Розвиток дитячої творчості. Робота з солоним тістом

Яка дитина не випромінює ідеї та не шукає способів їх реалізації? Діти прагнуть бути творчими, і їх варто заохочувати в цьому, розвивати їхнє бажання створювати щось нове, оригінальне, креативне. Дорослим варто приділяти достатньо уваги творчим ідеям дітей, дати нагоду втілити їх в життя та насолоджуватись процесом.

Гарним матеріалом для розвитку творчості дітей є солоне тісто. Саме воно дає можливість зробити сюрприз, подарувати рідним або друзям зроблений власноруч предмет, іграшку чи декоративну картинку, здивувати когось своїм умінням. Для неспокійних фантазерів, які вміють моделювати, копіювати, зображувати, виготовляти власними руками, відкриваються невичерпні можливості для реалізації своїх ідей та цікавих пошуків.

Якщо ви шукаєте матеріал для творчості, спробуйте попрацювати з солоним тістом. На кухні завжди можна знайти невелику кількість борошна та солі для втілення своїх проектів в життя. До того ж, розфарбовані харчовими барвниками, вироби з цього матеріалу не токсичні, екологічно чисті. Саме тому солоне тісто є чудовим матеріалом для ліплення дітьми. Маленькі експериментатори навіть можуть спробувати цей матеріал на смак не завдавши собі шкоди. З’ясувавши, що тісто несмачне, бо дуже солоне, їсти його діти вже не будуть. Тісто приємне на дотик, тепле, ніжне, безпечне з точки зору екології та алергенів. Якщо тісто зроблене правильно, можливості його стають практично безмежними. Солоне тісто дає можливість набиратися досвіду та виготовляти все більш складні моделі, а сам процес ліплення зробити цікавим, захопливим та доступним.

Маленьким дітям, які вже пробують щось робити своїми руками, це буде цікаво, принесе безпосередню користь розвитку дитячої фантазії, пізнавального інтересу та винахідництва. Результатом такої цікавої кропіткої роботи стануть маленькі приємні дрібнички для рідних та знайомих.

Рецептів солоного тіста дуже багато. Ось один із них. Для приготування тіста необхідні лише три інгредієнти: борошно вищого ґатунку, дрібна харчова сіль «Екстра» та звичайна вода. Таке тісто легко приготувати. Візьміть одну склянку  солі, дві склянки борошна та чверть склянки води. Насипте борошно, розмішайте його з сіллю та залийте водою. Замісіть тісто, щоб воно було ніжним, м’яким, не прилипало до рук. Тісто має бути гладеньким, стійким. Воно не повинно осідати, розпливатися, інакше вироби з нього теж будіть змінювати форму, не встигнувши засохнути. Не використовуйте кам’яну, а також морську сіль, тому що на виробах із такою сіллю залишаються великі кристали, які псуватимуть вигляд виробу. Для фарбування можна використовувати харчові барвники. Не завадять і гуаш, чорнила, акварельні фарби, розчинна кава тощо. Вони допоможуть отримати найкращі кольори. Можна розфарбовувати уже готовий висушений виріб, а можна зробити кольорове тісто, додавши у нього фарби і вже потім працювати з ним. Вироби після виготовлення необхідно висушити. Сушити краще у теплому, добре провітрюваному місці, але не під прямими сонячними променями, бо можуть з’явитися тріщини. Після того, як виріб добре висушиться, його можна пофарбувати та полакувати. Лакувати слід добре висушені та розфарбовані роботи. Чим більше шарів лаку, тим довговічнішим буде виріб – лак захищає від вологи. Краще лакувати у добре провітрюваному місці, можна на вулиці або на балконі, бо лак токсичний і має неприємний запах. Ще краще, якщо цю роботу виконає дорослий. Після всіх цих процедур вироби стануть твердими та міцними і будуть справжньою прикрасою для дому.

 Тільки тоді, коли дитина зробить виріб своїми руками, вона буде підходити до роботи творчо, з фантазією, працювати з бажанням, старанно й сумлінно, а праця обов’язково приноситиме гарні результати і задоволення.

Спробуйте свої можливості і ви! Творчого вам натхнення і нескінченних ідей!

Рейтинг:5 из 5

На основе отзывов 1 пользователей

Автор: Олена В.

Редакция не несет ответственности за наполнение блогов, они есть персональным мнением автора

Нужен репетитор?

Выбирай лучших преподавателей на сервисе Буки!

Другие статьи преподавателя

Регистрируйся как репетитор на BUKI!

Бесплатная регистрация за 10 минут

Занятия персонально или по Skype

Оплата напрямую от ученика

Также читайте раздел «Блоги репетиторов»:

Секретные методы изучения иностранного языка

В этой статье мы рассмотрим три секретных метода, которые могут помочь вам усвоить новый язык быстрее и эффективнее. Статья содержит ссылки на платформы и вебсайты, которые вам помогут в этом.

Автор: Христина Я.

Як досягти тонкої талії?

Тонка талія: міфи та реальність

Автор: Анастасія Ш.

Цукрозамінники

Переваги та недоліки

Автор: Анастасія Ш.

Відпочинок від тренувань

Правильно організований відпочинок допомагає зберегти і покращити результати тренувань

Автор: Анастасія Ш.

Verben mit Präpositionen у німецькій мові у німецькій мові. Дружній путівник для початківців

Сьогодні ми поговоримо про один із важливих аспектів німецької мови - Verben mit Präpositionen (дієслова з прийменниками).

Автор: Ярослав Т.

Зв'язок між гормонами та тренуваннями

Важливість фізичної активності для підтримки гормонального балансу та загального здоров'я.

Автор: Анастасія Ш.

Другие новости:

;