Вплив недопалків на ріст і проростання рослин

На нашій планеті палять приблизно 1,3 мільярди людей. З них українців нараховується близько 9 мільйонів активних курців, що складають третину всього працездатного населення країни. Вражає те, що щорічно до числа курців долучаються не менше 100 000 українців. Як бачимо , число курців з кожним днем більшає і в світі , і в Україні. Тому потрібно намагатися хоча б зменшити негативний вплив куріння на середовище.

Однією з нових проблем, створених курінням, екологи вважають сигаретні фільтри, а саме їх відходи. Проблему можна вважати досить новою у зв'язку з винайденням у 1927 році целюлозного(ацетатного) фільтра та зі швидким збільшенням числа курців на Землі. Наприклад, за 1 секунду на Землі викурюється 300 000 цигарок, а загальна маса недопалків на планеті за 1 рік становить 2 520 000 тонн. Саме недопалки вважаються лідером серед усього сміття на планеті, що дорівнює близько 21 %. Але варто зауважити, що піврозпад радіоактивних елементів, які знаходяться у ацетатному фільтрі, відбувається 12-15 років. Тобто, якщо в середньому курець викидає 1 кілограм недопалків щорічно у навколишнє середовище, то навіть через 15 років природа не переробить це сміття, вбиваючи в цей час все навколо себе.

Щоб дізнатися, чи впливають речовини,які знаходяться в сигаретних недопалках, на ґрунт і, як наслідок на ріст і розвиток рослин, був застосований метод біоіндикації. Біоіндикатори - організми, присутність, кількість або особливості розвитку яких служать показниками природних процесів, умов або антропогенних змін середовища проживання.

Мета експерименту: виявити вплив речовин, що знаходяться в недопалках сигарет на проростання зубків часнику та насіння кукурудзи і цукрового буряку, вирощуваних на ґрунті ,забрудненому сигаретними недопалками.

Ми виконували роботу на протязі чотирьох років. Для нашого експерименту ми вибрали 3 види рослин по 20 екземплярів. 10 рослин одного виду посадили в чистий ґрунт, інші 10 – в спеціально підготовленому ґрунті з сигаретними недопалками і повторили цей дослід 3 рази(зробили 3 варіації). Підготовка ґрунту з недопалками: чотири шари ґрунту товщиною 2 см чергуються з трьома шарами сигаретних недопалків товщиною 1 см.(додаток 1).У 2018 та 2019 роках ми повторно зробили ці ж самі дослідження для більшої ймовірності точності результатів.

Після проведення експериментів ми зробили такі висновки:

1. Токсини сигаретних недопалків накопичуються і в ґрунті ,тут їх вплив ще більший негативний. Маю зазначити, що для деяких тварин, а особливо птахів, сигаретні недопалки здаються їжею, а коли фільтр потрапляє у шлунок, то тварина може померти від голоду.

2. Дослід з проростанням насіння рослин дав такі результаті: сходження у чистому ґрунті часнику - 100 %, кукурудзи – 97 %, цукрового буряку – 86 %;у ґрунті з недопалками: часник - 40 %, кукурудза – 20 %,цукрового буряку–13 %.

Проростання у чистому ґрунті відбувається в середньому на два дні швидше, ніж у ґрунті з недопалками.

Через 30 днів після проростання проростки часнику у чистому ґрунті в середньому більші на 58 мм, ніж у ґрунті з недопалками, проростки кукурудзи – на 150 мм, проростки цукрового буряку – на 15 мм.

3. Дослід з проростанням зубків часнику у чистому ґрунті, у ґрунті з недопалками та у ґрунті з сигаретними фільтрами показав , що негативно впливають на ріст рослин речовини, які містяться у недопалках, а присутність чистих фільтрів у ґрунті навпаки прискорила ріст рослин на 5мм.

4. Дослід з проростанням зубків часнику у ґрунті з сигаретними недопалками, з різним вмістом нікотину та смоли, показав, що кількість смоли та нікотину в одній сигареті майже не впливає на зміну росту рослин. Впливає тільки їх наявність.

Рейтинг:5 из 5

На основе отзывов 2 пользователей

Автор: Ігор М.

Редакция не несет ответственности за наполнение блогов, они есть персональным мнением автора

Нужен репетитор?

Выбирай лучших преподавателей на сервисе Буки!

Другие статьи преподавателя

Регистрируйся как репетитор на BUKI!

Бесплатная регистрация за 10 минут

Занятия персонально или по Skype

Оплата напрямую от ученика

Также читайте раздел «Блоги репетиторов»:

Секретные методы изучения иностранного языка

В этой статье мы рассмотрим три секретных метода, которые могут помочь вам усвоить новый язык быстрее и эффективнее. Статья содержит ссылки на платформы и вебсайты, которые вам помогут в этом.

Автор: Христина Я.

Як досягти тонкої талії?

Тонка талія: міфи та реальність

Автор: Анастасія Ш.

Цукрозамінники

Переваги та недоліки

Автор: Анастасія Ш.

Відпочинок від тренувань

Правильно організований відпочинок допомагає зберегти і покращити результати тренувань

Автор: Анастасія Ш.

Verben mit Präpositionen у німецькій мові у німецькій мові. Дружній путівник для початківців

Сьогодні ми поговоримо про один із важливих аспектів німецької мови - Verben mit Präpositionen (дієслова з прийменниками).

Автор: Ярослав Т.

Зв'язок між гормонами та тренуваннями

Важливість фізичної активності для підтримки гормонального балансу та загального здоров'я.

Автор: Анастасія Ш.

Другие новости:

;