Відмінності у написанні ієрогліфів від руки та друкуванні

Китайська мова є доволі складною мовою для вивчення, проте навколо неї також існує дуже багато стереотипів, які не завжди мають практичне підтвердження. Найбільший острах та сумніви викликають саме ієрогліфи: більшість людей вважає, що якщо навчитися читати ієрогліфи ще якось можливо, то писати їх самостійно - абсолютно нереально. Ієрогліфів багато, вони складні, іноді дуже схожі між собою і відрізняються лише одним елементом. Наприклад:

大– великий;

太– занадно;

Сьогодні ми розвіюємо всі міфи, щодо складності китайського правопису. Більш того, кожний, хто дочитає блог до кінця, зможе з легкістю надрукувати ієрогліфи самостійно!

По-перше, ми повинні розуміти, написання ієрогліфів від руки та друкування ієрогліфів - це різні процеси, які потребують різних вмінь та концентрації. Правопис набагато складніший, тому що ми повинні знати ієрогліф повністю, не уявляти, не вгадувати, не відрізняти його від інших, а знати достеменно до кожної лінії, крапочки та рисочки. Добре коли ієрогліф не складний, наприклад, такий – 口(рот), тут об’єктивно немає нічого складного; а якщо ієрогліф виглядає так – 赢(перемога) – тут вже виникають певні складності. Щоб написати це від руки, ми повинні тримати цей ієрогліф в голові та писати його по пам’яті, якщо ми забуваємо, що там в нижній частині, або чи є крапочка в горі чи ні – це поразка. Тобто сам процес правопису відрізняється від того, до чого ми звикли: є певна кількість букв, які передають певні звуки. Ми чуємо «мама», пишемо м а м а, та отримуємо правильний варіант. З ієрогліфами така система не працює, кожний окремий ієрогліф потрібно запам’ятати як окрему картинку. В цьому разі твердження про те що китайський правопис є надскладним і неможливим для освоєння має певне підґрунтя.

Великий процент учнів, які вивчають китайську мову мають певну мету – працювати з китайською мовою. Вони готові пройти курс китайської мови, рік відвідувати уроки, робити домашнє завдання та отримати конкретний результат: можливість спілкуватися з клієнтами та виконувати робочі задачі. Перспектива «вивчати ієрогліфи 10 років та не вивчити» навряд чи може когось заінтересувати.

Тому в мене є дуже гарна новина, а саме: процес друкування ієрогліфів є набагато простішим та ефективнішим у користуванні .

Давайте уявимо реалії нашого українського життя, як часто ми записуємо інформацію від руки, та як часто друкуємо на комп’ютері?  На мою думку 99% інформації зараз подається/приймається у цифровому вигляді. Починаючи від електронного листування, контрактів, перекладів та документів, закінчуючи нотатками в смартфоні.

Китайська мова і її носії не є виключенням! Тому зараз ми розглянемо як надрукувати ієрогліфи, та що для цього треба.

На відміну від правопису від руки, де ієрогліф порібно пам’ятати як цілу картинку, при друкуванні ми повинні просто впізнати потрібний ієрогліф серед інших. За складністю це приблизно так: щоб довести, що я знаю як виглядає Джоконда, мені потрібно а) намалювати її самостійно від руки точно так як в оригіналі, б) знайти Джоконду серед інших 10 картин.

Погодьтеся, абсолютно різні процеси!

Отже, що ми робимо.

Пункт 1. Додати китайську мову на ваш девайс.

Я не буду зупинятися на цьому пункті, тому що всі користуються різними операційними системами та приладами. Проте додавання китайської мови нічим не відрізняється від додавання англійської. Лише наголошу, що при додаванні нам потрібно обрати «MandarinSimplified».

Пункт 2. Знати як вимовляється слово, щоб написати його латиницею.

Латиниця або пінїнь вивчається протягом перших 2-3 уроків, вона дуже зрозуміла та ніколи не викликає проблем у студентів. Цей правопис був спеціально створений для вивчення китайської мови та друкування. Кожний ієрогліф має такий латинський правопис.

