиторов»:

Особливості та історія єврейського алфавіту

Єврейський алфавіт, відомий також як ктав ашурі або квадратне письмо, є однією з найдавніших систем письма, яка активно використовується до сьогодні.

Автор: Михайло О.

Чому варто вивчати всі аспекти англійської мови?

Ця стаття пояснює, чому важливо вивчати всі аспекти англійської мови (слухання, говоріння, читання, письмо та граматику), а не зосереджуватися на чомусь одному.

Автор: Софія П.

Перша тема НМТ з математики

Арефметичні дії з дробами поділяються на дві підтеми: ➕➖Додавання та відміннімання дробів ✖️➗ Множення та ділення дробів Сьогодні, розглянемо як додавати та віднімати дроби.

Автор: Єлизавета С.

Чому хочеться їсти, коли стрес

Стрес може значно впливати на наш апетит та харчову поведінку через комплекс фізіологічних та психологічних механізмів.

Автор: Наталія Д.

Як без стресу підготуватися до ЗНО з математики

У цьому блозі розглядаються ефективні методи підготовки до ЗНО з математики.

Автор: Ніка Ф.

Використання англійських пісень для вивчення нових слів: ефективність і ризики

Стаття досліджує використання англійських пісень для вивчення нових слів. Автор ділиться досвідом з Азії, підкреслюючи важливість вибору пісень відповідно до рівня учнів і детального розбору текстів.

Автор: Аліна А.

Другие новости:

;