Підручники китайської мови, які варті вашої уваги

Ні для кого не буде секретом, що вивчення китайської мови потребує неабияких сил, старань та часу. До цього списку ми можемо впевнено додати і фінанси, так як процес навчання вимагає допоміжних матеріалів, словників, підписок, тощо. Саме тому сьогодні ми маємо розібрати важливу тему доцільності використання тих або інших матеріалів та з’ясувати, які підручники варті того, щоб їх придбати.

Почнемо з учнів, які планують вивчати китайську мову самостійно. Це непогана стратегія для того, щоб зрозуміти, чи подобається вам взагалі китайська мова, і чи хочете ви займатися на більш серйозному рівні. Без пояснень викладачів або репетиторів самостійно розібратися доволі складно, але тим не менш можна опанувати деякі базові теми. Найкраще для цього підійде підручник для дітей. Так, так, не дивуйтеся, саме для дітей!

Справа в тому що в дитячих підручниках зібрана вся необхідна базова лексика, а граматичний матеріал подається в наглядному і максимально простому вигляді. Таким чином ви легко опануєте найпростіші слова і граматичні конструкції.

Авторка рекомендує дитячий підручник «快乐汉语» (Kuaile Hanyu), він є у вільному доступі в інтернеті, крім цього його легко придбати і в звичайних книжкових магазинах. Цей підручник дуже зрозумілий інтуїтивно і пропонує доволі багато різноманітних нескладних вправ. Ви також можете знайти додаткові аудіо та навіть відповіді для самоперевірки.

Мінусом цього підручника звичайно буде вікова розбіжність. Так як він створений для дітей молодшого шкільного віку і має багато ігрового та творчого контенту, навряд чи може зацікавити дорослих людей. Проте свою роль у вивченні базової китайської мови він виконає на всі 100%.

Ідемо далі! Для тих, хто вже займається китайською мовою і хоче знати більше, а також для студентів, які отримали новий підручник і хочуть знати всі плюси, мінуси та чого їм чекати. Розглянемо всі популярні серії підручників, які активно використовуються не тільки репетиторами, а і в університетах.

Серія «发展汉语” (Developing Chinese) – на думку авторки - одна з найкращих серій. Китайських підручник, розроблений китайськими авторами для швидкого та ефективного навчання. Вся серія дуже доступна і є як у вільному доступі в інтернеті так і в книжкових магазинах.

 Підходить для всіх вікових груп від 13 до 100 років. На відміну від всіх інших підручників має чіткий акцент на граматиці і подає її в максимально детальному вигляді. Лексичне наповнення також дуже об’ємне. Підручник пропонує дуже багато вправ на закріплення та відпрацювання матеріалу, що також є дуже великим плюсом.

З мінусів можна виділити:

  • практичну повну відсутність вправ на аудіювання, що значно сповільняє навчальний процес і змушує звертатися до інших додаткових джерел.
  • великі обсяги нової лексики, що не підходить для людей, які не мають достатньо часу для занять вдома.

В підсумку можемо зазначити, що вся серія дуже крута і ефективна, проте вимагає додаткових вправ на аудіювання та говоріння.

Серія «博雅汉语» (Boya Chinese) – ще одна китайська серія підручників. За структурою та наповненням дуже схожа на попередній Developing Chinese, проте більше підходить учням, які не мають багато часу на домашні заняття. В цьому підручнику не така велика кількість нових слів, навчальні тексти не такі великі, а кількість вправ менша. Він прекрасно підійте учням, які не встигають опанувати великі об’єми інформації.

З мінусів:

  • практично повна відсутність вправ на аудіювання
  • не завжди вдала підбірка граматичних конструкцій (застарілі або занадто академічні конструкції)

Серія HSK – одна з найпопулярніших серій для вивчення китайської мови у світі. Так само створена і укладена китайськими авторами. Вся серія орієнтована на успішне складання іспиту HSK, має чіткий розподіл по рівням (від 1 до 6 рівня). Крім цього всі підручники мають однакову структуру, що також дуже зручно. Підручники можна легко знайти у вільному доступі в інтернеті та в будь якому книжковому магазині. Короткі та насичені діалоги, відносно невеликий об’єм нової лексики, вправи для розвитку всіх навичок, включаючи аудіювання та говоріння, - все це робить цей підручник не тільки популярним, а і дуже ефективним.

З мінусів:

  • занадто мінімалістична граматика, якої не вистачає для повноцінного навчання.

У підсумку можна додати, що цей підручник дійсно дуже ефективний і зручний, проте вимагає від викладачів додаткового граматичного матеріалу і пояснень.

Крім цих 4 найпопулярніших серій, можна знайти ще безліч інших варіантів, проте всі вони будуть в чомусь поступатися і мати більше мінусів. Також необхідно зазначити, що без логічних та структурованих пояснень від викладача або репетитора жодний підручник не буде достатньо ефективним і зрозумілим.

Неможливо знайти абсолютно ідеальний підручник, тому правильно складений курс обов’язково має включати декілька варіантів. Однією з найважливіших ознак правильно навчання є варіативність та правильна комбінація матеріалів, і відповідальний за це лише викладач.

Я сподіваюся що ця підбірка стане вам у нагоді і допоможе у вивченні китайської мови. Бажаю всім гарного дня та нових досягнень!

Рейтинг:5 из 5

На основе отзывов 1 пользователей

Автор: Олександра Р.

Редакция не несет ответственности за наполнение блогов, они есть персональным мнением автора

Нужен репетитор?

Выбирай лучших преподавателей на сервисе Буки!

Другие статьи преподавателя

Регистрируйся как репетитор на BUKI!

Бесплатная регистрация за 10 минут

Занятия персонально или по Skype

Оплата напрямую от ученика

Также читайте раздел «Блоги репетиторов»:

Ведення логопедичного YouTube каналу з завданнями українською мовою

Ведення YouTube каналу з розвиваючими завданнями українською мовою може принести значні переваги для логопеда, особливо у взаємодії з батьками. Запрошую до перегляду розвивальних відео.

Автор: Марина К.

Онлайн заняття з використанням інтерактивних завдань, ігор та без них

Інтерактивні презентації та завдання відіграють ключову роль у сучасних методиках логопедії, особливо під час онлайн занять.

Автор: Марина К.

Коли очікувати перших результатів від логопедичних занять?

Ця стаття описує, коли можна очікувати перших результатів від логопедичних занять, наголошуючи на унікальності кожної дитини та впливі різних факторів на швидкість прогресу.

Автор: Марина К.

Показникові рівняння

Де можна зустріти, практичне застосування

Автор: Сергій Б.

Множина, її елементи

Різноманітні приклади

Автор: Сергій Б.

Куля та сфера

В чому різниця, приклади, застосування в житті

Автор: Сергій Б.

Другие новости:

;