«Пишу твори із задоволенням!»: рецепт щасливого учня

Писати твори – мистецтво. Можна уявити себе крутим письменником: узяти чисті аркуші, стильну ручку, увімкнути лампу і, зосереджено вдивляючись у білизну паперу, чекати натхнення. Але, на жаль, часто летять списані аркуші у смітник. То як знайти у собі той талант?

По-перше, важливо почати шукати його якнайшвидше, а не за місяць до ЗНО. Переважно, усі готують українську мову та літературу, а за власне висловлювання покладають усі надії на Всевишнього. Це теж правильно, але і тут потрібна праця. Написання творів переслідує ж учня скрізь: і на контрольних, і на конкурсах, і на олімпіадах, зрештою, і на інших уроках (наприклад, на історії чи на зарубіжній літературі).

По-друге, згадаємо про аркуші в смітнику. Із власного досвіду знаю, що писати і закреслювати зайве – те, що найкраще шліфує влучність, доречність, точність, правильність, багатство мови. «Терпи, терпи – терпець тебе шліфує», - ці слова Василя Стуса прийнятні і в такій ситуації. Адже знаю, як тяжко знищувати написане і шукати вдаліший приклад. Було б непогано дати комусь почитати, як кажуть, збоку видніше.

По-третє, не цураймося фольклору. Фразеологізми, афоризми, прислів’я і приказки – перли, які прикрашать творіння і додадуть колориту. Порівняйте:

Чоловіки важко працювали цілий день.

Чоловіки рвали жили цілий день.

Красива ж яка дівчина. Неначе ясочка. Подивиться – аж гарно стане. А які очі… Не так очі, як ті брови: любі, милі до розмови (Народна мудрість).

По-четверте, хоча мало би бути «по-перше», але нехай. Читати. Золоте правило. Ніщо так не розвиває словниковий запас, уяву, грамотність, зрештою, так і стають письменниками. Нерозумно братися за ручку, не маючи уявлення, як це роблять інші. Так виробляється власний стиль письма, читацький смак. Зокрема, це і є той рецепт. Коли ми отримуємо задоволення від читання, нам теж хочеться спробувати свої сили. А сьогодні є безліч можливостей їх продемонструвати. Скільки є конкурсів (із цінними призами, до речі!), літературних вечорів, онлайн-журналів, соцмереж, у яких можна і потрібно демонструвати твори. Вони для того і пишуться, щоби бути прочитаними, а не лежати у нижній шухляді старої шафи. До того ж, нема нічого кращого, ніж читати власні твори слухачам. Письменник з портрета (уявимо себе таким) оживає, що дуже приваблює. Тому раджу читати написане мамі, братові, другові (а краще друзям) вголос. Так ви почуватиметеся впевненішими. Що ж надихає краще, ніж схвалення інших?

По-п’яте, будьте уважними з темою і її розкриттям. Важливо не відійти від неї. Як зараз пам’ятаю, перевірка викладання зарубіжної літератури в школі, контрольна робота, усі надії на мене. Виходжу щасливою з класу, бо писала творчу роботу натхненно, легко. А потім: відійшла від теми… Велике розчарування. Тож, коли допишете абзац, перечитайте і подумайте, чи про те ви говорите. Крім того, помітила, що перечитування написаного наштовхує на продовження і розвиток думки у правильному напрямку.

Можна додати, що, звичайно ж, потрібно не допускати граматичних і пунктуаційних помилок. Також раджу ніколи не списувати твори. Це ганебніше, ніж написати невдало. Тим більше, сьогодні це легко перевірити. 

Не забуваймо, що пишучи твори, ми доторкаємося до мистецтва, до прекрасного. Це добре впливає на самопочуття, тренує мозок, а в ідеалі – приносить задоволення.

Пам’ятка щасливого учня

1.Створіть хорошу атмосферу. 

2. Не підганяйте себе!

3.Не бійтесь креслити.

4.Використовуйте цитати і крилаті вислови.

5.Будьте грамотними!

6.Не відкладайте на післязавтра.

7. Хваліться!

8.Читайте!

9.Пробуйте!

10.Не переймайтесь невдачами, але будьте самокритичними.

11.Слухайте гарну музику, цікавтеся мистецтвом.

12.Пишіть на природі.

Рейтинг:5 из 5

На основе отзывов 2 пользователей

Автор: Олеся К.

Редакция не несет ответственности за наполнение блогов, они есть персональным мнением автора

Нужен репетитор?

Выбирай лучших преподавателей на сервисе Буки!

Другие статьи преподавателя

Регистрируйся как репетитор на BUKI!

Бесплатная регистрация за 10 минут

Занятия персонально или по Skype

Оплата напрямую от ученика

Также читайте раздел «Блоги репетиторов»:

Секретные методы изучения иностранного языка

В этой статье мы рассмотрим три секретных метода, которые могут помочь вам усвоить новый язык быстрее и эффективнее. Статья содержит ссылки на платформы и вебсайты, которые вам помогут в этом.

Автор: Христина Я.

Як досягти тонкої талії?

Тонка талія: міфи та реальність

Автор: Анастасія Ш.

Цукрозамінники

Переваги та недоліки

Автор: Анастасія Ш.

Відпочинок від тренувань

Правильно організований відпочинок допомагає зберегти і покращити результати тренувань

Автор: Анастасія Ш.

Verben mit Präpositionen у німецькій мові у німецькій мові. Дружній путівник для початківців

Сьогодні ми поговоримо про один із важливих аспектів німецької мови - Verben mit Präpositionen (дієслова з прийменниками).

Автор: Ярослав Т.

Зв'язок між гормонами та тренуваннями

Важливість фізичної активності для підтримки гормонального балансу та загального здоров'я.

Автор: Анастасія Ш.

Другие новости:

;