Практики для розвитку уважності та доброзичливості удома

Уже другий рік зі своїми учнями практикую майндфулнес. Це практика із науково обґрунтованими методами роботи з дітьми молодшого шкільного віку, які сприяють розвитку уваги, мислення, емоційно-вольової сфери та соціального інтелекту.

Майндфулнес навчає дітей уважності та доброзичливості. Такі практики можливо проводити вдома батькам разом із їхніми дітьми. У період пандемії дуже важливо зберігати спокій та запобігати емоційному виснаженню. Для батьків вона корисна тим, що знизиться рівень тривожності у дітей, підвищиться рівень стресостійкості.

Порада 1. Визначитесь із часом медитацій. Найкращий час для практикування медитацій – три частини дня: ранок, обід і вечір. Зранку ви зможете налаштуватись на роботу, поспостерігати за своїм організмом, вплинути на пробудження свого організму. Обід – більше для перезавантаження, відпочинку від різних думок. Вечір – час для рефлексії, створення зручної атмосфери для сну. 

Порада 2. Дуже важливим пунктом є те, як ви сидите. У першу чергу потрібно навчити розслабляти свої руки та спину. Коли ви тільки починаєте медитувати, найкраще це робити сидячи на кріслі, де ваші ноги міцно стоять на землі ніби коріння, спина рівна, але не напружена, очі заплющені, руки можуть бути складені у чашечку на колінах.

Порада 3. Потрібно навчитись правильно дихати. Так, це виглядає дивно, ніби як це так, я не вмію дихати. Правильність дихання, насамперед просте правило: Вдихаємо носом – видихаємо ротом, але це теж потрібно виконувати з певною амплітудою і дуже рівномірно. Можете спершу положіть свою руку на живіт і поспостерігайте як рука, мов кораблик, то підіймається то опускається. 

Порада 4. Не потрібно змушувати дитину робити все досконало, все прийде з часом. Спершу дитині буде дуже важко всістись, дуже важко тримати спину рівно, не гойдати ногами, тому у такі моменти потрібна ваша підтримка. Робіть усе разом, нехай вся сім'я залучиться до практик.

Порада 5. Час. На все потрібен свій час, от і на медитації також. Перші медитації не повинні тривати довше 5 хвилин, вистачить навіть 3 хвилин. З часом ви зможете збільшувати час медитацій. Дуже важливо обговорювати з дитиною її відчуття, а також розповідати про свої.

Спробуйте вдома попрактикуватись: 

Дихання - гойдання улюбленої іграшки / паперового кораблика на животику

Ляжте/сядьте зручно. Поставте на свої животики, свої улюблені іграшки (ведмедики, киці, роботи…) / кораблики. А тоді спробуємо з вами подихати з усією уважністю до того, як повітря входить і виходить з нашого тіла, і як наш кораблик/ іграшка гойдаються на нашому животику при вдиху і видиху. Можна перед цим зробити кораблики.

“Я - небо”

Сядьте у зручне положення, заплющіть очі, Нехай ваша спинка буде рівною. Послухаємо своє дихання, і хай воно буде таким, як воно є. Ви відчуваєте ритм вашого дихання? Як повітря входить і виходить?.

Зараз уявіть себе безкраїм, чистим, синім небом. Відчуйте себе цим широким небом.

В небі пропливають хмаринки, які можуть бути вашими думками, почуттями, спогадами, мріями. Вони з´являються, пропливають собі, та зникають.

Хмаринка ваших радісних думок з'являється і пропливає по небу - та зникає… Наприклад, ви згадали як вас пригостили соломкою чи подарували подаруночок

Хмаринка ваших сумних думок з'являється і пропливає собі по небу- та зникає…наприклад, зі мною не захотіли сьогодні бавитись

Хмаринка неприємних чи страшних думок з´являється, пропливає та зникає…наприклад, мене можуть посварити 

Дозвольте усім хмаринкам з'являтись, пропливати та зникати… скільки б їх не було.

Але ми завжди залишаємось безкраїм, синім, широким небом. 

Відчуйте себе цим небом. Запам’ятайте ці відчуття.

А тепер легенько потягніться, розплющуйте очі та повертайтесь сюди.

Рейтинг:5 из 5

На основе отзывов 1 пользователей

Автор: Світлана Г.

Редакция не несет ответственности за наполнение блогов, они есть персональным мнением автора

Нужен репетитор?

Выбирай лучших преподавателей на сервисе Буки!

Другие статьи преподавателя

Регистрируйся как репетитор на BUKI!

Бесплатная регистрация за 10 минут

Занятия персонально или по Skype

Оплата напрямую от ученика

Также читайте раздел «Блоги репетиторов»:

Методика навчання CLIL

Теоретичні засади методики CLIL та як підвищити мотивацію до вивчення іноземної мови за допомогою даної методики?

Автор: Аліна С.

Важливість дихання під час тренування

У цій статті розглянемо, чому правильне дихання під час тренування має велике значення і як воно впливає на ефективність фізичних вправ.

Автор: Наталія Ф.

Інтерактивні методи викладання математики: як залучити учнів до активного навчання

Стаття описує інтерактивні методи викладання математики: використання технологій, гейміфікацію, проектне та колаборативне навчання, і їхню роль у залученні учнів до активного навчання.

Автор: Вадим П.

Зробіть вивчення англійської цікавим та захопливим

Пам'ятайте, що вивчення мови - це марафон, а не спринт.

Автор: Юліана Г.

Поєднання кардіо та силових тренувань

Поєднання силових та кардіо тренувань є ефективним підходом для зниження ризиків серцево-судинних захворювань, покращення загального фізичного стану та досягнення гармонійного розвитку тіла.

Автор: Наталія Д.

Порядок прикметників у реченні

Порядок декількох прикметників у речення в англійській мові.

Автор: Вікторія В.

Другие новости:

;