У цьому світі, що швидко розвивається, люди повинні швидко адаптуватися до всього нового. Зміни неминучі, тому єдине, що люди можуть зробити, коли стикаються з новою ситуацією, це пристосуватися до іншої ситуації чи стану. Однією з речей, до якої люди повинні намагатися адаптуватися, є середовище спілкування іноземною мовою. У наші дні прийнято говорити однією або кількома мовами. Англійська мова є сполучною ланкою та мовою сучасної науки.
По-перше, вивчення англійської мови відкриває та розширює більше можливостей отримати кращу перспективу працевлаштування. Знання англійської є вимогою для більшості вакансій сьогодні. Завдяки вільному володінню англійською, можливості працевлаштування значно збільшаться. Крім того, знання англійської мови відкриває шанс отримати роботу в міжнародному середовищі, тому люди, які вільно володіють англійською, матимуть більше досвіду, ніж люди, які не розмовляють англійською.
По-друге, вивчення англійської або будь-якої іншої мови покращує когнітивні здібності, тобто роботу мозку. Мова є результатом вроджених, специфічних для мови механізмів навчання, нормальний розвиток мови залежить від отримання відповідного лінгвістичного введення під час критичного плину когнітивного та, імовірно, нейронного розвитку.
По-третє, вивчення англійської мови покращує навички спілкування. Вивчаючи англійську мову, люди також вчаться спілкуватися за допомогою письмового або усного спілкування. Вивчення того, як працює мова, допоможе людям знати, як використовувати мову для спілкування з іншими.
Коли люди не володіють англійською мовою, вони втрачають багато можливостей у житті. Є так багато знань, написаних англійською, і відсутність вільного володіння мовою означає, що вони не можуть отримати нові знання, які можуть покращити їх життя. Крім того, це може створити перешкоду для спілкування з людьми з інших регіонів, тому використання сучасного ресурсу не може відбуватися ефективно.
Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО) визначає грамотність як здатність ідентифікувати, розуміти, інтерпретувати, створювати, спілкуватися та обчислювати, використовуючи друковані та письмові матеріали, пов’язані з різними контекстами. Грамотність передбачає безперервне навчання, яке дозволяє людям досягати своїх цілей, розвивати свої знання та потенціал, а також повною мірою брати участь у житті своєї громади та суспільства в цілому.
Читання є основою освіти та основою для вивчення всіх предметів. Щоб зрозуміти знання всебічно, читати потрібно з усіх предметів. Читання корисне для розширення репертуару знань. Грамотні люди знають більше інформації, ніж неписьменні, тому вони матимуть більше можливостей брати участь у житті суспільства.
Читацька грамотність важлива в контексті самовдосконалення, особистого брендингу, професійного розвитку, навчання в школі та національного розвитку. Література може сприяти вивченню мови. Вона представляє природну мову, мову в її найкращому вигляді, і може сприяти розвитку словникового запасу в контексті. Зважаючи на це, читацька грамотність є ефективним способом вивчення мови. Коли люди вивчають англійську за допомогою читання - тренуються навички мислення, і як результат людина опановує англійську мову.
Отже, англійська як міжнародна мова відіграє вирішальну роль у житті людей, а саме володіння англійською дає багато можливостей покращити життя. Однак вивчення другої мови, в даному випадку англійської, не є легким завданням. Люди повинні знайти правильний для них метод, щоб навчання було ефективним.