Я знаю, що слово «мама» пишеться як 妈妈і має латинський правопис «mama». Саме тому я починаю вводити ці латинські букви і на екрані з’являється необхідний ієрогліф.

Пунк 3. Впізнати потрібний ієрогліф.

Ні для кого не є секретом, що китайська мова є тональною, і це означає що деякі слова вимовляються однаково, а відрізняються лише тоном. Тоді на екрані з’явиться декілька різних варіантів, і для вводу мені потрібно натиснути на потрібний.

Склад «ma» – позначає дуже багато різних ієрогліфів. Коли я надрукую ці дві латинські літери я побачу безліч варіантів, серед яких будуть:

马ma- кінь

妈ma - мама

骂ma- сварити

码ma - шифр

 … і ще декілька. Проте я знаю, що мені потрібно слово «кінь», можливо я не можу написати його від руки, також не можу написати інші слова від руки, але я знаю, як виглядає те що мені потрібно. Всі слова різні і мені потрібно 马. Коли я натисну на нього воно заявиться надрукованим.

Ці 3 пункти і є алгоритм наших дій. Звісно, китайську мову потрібно вивчати, не знаючи слів, не розуміючи граматики, уміння друкувати ієрогліфи не буде ефективним. Але якщо ви пройшли курс китайської, вивчили 2000-3000 слів, то без проблем можете і спілкуватися, і вести ділове листування. Зазвичай читання та друкування ієрогліфів розпочинається буквально з 3 заняття і  подобається учням своєю екзотичністю та легкістю у виконанні.

Наприкінці, я хочу наголосити, що правопис ієрогліфів від руки є дуже гарною вправою, якій також непогано приділяти увагу. Для того, щоб запам’ятовувати нові слова та ієрогліфи дуже ефективним є прописувати їх у зошиті від руки. Чим більше ви пропишете, тим краще запам’ятаєте! Друкування також допоможе вам у тренуванні, ви зможете з легкістю переписуватися з носіями мови в Інтернеті.

Я сподіваюся, що цей блог стане корисним та допоможе моїм читачам ще легше та швидше вивчати китайську мову! Кожну проблему можна вирішити, тому, якщо у вас є якісь питання щодо правопису або інших аспектів навчання, я з радістю відповім на всі ваші питання!

Рейтинг:5 из 5

На основе отзывов 1 пользователей

Автор: Олександра Р.

Редакция не несет ответственности за наполнение блогов, они есть персональным мнением автора

Нужен репетитор?

Выбирай лучших преподавателей на сервисе Буки!

Другие статьи преподавателя

Регистрируйся как репетитор на BUKI!

Бесплатная регистрация за 10 минут

Занятия персонально или по Skype

Оплата напрямую от ученика

Также читайте раздел «Блоги репетиторов»:

Секретные методы изучения иностранного языка

В этой статье мы рассмотрим три секретных метода, которые могут помочь вам усвоить новый язык быстрее и эффективнее. Статья содержит ссылки на платформы и вебсайты, которые вам помогут в этом.

Автор: Христина Я.

Як досягти тонкої талії?

Тонка талія: міфи та реальність

Автор: Анастасія Ш.

Цукрозамінники

Переваги та недоліки

Автор: Анастасія Ш.

Відпочинок від тренувань

Правильно організований відпочинок допомагає зберегти і покращити результати тренувань

Автор: Анастасія Ш.

Verben mit Präpositionen у німецькій мові у німецькій мові. Дружній путівник для початківців

Сьогодні ми поговоримо про один із важливих аспектів німецької мови - Verben mit Präpositionen (дієслова з прийменниками).

Автор: Ярослав Т.

Зв'язок між гормонами та тренуваннями

Важливість фізичної активності для підтримки гормонального балансу та загального здоров'я.

Автор: Анастасія Ш.

Другие новости:

;