Секрети успіху, або як скласти ЗНО з математики на омріяний бал

Новина про обов’язковість ЗНО з математики з 2021 року стала "приємною" несподіванкою для багатьох майбутніх вступників. Що ж робити, щоб усе склалося успішно і страх перед математикою не став перепоною на шляху до вступу до омріяного університету?

Для кожного поняття "успіху" при складанні ЗНО є різним, воно залежить як від рівня знань, так і від пріоритетів абітурієнта: для одного – це лише 200 балів, для іншого ж достатньо просто набрати прохідний бал, ще хтось прагне продемонструвати свої знання і ставить собі планку, наприклад, у 180 балів. Але фактори для досягнення успіху є однаковими для всіх і вартість жодного із них не варто применшувати.

1. Сміливо застосовуйте свої знання. Пригадайте все, що ви вчили і знаєте. Не бійтеся помилитися – якщо шлях до розв'язання задачі не одразу видно, варто спробувати різні підходи і варіанти. Пам'ятайте, що за допомогою методу спроб і помилок робиться більшість наукових відкриттів. Також нехай вас не лякають заплутані умови: великі та складні завдання розбивайте на менші, аналізуючи спочатку їх, а тоді складаючи все в одне ціле.

2. Раціонально розподіляйте час. Пам’ятайте, що на ЗНО час є обмеженим. Тож спочатку виконуйте простіші для вас завдання, пропускаючи ті, які не знаєте, як виконувати, краще повернутися до них пізніше. Адже, "зависнувши" над незрозумілим завданням, ви витрачаєте дорогоцінний час, за який можете встигнути зробити ще декілька прикладів чи задач.

3. Дуже уважно читайте умову кожного завдання. Це надважливий фактор, який є необхідним для правильності розв’язку. Варто зазначити, що в математиці така риса як уважність мінімізує кількість помилок і сприяє кращому розумінню поставленої задачі.

4. Застосовуйте логічне мислення та аналізуйте відповіді до тестових завдань. Деякі тестові завдання та завдання на встановлення відповідностей можна виконати, навіть забувши формулу, шляхом підстановки відповідей в умову чи логічним відкиданням кількох варіантів. Як приклад можна навести завдання основної сесії ЗНО з математики 2020-го року (завдання взяті з сайту Освіта.ua https://zno.osvita.ua/mathematics/400/) :

Послідовною підстановкою варіантів А, Б, В, Г, Д замість невідомої х у рівняння знаходимо правильну відповідь.

Таким самим методом можна знайти розв’язки квадратного рівняння:

Забувши, як виглядає показникова функція, підстановкою замість х різних значень, та обчисливши відповідні значення у, можна відшукати правильний варіант відповіді:

Інколи лише теоретичних знань може бути достатньо. Наприклад, знаючи, що таке арифметична прогресія і "включивши" логіку, можна виконати наступне завдання, не пам’ятаючи формули для знаходження різниці та першого члена арифметичної прогресії:

Знаючи, що різниця арифметичної прогресії – це фіксована різниця між попереднім та наступним її членами і подумавши логічно, бачимо, що проміжок а5 – а2 містить в собі три рівні проміжки: а5 – а4, а4 – а33 – а2 . З умови знаємо, що а– а= – 7,8. Тому розділяємо -7,8 на 3 і отримуємо, що наша різниця d матиме значення -2,6.

Щоб відшукати а1 скористаємось тим, що нам відома різниця а– а= – 2,6 і а3= – 1,8. Звідси а= 0,8. Аналогічно знаходимо а1: а– а= – 2,6; а= 0,8 , отже, а= 3,4.

5. Не впадайте в паніку. Під час тривоги виділяється адреналін, який мобілізує наші сили, тому помірна тривога – це ваш друг. Але занадто сильне хвилювання, яке переростає у паніку, нам ні до чого. Тому, якщо паніка накриває, спробуйте глибоко подихати, випити води, "заземлитися" (поставити собі запитання: де я знаходжуся? що відбувається навколо? хто біля мене?), переключити увагу на вирішення нагальних питань (тобто, зосередитися на своєму робочому зошиті), застосовувати позитивні афірмації (я спокійний, я впевнений в собі, мені все вдасться, мені комфортно, тощо).

6. Перевіряйте розв'язки. Залиште на це час. Не будьте занадто впевнені у правильності розв'язку завдання, завжди можна допустити помилку, написавши не ту цифру чи знак, застосувавши не ту формулу. Тому обов'язково варто робити перевірку перед тим, як позначити відповіді у бланку.

7. Не відкидайте фактор удачі. Здавайте бланк, відзначивши УСІ відповіді. Якщо не знаєте, як розв'язати завдання, відзначайте ту відповідь, яка вам здається найбільш правдивою, адже, пам'ятайте, що завжди є шанс вгадати. Тому в жодному разі не залишайте порожніх клітинок у бланку, ви повинні здати його заповненим і знати, що зробили все, залежне від вас, для отримання хорошого балу.

8. І основне: мисліть позитивно, бо навіть у найгіршому випадку, якщо ви не наберете достатній для вступу бал, життя на цьому не закінчується, і, зачинивши перед вами одні двері, воно обов'язково відчиняє інші. Про це завжди потрібно пам'ятати!

Рейтинг:5 из 5

На основе отзывов 2 пользователей

Автор: Оксана Ч.

Редакция не несет ответственности за наполнение блогов, они есть персональным мнением автора

Нужен репетитор?

Выбирай лучших преподавателей на сервисе Буки!

Другие статьи преподавателя

Регистрируйся как репетитор на BUKI!

Бесплатная регистрация за 10 минут

Занятия персонально или по Skype

Оплата напрямую от ученика

Также читайте раздел «Блоги репетиторов»:

Секретные методы изучения иностранного языка

В этой статье мы рассмотрим три секретных метода, которые могут помочь вам усвоить новый язык быстрее и эффективнее. Статья содержит ссылки на платформы и вебсайты, которые вам помогут в этом.

Автор: Христина Я.

Як досягти тонкої талії?

Тонка талія: міфи та реальність

Автор: Анастасія Ш.

Цукрозамінники

Переваги та недоліки

Автор: Анастасія Ш.

Відпочинок від тренувань

Правильно організований відпочинок допомагає зберегти і покращити результати тренувань

Автор: Анастасія Ш.

Verben mit Präpositionen у німецькій мові у німецькій мові. Дружній путівник для початківців

Сьогодні ми поговоримо про один із важливих аспектів німецької мови - Verben mit Präpositionen (дієслова з прийменниками).

Автор: Ярослав Т.

Зв'язок між гормонами та тренуваннями

Важливість фізичної активності для підтримки гормонального балансу та загального здоров'я.

Автор: Анастасія Ш.

Другие новости:

;