Цікава математика. Як навчити дітей логічно мислити

У сучасному технологічному та інформаційному світі потрібні люди, які вміють критично мислити, швидко орієнтуватися у складних ситуаціях і вирішувати життєві проблеми різного характеру. Тож навчаючи дитину, потрібно не тільки давати знання, а й розвивати уміння логічно мислити.

Діти мають неоднаковий математичний досвід, та всі вони мають природну допитливість і бажання вивчати та пізнавати світ, їм хочеться все досліджувати, аналізувати, вони слухають та розмірковують, роблять висновки про побачене. Найкраще малюки набувають математичні навички, працюючи з об’єктами. Тож потрібно мати достатню кількість різного лічильного матеріалу, цікавого для дітей. Що це може бути? Та все, що завгодно: іграшки, малюнки, олівці. Бажано мати палички для лічби, особливо при вивченні чисел другого десятка і далі. На паличках дуже легко пояснити дитині, що таке десяток. Для цього варто порахувати десять паличок і зв’язати їх резинкою у пучечок. Діти легко навчаться додавати десятки, додаючи такі пучечки паличок. Їх можна навіть на пальцях порахувати. Коли дитина зрозуміє, що в пучечках десятки, а окремі палички – це одиниці, тоді можна пояснити, що десятки додаються до десятків, а одиниці – до одиниць. Коли діти виконують ті чи інші дії, потрібно вчити їх говорити про те, що вони роблять, і розмірковувати вголос. Якщо не вдається виконати завдання, не поспішайте говорити правильне рішення. Підбадьорте дитину і запропонуйте спробувати ще раз. Якщо ж знову не виходить, порадьте спробувати по іншому, натякніть на інший шлях розв’язання. Інколи буває так, що завдання виявляється надто складним для дитини. Ні в якому разі не сваріть малюка, краще завдання залишити, відкласти та повернутися до нього пізніше.

Вчіть дитину пояснювати хід своїх думок. Як саме вона робить, чому вона робить саме так. Це привчатиме дитину міркувати, бо часом діти вважають, що вони не знають, як виконати завдання і навіть не намагаються. Коли дитина розмірковує вголос, ви бачитимете хід її думок і помітите, де дитина робить помилку, чому їй не вдається, і в потрібний момент зможете допомогти, порадити пригадати правило, поглянути на таблицю. Варто виготовити підказки, до яких дитина зможе звертатися при потребі. Це може бути гарний записник з усіма правилами та формулами. Можна оформити підказки у вигляді картинок, які потім прикріпити до стіни. Не вимагайте від дитини заучування всього напам’ять, краще навчіть звертатися до таких підказок при потребі. І чим частіше дитина буде це робити, тим швидше правила запам’ятаються самі собою.

Помічайте та хваліть дитину за найменші позитивні результати. Не сваріть за помилки, а допомагайте їх виправити. «Помилятися – це нормально!» - це повинна знати кожна дитина. Вона не повинна боятися помилок. Більше того, вона повинна помилятися! Бо тільки так можна випробовувати, експериментувати, самому знаходити рішення найскладніших завдань. Заохочуйте найменші зусилля, спроби. Навчіть дитину говорити: «Допоможи мені зробити це самому». Ніколи не робіть за неї домашніх завдань, хоча інколи  легше зробити самому, ніж допомогти розібратися дитині.

Діти мають бачити, чути і відчувати математику, вивчати її через дії та обговорення. Щоб діти могли використовувати здобуті математичні знання на практиці, потрібен позитивний досвід. Діти повинні усвідомлювати зв’язки між математикою та повсякденним життям. Через дослідження реальних об’єктів та процесів, розв’язування практико-зорієнтованихі навчально-пізнавальних задач формується позитивне ставлення до математики, розуміння ключових понять, елементарні математичні навички.

Рейтинг:5 из 5

На основе отзывов 1 пользователей

Автор: Олена В.

Редакция не несет ответственности за наполнение блогов, они есть персональным мнением автора

Нужен репетитор?

Выбирай лучших преподавателей на сервисе Буки!

Другие статьи преподавателя

Регистрируйся как репетитор на BUKI!

Бесплатная регистрация за 10 минут

Занятия персонально или по Skype

Оплата напрямую от ученика

Также читайте раздел «Блоги репетиторов»:

Секретные методы изучения иностранного языка

В этой статье мы рассмотрим три секретных метода, которые могут помочь вам усвоить новый язык быстрее и эффективнее. Статья содержит ссылки на платформы и вебсайты, которые вам помогут в этом.

Автор: Христина Я.

Як досягти тонкої талії?

Тонка талія: міфи та реальність

Автор: Анастасія Ш.

Цукрозамінники

Переваги та недоліки

Автор: Анастасія Ш.

Відпочинок від тренувань

Правильно організований відпочинок допомагає зберегти і покращити результати тренувань

Автор: Анастасія Ш.

Verben mit Präpositionen у німецькій мові у німецькій мові. Дружній путівник для початківців

Сьогодні ми поговоримо про один із важливих аспектів німецької мови - Verben mit Präpositionen (дієслова з прийменниками).

Автор: Ярослав Т.

Зв'язок між гормонами та тренуваннями

Важливість фізичної активності для підтримки гормонального балансу та загального здоров'я.

Автор: Анастасія Ш.

Другие новости:

;