Що потрібно знати про модальні дієслова в англійській мові

Модальні дієслова – досить вживана група слів, яка часто викликає труднощі та запитання. Настав час розставити все на місця. Чому ж нам потрібні неправильні дієслова? Вони використовуються для позначення модальності, тобто позначають вірогідність, здатність, дозвіл, запит, уміння, пропозиції, порядок та зобов’язання, порада тощо... До найбільш популярних модальних дієслів можна віднести can / could, may / might, must, will / would, shall / should / ought to, had better, would rather, have to, need та dare. Розглянемо детальніше випадки їх вживання.

Варто почати з того, що модальні дієслова дуже компанійські слова. Вони не виносять самотності, тому не вживаються без інших слів. Зазвичай після них іде інше дієслово у початковій формі (інфінітив). Наприклад, Can + do (I can do it well). May + happen (It may happen soon).

 Зверніть увагу, що після модальних дієслів не ставиться частка «to» за винятком окремих випадків. Її завжди використовують із такими модальними дієсловами:

Ought to – варто, слід

Have to – повинен

To be able to – могти

Щодо вживання окремих дієслів, то краще почати з can – могти, одного з найпростіших модальних дієслів. Canголовним чином використовують, щоб висловити фізичні можливості (вроджені або набуті здібності). Ось деякі приклади.

I can move!– загальна, вроджена здатність.

She can drive a car/speak English/cook oatmeal.– набуті навики.

Заперечення cannot використовується для вираження нездатності, невміння або неможливості щось робити. Приміром, Icannothearyou.Can також використовується для позначення випадкової можливості, неформальних запитань, прохань, запитання дозволу в неформальних ситуаціях.

Окрім can, є ще 2 модальних дієслова, які означають «могти» – could та to be able to. Яка ж між ними різниця. Can та could використовуються у проханнях та запитаннях, однак can– у неформальних ситуаціях, а could – у формальних, які вимагають більш ввічливого звертання. Різниця досить помітна:

Can I take your pan?– Можна взяти твою ручку? (Том запитав однокласника)

Could you show me an example, please?– Чи не могли б Ви навести приклад, будь ласка? (Том попросив учительку)

Також could та was|wereableto використовуються як форми минулого часу від can, тобто як його замінники. Однак, між could та was ableto є відмінності у значенні та перекладі. Could перекладається як «міг, умів», тобто означає якусь тривалу здатність у минулому, яка відсутня зараз. Wasabletoпереважно означає разову дію в минулому та перекладається як «зміг, вдалося». Відповідно замінник can у майбутньому – will beable, який перекладається як «зможу».

 Модальне дієслово may також означає «могти». Зазвичай may використовується для вираження можливості (50%) або сумніву. Іншакше кажучи, подія може статися або ні. Наприклад, Annmaywatchamovietonight(але вона може змінити свої плани). May також використовується у таких випадках:

- Для надання дозволу або заборони у формальних ситуаціях (Youmaynotparkyourcarhere. – Тут не можна паркувати авто.)

- Для запитання дозволу у формальних ситуаціях (MayIcomein? – студент запитав викладача).

- Коли говорять про типові події та імовірності, особливо, в умовних реченнях. (Students may feel tired if they do not take a break)

- Для вираження привітань та побажань у значенні «Нехай» (Mayallyourwishescometrue! – Нехай усі Ваші мрії збудуться!)

Модальне дієслово might також означає можливість, але менш імовірну, ніж may. Таким чином, might – це імовірність менше 50%. Наприклад, Itmightrainlater, buttheskyisbluenow. – Можливо, буде дощ, але зараз небо ясне. Mightу поєднанні з перфект ним інфінітивом також можне означати докір. Приміром, You might have come in time. – Ти міг би прийти вчасно.Might може використовуватися і як форма минулого часу від may. Крім того, might для вираження імовірності частіше використовується в неформальних ситуаціях, в той час як may у формальних.

Ще одне дуже формальне модальне дієслово, яке використовується для вираження обрв’язку – це must.Воно перекладається як повинен, мусиш. Тобто це дієслово переважно використовується у ситуаціях, які регулюються законом. Наприклад, Driversmustwearseatbelts. Однак, є ще ряд випадків, де вживається must:

- Гостра необхідність, де немає свободи вибору, підкреслена необхідність

- Підкреслена порада, рекомендація

- Припущення з високим рівнем впевненості.

Модальне дієслово have to також використовується для вираження повинності, однак не такої сильної як must. Тобто з have to є свобода вибору та обов’язок спричинений життєвими обставинами, а не законом. Переклад – бути змушеним, вимушеним. Наприклад, She has to leave home at eight every morning at present. Тобто, це її вибір, але невиконання цього теж має певні негативні наслідки.

Таким чином, модальні дієслова використовуються як у розмовному, так і в офіційно-діловому стилі. Тому потрібно навчитися їх правильно вживати, що не потрапити у неприємну ситуацію. Багатозначність модальних дієслів часто викликає непорозуміння. Тож не забувайте повторювати граматику та вдосконалювати багатство свого мовлення.Рейтинг:5 из 5

На основе отзывов 3 пользователей

Автор: Вікторія П.

Редакция не несет ответственности за наполнение блогов, они есть персональным мнением автора

Нужен репетитор?

Выбирай лучших преподавателей на сервисе Буки!

Другие статьи преподавателя

Регистрируйся как репетитор на BUKI!

Бесплатная регистрация за 10 минут

Занятия персонально или по Skype

Оплата напрямую от ученика

Также читайте раздел «Блоги репетиторов»:

Секретные методы изучения иностранного языка

В этой статье мы рассмотрим три секретных метода, которые могут помочь вам усвоить новый язык быстрее и эффективнее. Статья содержит ссылки на платформы и вебсайты, которые вам помогут в этом.

Автор: Христина Я.

Як досягти тонкої талії?

Тонка талія: міфи та реальність

Автор: Анастасія Ш.

Цукрозамінники

Переваги та недоліки

Автор: Анастасія Ш.

Відпочинок від тренувань

Правильно організований відпочинок допомагає зберегти і покращити результати тренувань

Автор: Анастасія Ш.

Verben mit Präpositionen у німецькій мові у німецькій мові. Дружній путівник для початківців

Сьогодні ми поговоримо про один із важливих аспектів німецької мови - Verben mit Präpositionen (дієслова з прийменниками).

Автор: Ярослав Т.

Зв'язок між гормонами та тренуваннями

Важливість фізичної активності для підтримки гормонального балансу та загального здоров'я.

Автор: Анастасія Ш.

Другие новости:

;